Animal Crossing: New Horizons Guide – Tipy a triky

Ak ste novým používateľom Animal Crossing: New Horizons, prečítajte si najskôr túto príručku a zistite všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste získali čo najlepší zážitok.

Autor:Justin Fernandez 10. októbra 2020 9. októbra 2020 zviera prekračujúce nové horizonty tipy a triky

Po vkročení na svoj nový opustený ostrov Animal Crossing: New Horizons , môžete rýchlo zistiť, že sa budete cítiť stratení a nebudete si istí, čo by ste mali robiť.

Hra predstavuje množstvo nových funkcií pre sériu, vrátane systému DIY craftingu, odmien Nook Miles a terraformingu ostrovov.

Či už ste Animal Crossing nováčik alebo skúsený zberateľ zvonov, sme tu na to zdôraznite základné tipy a triky na prispôsobenie sa životu na ostrove .

Väčšina z týchto návrhov sa zameriava na to, čo robiť počas prvých hodín hry, keď ešte len začínate.

Budeme tiež zdieľať niektoré osvedčené postupy na údržbu vášho ostrova a jeho obyvateľov, ako aj rýchle nazbieranie Bells and Nook Miles.

S trochou tvrdej práce a nejakými splátkami pôžičiek sa z vášho opusteného ostrova za chvíľu stane prosperujúca dedina.

Nestresujte sa každým rozhodnutím

Animal Crossing

Berúc do úvahy New Horizons je oveľa zhovievavejšia ako predtým Animal Crossing hry, mali by ste sa pokúsiť ísť do hry s otvorenou mysľou a dôverovať svojim inštinktom. Okrem výberu názvu vášho ostrova a počiatočného rozloženia možno takmer všetko ostatné upraviť neskôr.

  Nástroje– Sú navrhnuté tak, aby sa dali vyrábať opakovane, takže sa nemusíte báť, ak si náhodou vyrobíte ďalšiu lopatu alebo rybársky prút.Nakupujte položky– Tieto sa denne striedajú a prípadne sa znova objavia, ak ich náhodou prehliadnete prvýkrát.Zrkadlá- Možno vyrobiť pomocou materiálov. Umožní vám zmeniť vzhľad vašej postavy, kedykoľvek budete chcieť.Domy a zariadenia– Neskôr sa vám odomkne možnosť premiestniť domy a zariadenia za malý poplatok.

Máte dokonca možnosť do určitej miery upraviť rozloženie svojho ostrova, pričom nástroje na terraformáciu máte k dispozícii oveľa neskôr v hre. To vám umožňuje pretvárať útesy, blokovať alebo rozširovať rieky a v podstate reštrukturalizovať váš ostrov podľa vašich predstáv.

Pri takejto flexibilite naozaj nie je dôvod byť posadnutý každým rozhodnutím.

Rozhodnite sa, či chcete alebo nechcete cestovať v čase

Nástroje na kríženie zvierat

Ako pristupujete k an Animal Crossing hra o vás ako hráčovi veľa hovorí. Pre niektorých to znamená hrať New Horizons tak, ako to bolo zamýšľané, s hodinami v hre synchronizovanými so skutočným svetom.

Vďaka tomu získate pohlcujúcejší zážitok, keď sa sezóna a denná doba vášho ostrova zhodujú s tým vašim. Aj keď je pokrok obmedzený na to, koľko môžete dosiahnuť za jeden deň, vďaka tomu je celý zážitok oveľa uvoľnenejší.

To, čo hra nechce, aby ste vedeli, je, že tento systém možno ľahko zneužiť zmenou dátumu a času v systémových nastaveniach vášho prepínača. Ak tak urobíte, v podstate sa z vás stane boha cestujúceho v čase, ktorý už nemusí dni čakať na dokončenie veľkých stavebných projektov alebo nakupovať veci na osvieženie.

Oba prístupy majú svoje výhody a nevýhody, takže je len na vás, aby ste sa rozhodli, ako chcete hru zažiť.

Zaplaťte svoje náklady na sťahovanie

Položky obchodu Animal Crossing

Na začiatku vášho prvého celého dňa na vašom ostrove vám Tom Nook vyúčtuje obrovský účet za 49 800 zvončekov, ktorý pokrýva všetky náklady na sťahovanie spojené s vašou novou cestou.

Našťastie pre vás sa rozhodne urobiť výnimku týkajúcu sa platby a ponúkne vám možnosť zaplatiť ju 5 000 míľami Nook. Toto je samostatná mena, ktorú získate za splnenie cieľov alebo dosiahnutie konkrétneho míľnika.

Odporúčame splatiť túto prvú pôžičku čo najskôr, pretože odomkne celý rad nového obsahu, ako sú napríklad nové recepty pre domácich majstrov. V tomto procese lepšie pochopíte, ako Nook Miles funguje, aké ciele sa k nim počítajú a ako ich možno minúť.

Ak tak urobíte, môžete si tiež zobrať väčšiu pôžičku na 98 000 Bells na modernizáciu vášho chatrného stanu na oveľa pevnejší dom (dokonca si môžete vybrať farbu strechy), ako aj odomknúť Nook Miles+.

Zarábajte míle Nook

Animal Crossing Tools Nook Miles

To nás privádza k nášmu ďalšiemu tipu, ktorým je pokúsiť sa čo najskôr nazbierať veľa míľ Nook Miles, aby ste odomkli základné vylepšenia a recepty pre domácich majstrov prostredníctvom kiosku Nook Stop.

Po inovácii na Nook Miles+ splatením počiatočných nákladov na presťahovanie dostanete súpravu rotujúcich úloh, ktoré musíte každý deň dokončiť za ďalšie míle. Okrem toho existuje pevný zoznam cieľov, ktoré vám udelia míle za dosiahnutie rôznych míľnikov.

Zarábanie míľ je tiež celkom jednoduché, najmä keď začínate. Môžete zarobiť niekoľko rýchlych míľ jednoduchým nastavením pasu pomocou telefónu Nook Phone alebo predstavením sa svojim novým susedom.

Keď veci napredujú a vy sa ocitnete vo vývoji svojej vlastnej rutiny, bude ľahšie zarábať míle bez toho, aby ste sa o to pokúšali.

Odomknite nástrojový krúžok a inovácie inventára

Krúžok na náradie Animal Crossing

Jedna z prvých vecí, na ktorú budete chcieť minúť svoje míle Nook Miles, je Krúžok na náradie , praktický upgrade, ktorý vám umožní prepínať medzi všetkými vašimi nástrojmi za behu prostredníctvom D-padu vášho ovládača.

Je to oveľa rýchlejšie, ako keby ste museli otvoriť tašku a vybrať každý nástroj samostatne. Tool Ring je možné odomknúť v kiosku Nook Stop na 800 míľ.

Ďalšou inováciou, ktorú odporúčame začať čo najskôr, je Vrecková organizačná príručka , ktorý stojí 5 000 míľ a zvyšuje počet vecí, ktoré môžete nosiť. Keďže Animal Crossing je hra primárne o zbieraní vecí, môže vám to pomôcť vyhnúť sa tomu, aby ste museli neustále zhadzovať predmety alebo predávať veci kvôli úložnému priestoru.

Existuje druhá aktualizácia inventára tzv Špičková náplň do vrecka za 8 000 míľ však bude k dispozícii až neskôr v hre.

Naučte sa DIY recepty

Animal Crossing DIY recepty

Aj keď si môžete jednoducho kúpiť nástroje a skvelé predmety, ktorými si vybavíte svoj ostrov, aby ste mohli postupovať v New Horizons, budete musieť navštíviť pracovný stôl a pustiť sa do tvorby. Ale predtým, ako budete môcť niečo vyrobiť, musíte sa najprv naučiť súvisiaci recept na svojpomocnú prácu. Existujú rôzne spôsoby, ako získať nové recepty:

 • Rozhovor s Tomom Nookom.
 • Rozhovor so susedmi.
 • Otváranie darčekov a fliaš na pláži.
 • Ich nákup v kiosku Nook Stop v Rezidentných službách pomocou míľ.
 • Ich nákup od Nook's Cranny pomocou Bells.
 • Dať návštevníkovi Amiibo požadovaný predmet.

Každý recept vyžaduje rôzne množstvá rôznych materiálov z vášho ostrova, ktoré možno zbierať zberom vašich zdrojov, ako sú kamene a stromy. Niektoré recepty vám umožňujú prispôsobiť vzhľad položky pomocou Súpravy na prispôsobenie . Táto funkcia je však dostupná až neskôr v hre.

Nástroje pre remeslá a upgrade

Nástroje na inováciu Animal Crossing

Prvý celý deň v New Horizons , Tom Nook vám dá recepty na Tenký rybársky prút a Tenká sieť proti hmyzu ; pokúste sa ich vyrobiť čo najskôr, aby ste mohli začať chytať miestnu divú zver, čo je predpoklad na odomknutie Blathers a múzea.

Keď učená sova prejde svojim dlhým úvodom, dá vám recepty na dva nástroje, ktoré menia hru – Tenká lopata a Voltížna žrď . Tu je postup, ako získať zostávajúce nástroje:

  Prak– Kúpené od Timmyho za 300 zvončekov. (Používa sa na vystreľovanie plávajúcich balónov)Tenká sekera– Dajte Tomovi Nookovi dva exempláre voľne žijúcich živočíchov. (Používa sa na rúbanie stromov na drevo)Tenká kanva– Dajte Tomovi Nookovi štyri ďalšie exempláre voľne žijúcich živočíchov. (Používa sa v záhradníctve)

Vzhľadom na to, ako rýchlo sa krehké nástroje zlomia, odporúčame čo najskôr prejsť na kamenné nástroje. Ak to chcete urobiť, musíte si zakúpiť Recepty na celkom dobré nástroje z kiosku Nook Stop. Majú vyššiu trvanlivosť, ale na výrobu vyžadujú železné nugety.

Vyťažte zo skál maximum

Animal Crossing Rocks

Ako presne sa dajú nájsť železné nugety? Sme radi, že ste sa pýtali! Možno ich nájsť úderom do skál buď lopatou alebo sekerou. Suma, ktorú dostanete, závisí od toho, ako rýchlo narazíte na kameň, takže budete chcieť rozdrviť tlačidlo A.

To môže byť zložité, pretože vaša postava je pomaly tlačená späť pri každom zásahu; existuje však niekoľko riešení:

 • Umiestnite predmet priamo za seba, s ktorým sa nedá pohnúť, napríklad nejaké oplotenie, svojpomocný pracovný stôl, naozaj čokoľvek, čo sa dá umiestniť vonku.
 • Postavte sa na roh skaly a vykopte dve diery na oboch stranách svojej postavy, aby ste sa nepohli.

Použite kamennú sekeru na drevo

Kamenná sekera na kríženie zvierat

Okrem týchto sladkých železných nugetov vám úderné skaly odmenia kameňmi používanými na výrobu jedného z najcennejších nástrojov v hre – Kamenná sekera . Na rozdiel od bežnej sekery, ktorá rozseká stromy na polovicu pri treťom švihu.

Kamenná sekera vám tiež umožňuje vyťažiť tri kusy dreva z každého stromu bez toho, aby ste vytvorili peň. Ak ste však odhodlaní používať bežnú sekeru, vedzte, že stále môžete udrieť do stromov až dvakrát, kým spadnú.

Pozor na osy

Animal Crossing Wasps

V určitom bode svojho ostrova zatrasiete stromom a ocitnete sa zoči-voči nahnevanej svorke ôs. Ak sa chcete vyhnúť tomu, aby ste vyzerali, že ste práve prehrali boj s osím hniezdom, odporúčame vám nechať si to svoje Sieť proti hmyzu v ruke počas vašich vyčíňaní.

To vám umožní rýchlo pozbierať všetky osie hniezda, ktoré spadnú skôr, než budú mať možnosť zaútočiť.

Ak niekedy zabudnete vytiahnuť sieť alebo sa rozbije, nezabudnite, že môžete vbehnúť do múzea, aby ste sa vyhli uštipnutiu. Toto bude fungovať iba vtedy, ak ste dostatočne rýchly, pretože je to jedno z mála zariadení s vchodom bez dverí.

Predať, predať, predať

Animal Crossing Predám

Na začiatku hry vám Tommy povie, aby ste za ním prišli, ak máte niečo na predaj. Neskôr sa presťahuje do Nook's Cranny a informuje vás o tom Schránka , čo je drevená škatuľka umiestnená pred vchodom do obchodu, ktorú možno použiť na predaj tovaru bez toho, aby ste museli ísť dovnútra.

Existuje však niekoľko upozornení na používanie krabice:

 • Vložené položky vynesú iba 80 % ich plnej hodnoty Bell.
 • Celkovú dlžnú sumu dostanete až nasledujúci deň.

Aké položky by ste mali predávať? Naozaj všetko, o čom máte pocit, že v budúcnosti nebudete potrebovať. Zvyčajne je rozumné uchovávať materiály ako drevo , kameň a železné nugety pretože budete neustále vytvárať nástroje.

Pamätajte, že oblečenie a predmety, ktoré ste si zakúpili na ozdobenie vášho domova, môžete predávať aj s darčekmi, ktoré dostali vaši susedia.

A nakoniec, Nook's Cranny zaplatí dvojnásobok hodnotenej sumy za odporúčanú položku Horúca položka , ktorá sa denne mení. Vyrábajte a predávajte násobky čohokoľvek, čo je aktuálna položka dňa, a sledujte, ako sa hromadia zvony. Môžete ich použiť na splatenie pôžičiek alebo na nákup novej novej tapety, ktorú ste si obzerali.

Porozprávajte sa so svojimi susedmi

Animal Crossing Neighbors

Je ľahké sa tak zamotať do každodennej rutiny, že sa zabudnete prihlásiť s nepodstatnými NPC na vašom ostrove. Okrem poskytovania poučných rozhovorov vám rozhovory s dedinčanmi niekedy prinesú darčeky, DIY recepty a nové výrazy.

Príliš dlho zanedbávajte svojich dedinčanov a je tu šanca, že zvážia odsťahovanie sa z ostrova. Existujú aj iné spôsoby, ako dať dedinčanom vedieť, že vám na nich záleží, ako napríklad posielanie listov, splnenie ich požiadaviek a príležitostné darovanie.

Vyhľadajte svoj ostrov pre špeciálnych návštevníkov

Špeciálni návštevníci na prechode zvierat

Ako budete postupovať v hre, na vašom ostrove sa objavia noví návštevníci, ktorí budú predávať špeciálny tovar a služby. Ak si nenájdete čas na to, aby ste svoj ostrov zopakovali každý deň, je tu šanca, že vám budú chýbať. Tu je rozpis každého špeciálneho návštevníka a toho, čo môže ponúknuť:

  Sahara– Ťava, ktorá prichádza na váš ostrov každý pondelok a predáva koberce, tapety a podlahy. Za každý nákup vám dá určité množstvo vstupeniek, ktoré možno preplatiť za tajomné tapety a podlahy.Daisy Mae– Roztomilý kanec, ktorý sa objavuje v nedeľu ráno medzi 10:00 a 12:00. Jej špecialitou je repík, ktorý sa dá kúpiť vo zväzkoch po 10 kusov a v podstate slúži ako New Horizons akciový trh. Vodnicu možno v Nooks Cranny predávať každý deň za inú cenu, čo vám umožní rýchlo zarobiť.CJ– Bobor, ktorý sa rodí každú tretiu sobotu v mesiaci. Za odmenu vás vyzve, aby ste do troch minút chytili čo najviac rýb.Švihnúť– Chameleón, ktorý sa objaví náhodne a bude od vás nakupovať hmyz za vyššiu cenu ako v obchodoch. Ak mu dáte tri rovnaké druhy hmyzu, odmení vás soškou.Harvey– Pes, ktorý navštívi váš ostrov po tom, čo postavíte Nook’s Cranny. Pozve vás na návštevu jeho ostrova, kedykoľvek si budete priať fotiť so svojimi Amiibosmi.Kopne– Skunk, ktorý sa objaví raz týždenne na hlavnom námestí vášho ostrova po odomknutí krajčírstva Able Sisters. Na predaj má topánky, ponožky, pančuchy, ruksaky a kabelky.Označenie– Ježko, ktorý sa náhodne objaví na hlavnom námestí vášho ostrova po odomknutí krajčírstva Able Sisters. Požiada vás, aby ste si obliekli špeciálne oblečenie výmenou za lístky na šitie dielne.

Mohli by sa vám páčiť aj tieto