Slnko padne

Táto úloha bezprostredne nadväzuje na Into the Borderlands. Zamierte do Sun Palace a porozprávajte sa s Avadom a Erendom. Keď sa konverzácia skončí, nasledujte svoj bod na trase do skladu, kde sa spustí cutscéna. Späť pod kontrolou, preskúmajte bombu a potom choďte hore. Skenujte a preskúmajte väčšiu požiarnu skrýšu a potom vľavo od nej je západka. Skúmajte, že aby ste otvorili dvere, potom preskúmajte sudy a spustite ďalší cutscene.

Keď to budete mať opäť pod kontrolou, trasy vyhľadajte pomocou svojho Focusu. Zvýraznite ich a nasledujte. Vedú do budovy a dole, kde bude chýbať časť steny. Prejdite dierou v stene a spustite sa dole útesom, aby ste spustili ďalšiu cutscénu. Keď budete mať opäť kontrolu, dúfajte, že sa dostanete na stúpajúcu rímsu, potom zamierte doľava po boku útesu k mostu. Prejdite cez most a odstráňte dvoch strážcov, ktorí zostali za sebou.

Keď sú dole, nasledujte svoj trasový bod až do solária, kde sa spustí cutscéna. Znovu pod kontrolou zničte zariadenie vytvárajúce hluk a potom zamierte za Dervahlom a jeho mužmi. Nastane krátka scéna, potom s nimi budete musieť bojovať. Dervahl má Tearblaster, ktorý poškodzuje a zráža vás a jeho dvaja kumpáni budú striedať bomby na blízko a na výbuch. Využite kruhový terén vo svoj prospech, aby ste ich v prípade preťaženia rozbili, a dajte za seba pasce a trhacie drôty, aby ak budú pokračovať, budú za to potrestaní.

Keď sú všetci dole, v ďalšej prestrihovej scéne na vás Dervahl zavolá partiu Glinthawkov, takže ich budete musieť zabiť aj vy. Ako je to u Glinthawks zvykom, buď ich zasiahnite šípmi Tearblast do mrazivého vaku, aby ste ich zmrazili a zrazili na kritické miesto, alebo ich pomocou povrazca zviažte a zasiahnite. Jedna užitočná vec, ktorú musíte urobiť, je zosadiť jeden z nich a prepísať ho tak, aby pri boji zabránil aspoň jednému ďalšiemu Glinthawkovi.

Akonáhle sú všetci Glinthawkovia dole, znova sa porozprávajte s Dervahlom, aby ste začali ďalšiu cutscénu, potom sa znova porozprávajte s Avadom, Erendom a Dervahlom (Dervahl je voliteľný, ale stojí za to), aby ste dokončili úlohu a tento konkrétny rad úloh.