Throwing Shade na Destiny 2's Shaders

Osud 2

Osud 2 je dobrá hra. Pri štarte som s tým mal problémy, konkrétne som sa nemohol dostať do žiadneho zápasu Crucible, ale je to nedokončená práca so silným štartom. Očividne tomu bolo venované veľa starostlivosti a základný zážitok z hry je zábavný. Netrvalo mi dlho, kým som sa začal vyrovnávať a získavať svoj charakter. Ale je tu dosť veľký problém pre ľudí, ktorí radi vyzerajú inak a venujú hre veľa času. Shaderova situácia je tienistá.

Po prvé, čo je to shader? Shader je položka, ktorá mení vzhľad jednotlivých častí zariadenia. Môžete ho použiť na časti výstroja a zmeniť tak vzhľad. Pretože zbrane a vybavenie inak vyzerajú rovnako, je to šanca, že vaša postava vynikne. Ľudia by sa zmenili, aby zodpovedali svojim priateľom, svojim klanom, a v zásade sa predvádzali. Môžete si ich kúpiť, získať ich z akcií a zarobiť ich ako odmeny za zápasy alebo nájazdy v Crucible. A čo je najdôležitejšie, boli to položky na viac použití. Ak ste použili Shader, potom ste ho vzali, môžete pokračovať a znova ho použiť.

Osud 2 mení to. Áno, sme tu, aby sme vrhli tieň na systém Shader. Ich zárobok nie je až taký rozdiel. Šancu na shadery vám dajú špeciálne akcie, nájazdy, zápasy Crucible, nákupy v skutočnej hotovosti, zoradenie poradia a ďalšie aktivity. Shadery je teoreticky veľmi ľahké získať. Problém je tentokrát v tom, že sú tiež spotrebným materiálom. Akonáhle použijete Shader na jedno zo svojich zariadení, je to. Shader je navždy preč. Čo znamená všetko úsilie, ktoré vynaložíte na dokončenie akcie, zaradenie do poradia, víťazný zápas alebo zarobenie skutočných peňazí na nákup toho, čo je v podstate loot box s šanca získanie jedného je preč. Zbohom, skvelá vec. Ahoj grind.

Prečo je to taký veľký problém? Veľká časť súvisí s tým, ako je zaradený jednorazový výstroj Osud . Obaja v Osud a Osud 2 „Ste bombardovaní novými zbraňami a brnením. Niečo, čo dnes používate, môže byť zastarané o niekoľko dní, ak nie o niekoľko hodín. To znamená, že aplikácia Shaders bude zbytočná. Nikdy presne neviete, ako dlho sa budete s nejakou položkou trápiť. Chcete vyhodiť niečo, na čom ste tvrdo pracovali? Zvlášť v tejto fáze hry. Nie je to ani týždeň staré. Aj keď máte obľúbenú súpravu vybavenia, neexistuje spôsob, akým by ste ho mohli používať o týždeň alebo mesiac. Stane sa toho príliš veľa.

Osud 2

Tiež to zaváňa chamtivosťou. Osud 2 je hra s mikrotransakciami. Jeden zo spôsobov, ako získať Shaders, je zaplatenie skutočných peňazí za šancu na novú, ktorú by ste mohli chcieť. To znamená, že zakaždým, keď použijete skutočnú hotovosť na získanie Shadera, vložíte ho na jedno z tých jednorazových zariadení, potom si uvedomíte, že ste našli niečo lepšie a potrebujete nové, zisk Bungie a Activision. Príde mi to neskutočne chamtivé. Zvlášť potom Osud vám umožní používať Shadery znova a znova.

Nezáleží na tom, aké ľahké je získať Shadery Osud 2. Zhromaždil som ich niekoľko po 72 hodinách hry, z ktorých som nič neuplatnil, pretože viem, že som príliš skoro na to, aby som začal takéto veci premrhať. Prešli sme zo systému, ktorý nás nabádal obliecť sa a byť jedinečný bez sankcií, na systém, v ktorom budeme musieť vyrovnať drvenie, investovať nespočetné hodiny a možno dokonca minúť skutočnú hotovosť na farebné schémy a návrhy aplikované na zariadenia, ktoré by mohli byť zastarané za niekoľko dní alebo týždňov. Je to sklamaním a robí to Activision, Bungie a Osud 2 vyzeraj zle.

Kredit na obrázok: Cosplay Songbird