Roadhog


Roadhog

Úloha: Tank
Obtiažnosť: Ľahko

Sila šrotovnej pištole Roadhog v kombinácii s reťazovým háčikom predstavuje jedno z najničivejších párovaní v celom Overwatch.

Schopnosti
Šrotovník: Shrapnel vysiela pri ničivých výbuchoch krátkeho dosahu alebo v loptičke, ktorá môže explodovať ďalej.
Nadýchni sa: Roadhog môže na krátky čas obnoviť časť jeho zdravia.
Reťazový háčik: Ak Roadhog dokáže chytiť súpera reťazou, navíja ich v dosahu svojej šrotovnej.
Whole Hog: Jeho šrotovná získava vysokú rýchlosť paľby, spôsobuje veľké škody a zrazí nepriateľov.

Taktika
Roadhog je pomerne jednoduchá postava na výber, jeho zdravie je vysoké a jeho škody sú značné, ale existuje niekoľko prekážok, pred ktorými by ste si mali dávať pozor. Rovnako ako zvyšok triedy Tank, Roadhog pracuje iba z blízka a má obmedzenú rýchlosť pohybu. Uzavreté oblasti sú najlepším priateľom Roadhogov, pretože môže strieľať zo svojej šrotovnej pištole, aby spôsobil trvalé škody, alebo použiť svoj reťazový háčik, aby niekoho zblížil na krátku vzdialenosť.
Jeho úloha je tam, kde sa výrazne líši od zvyšku triedy Tank. Nemá žiadne obranné schopnosti a nemôže nijako liečiť ani podporovať svojich spoluhráčov, a preto sa najlepšie používa na potulky po hlavách nepriateľov. Vždy chcete začať s reťazovým háčikom, ako je uvedené vyššie, pretože môže prerušiť väčšinu útokov a schopností a naviesť vašich protivníkov do ideálneho dosahu pre vašu Scrap Gun. Keď odstránite nepriateľa, použite svoju schopnosť Take A Breather, aby ste získali späť zdravie, než sa presuniete k ďalšiemu cieľu. Držte sa budov, tesných ulíc a chodieb a vyhýbajte sa čo najviac dlhým úsekom mapy alebo otvoreným priestorom, aby ste predišli požiaru na diaľku. Vždy sa chcete držať múrov a vyhýbať sa voľnému priestranstvu, aby ste sa nestali obeťou útoku na diaľku.

pro-typ
Vždy implementujte kombináciu 1,2 - reťazový hák a potom rozptyľovaciu pištoľ, aby ste rýchlo odstránili väčšinu hrdinov.

Silne proti
D.Va: Je to ľahký cieľ pre Roadhog's Chain Hook a dá sa zakončiť niekoľkými výstrelmi zo šrotu.
Pharah: Ak je Pharah v dosahu, môže byť pre Roadhog ľahkým cieľom. Ak bude závislá, bude ľahkou korisťou a takmer určite padne v boji.

Slabý proti
Hanzo: Pretože Roadhog má veľmi obmedzený rozsah streľby, je ľahkým cieľom uvoľnenia šípov s vysokým poškodením. Najlepšie je držať sa zakrytých a uzavretých priestorov pri pokuse navinúť Hanza dovnútra hákovou strelou.
Vojak: 76: Keďže Roadhog je veľký cieľ, 76 ho môže z diaľky naplniť guľkami alebo ho ľahko zasiahnuť dobre umiestnenou raketou Helix.

Životopis
Skutočné meno: Mako Rutledge
Vek: 48
Povolanie: Enforcer (predtým), Bodyguard
Základ operácie: Junkertown, Austrália predtým)
Pridruženie: Junkers (predtým)

Príbeh

Roadhog je nemilosrdný zabijak so zaslúženou povesťou krutosti a svojvoľného ničenia.

Po omnickej kríze darovali vládni predstavitelia austrálske omnium a okolie omnikom, ktoré takmer zničili ich krajinu, dúfajúc, že ​​sa podarí uzavrieť dlhodobú mierovú dohodu. Toto usporiadanie natrvalo vytlačilo Mako Rutledge a veľký počet obyvateľov Outbacku, rozptýlenú zbierku preživších, solárnych farmárov a ľudí, ktorí chceli len zostať sami.

Mako a ďalší zúriví zo straty domovov prešli k násilnej vzbure. Vytvorili Austrálsky front oslobodenia a zasiahli proti omniu a jeho robotickej populácii, aby získali späť ukradnuté krajiny. Udalosti sa stále stupňovali, až kým povstalci sabotovali jadro fúzie omnia, čo malo za následok výbuch, ktorý zničil zariadenie, ožiaril oblasť a zasypal vnútrozemie skrúteným kovom a troskami na kilometre ďaleko.

Mako sledoval, ako sa jeho domov stáva apokalyptickou pustatinou, a bol navždy zmenený.

Prispôsobil sa svojmu prostrediu a nasadil si masku a vydal sa na rozbité diaľnice vnútrozemia na svojom zchátralom sekáči. Kúsok po kúsku sa zabúdalo na jeho ľudskosť. Posledné zbytky Mako zmizli a narodil sa nemilosrdný zabijak Roadhog.