Prológ - Porušenie

PROLOG - Porušenie

Na začiatku hry budete pripútaní v strede cely a čakáte na potešenie svojich únoscov. Pri stretnutí s Cassandrou a Lelianou vám na ruke horí zvláštna značka. Hneď ako vstúpia do miestnosti, budete vyzvaní na výber prvého dialógu. Vyberte požadovanú odpoveď pomocou LS a potvrďte ju stlačením A. Po niekoľkých ďalších dialógových voľbách (a zavedení emocionálnych reakcií) vás zdvihnú na nohy a vyvedú von z cely.

Potácajte sa vonku a pozrite sa na oblohu a žiariace svetlo, ktorým je Breach. Potom, čo sa pohádate so svojou žiarivou značkou, sa ešte porozprávate s Cassandrou. Niektoré možnosti dialógu zvýšia spriaznenosť ostatných postáv s vami. Schválenie je nevyhnutné pre romantické postavy a zabezpečenie toho, aby neopustili vašu párty. Na rozdiel od predchádzajúcich hier Dragon Age je konverzácia hlavným spôsobom zvýšenia schválenia (aj keď zvýšenie počtu udalostí a položiek je možné).

„Ak môžem pomôcť, pomôžem“ (Cassandra ++)

'Mám na výber?' (Cassandra--)

PRÍBEHOVÁ OTÁZKA: Nebeský hnev

Dostaňte sa do roztržky s Cassandrou

Po krátkej prechádzke konečne získate kontrolu nad svojou postavou. V súčasnosti nemáte žiadne zbrane a možnosti ponuky sú obmedzené (mapu síce môžete uložiť, načítať a skúmať), takže sa riaďte len cestou vpred. Je zvláštne, že Cassandra vás bude nasledovať, nie naopak. Prejdite po kamennom moste a vojdite do dverí, ktoré sa otvoria, keď sa priblížite. Zamierte doľava a kráčajte po ceste, pričom prielom zlovestne žiari nad hlavou.

Rýchla scéna vás zrúti na zem, pretože vaša značka pulzuje ešte raz. Vyškrabte sa na nohy a prejdite pred vrátnicou. Začnite tým, že prejdete po kamennom moste, aby ste zrazu začali klesať. The Breach prepustí niekoľko démonov, rozbije most a zaútočí na vašu stranu, keď sa zdvihnete. Počas scény získate prvú zbraň v hre (v závislosti od vašej triedy) a potom sa vrhnete do svojej prvej bitky.

Večierok zaujmú dva odtiene a bude len na vás oboch, ako sa s nimi vysporiadate. V súčasnej dobe nebudete mať žiadne špeciálne schopnosti, ale týmto slabochom by mal stačiť váš pravidelný útok (RT). Akonáhle sa krátka bitka skončí, Cassandra sa s vami postaví.

„Dobre, odzbrojím.“ (Cassandra ++)

„Musíš mi dôverovať.“ (Cassandra--)

Po tejto krásnej malej konfrontácii budú elixíry odomknuté na použitie. Ak chcete použiť lektvar, poklepaním na LB vyvoláte príkazové koliesko a pomocou LS vyberiete lektvar. Klepnutím na A potvrďte a vypite. Pravidelné elixíry zdravia sa bezplatne dopĺňajú, keď sa vrátite do Havenu alebo tábora po skončení prológu. Zložitejšie lektvary (toniká, granáty a podobne) vyžadujú prísady na doplnenie, a preto by sa mali používať striedmo.

Od tohto bodu existuje niekoľko tiel a tašiek, v ktorých sa môžete rozkradnúť, ak sa pozriete pozorne. Uistite sa, že používate vyhľadávaciu schopnosť (push in LS) na zvýraznenie položiek a zaistenie toho, aby bola vaša postava čo najlepšie vybavená, aby sa zásnuby uľahčili. Pokračujte v jazde po zasneženom chodníku a dávajte pozor na položky, kým nezískate informačné pole o schopnostiach. To by malo odomknúť vaše základné schopnosti (v závislosti od triedy) pre nadchádzajúce bitky.

Z vrcholu stúpania, kde sa spustila škatuľka, by ste mali na zamrznutej rieke dole vidieť dva tiene. Ak ste postava na diaľku, využite vyvýšený terén vo svoj prospech a opeprite ich projektilmi. Postavy na blízko sa budú musieť kĺzať po brehu a bojovať s nimi od päty po päty. Ehm ... špička k plávajúcej handre. Použite svoje novo odomknuté schopnosti a v hre by ste mali začať cítiť boj. Majte na pamäti, že RS môžete použiť (zatlačenie) na uzamknutie cieľov a pohyb RS mení ciele.

Zostúpte na zamrznutú rieku (ak ste to ešte neurobili) a pokračujte v ceste smerom k značke objektívu v tvare oka. Hneď dopredu sa stretnete s ďalším tieňom a prízrakom. Wraithi používajú projektily na diaľku a môžu byť dosť nepríjemné, ak ich ignorujete, takže nechajte Cassandru, aby sa zapojila do tieňa a rozbehla sa po ceste, ktorou sa postavíte na prízrak (alebo ho len zamerajte a vystreľte, ak ste na diaľku). Použite svoje špeciálne schopnosti, aby ste to rýchlo znížili, a minimalizujte škody, ktoré vám môže spôsobiť.

Odkiaľ boli prízraky, stále tlačte dopredu, kým z neba nespadnú dva odtiene a ďalšie dva prízraky. Svojou polohou na útese sa tu vyberte k nepriateľom pod nimi alebo sa rútte dole a zaútočte na nich (najskôr sa zamerajte na nepriateľov na diaľku ako obvykle). Ak ste rogue triednou postavou, predstaví sa vám tu vaša tajná schopnosť (predvolene je mapovaná na Y). Akonáhle je pobrežie čisté, pozrite sa do blízkosti (kde boli wraithi), aby ste videli horiace žiarovky a schody, po ktorých sa dá stúpať.

V hornej časti schodiska sa dostanete k svojej prvej roztržke (menšia verzia Porušenia), z ktorej sa bude rodiť stanovený počet nepriateľov. Pred zatvorením roztržky musíte zabiť všetkých splodených nepriateľov. Ďalšou schopnosťou, ktorú môžete v týchto situáciách použiť, je narušenie trhliny. To dezorientuje všetkých blízkych nepriateľov a poskytne vašim spojencom krátke dýchanie, aby nahromadili škody.

Ak to chcete urobiť, priblížte sa k trhline a na niekoľko sekúnd podržte A. Vojaci by tu mali pôsobiť rušivo, čo vám a Cassandre umožní urobiť si tu krátku prácu s démonmi. Akonáhle sú všetci mŕtvi, získate rýchlu scénu, v ktorej automaticky zapečatíte trhlinu. V budúcnosti budete môcť držať A v blízkosti trhliny, aby ste ho utesnili, keď sa bitka skončí. V nasledujúcej scéne spoznáte dvoch nových (alebo jedného nového a jedného starého, ak ste hrali hru Dragon Age II). Porozprávajte sa a zistite, čo sa v údolí stalo.

„Viete o značke?“ (Solas+)

„A keď sa to skončí?“ (Solas+)

Dostaňte sa do predného tábora

Potom, čo sa scéna skončí, je priamo vpredu medzera v stene. Klepnutím na A ho preskočíte (áno, konečne môžete skočiť v Dragon Age. Mierne nešikovné, ale lepšie ako nič). Dole zostúpte do rokliny. Teraz môžete prepínať medzi členmi strany stlačením nahor alebo nadol na D-pade. Keď sa dostanete k ďalšiemu zákrutu rieky, dva korytnačky a dva prízraky klesnú na koryto rieky. Keď to urobia, predstaví sa vám taktická kamera (stlačením tlačidla Vybrať/Späť ju zapnete a vypnete).

Keď bitka skončí, zamierte ďalej po rieke, kým sa nedostanete k schodisku vedľa horiacej chatrče. Môžete tu pokračovať po ceste, aby ste našli väčší tieň a dva nižšie odtiene, ktoré poskytujú exp a položky, alebo stačí použiť schody. Vystúpte po schodoch, aby ste sa stretli s ďalším párom wraithov, väčším tieňom a menším tieňom na stope pred sebou. Akonáhle sú hotoví, pokračujte v pohybe do kopca okolo horiaceho vraku.

Zalepte trhlinu v tábore

Na vrchole narazíte na ďalšiu vyblednutú trhlinu. Bičujte nepriateľské sily, až kým nie sú preč, a potom roztržku zatvorte (priblížte sa a podržte A, kým sa nezavrie). Zostávajúcu silu nepriateľa poznáte z červeného pruhu v pravom hornom rohu obrazovky. Keď je prázdna, môžete roztržku uzavrieť. Akonáhle to urobíte, mali by ste dosiahnuť úroveň 2 a získať svoj prvý bod schopností, ktorý môžete minúť. Tým sa odomkne aj záznam znakov v ponuke, aby ste ho mohli používať.

Porozprávajte sa s Lelianou

Otvorte dopredu veľké drevené dvere a vyjdite na kamenný most. Čiastočne je vyrovnávacia pamäť zásob, kde si v prípade potreby môžete doplniť zásoby elixírov. Na vzdialenom konci mosta prevládne scéna.

„A čo porušenie?“ (Solas+)

Blízko konca scény budete mať na výber, ktorou cestou sa chcete dostať k samotnému Porušeniu. Môžete sa vydať na dlhšiu horskú trasu alebo sa nabiť priamo cez bojisko. Nižšie sú uvedené dve cesty rozdelené, preto si prečítajte tú, ktorá je relevantná pre váš výber.

'Nabite vojakov.' (Cassandra ++)

Nabite sa dopredu s vojakmi do chrámu

Nasledujte lineárnu cestu na vrchol kopca a pripravte sa na bitku, než prejdete kamennou bránou na vrchole.

Utesnite trhlinu, aby ste zaistili cestu chrámu

Na rovine pred sebou budú vojaci okolo roztržky zapájať tiene a priadze. Postupujte dopredu, pričom keď sa priblížite k spodnej časti trhliny, využite vojakov ako rozptýlenie, keď môžete.

Druhá vlna roztržky bude zahŕňať nového nepriateľa, menšie hrôzy. Títo nepriatelia majú schopnosť vnoriť sa do zeme a znova sa objaviť pod postavou, ktorá im spôsobí škodu. Pokúste sa pokračovať v pohybe, aby ste predišli ich útokom. Hneď ako sa nepriatelia prestanú množiť, roztržku uzavrite. Po bitke sa krátko porozprávate s veliteľom Cullenom a potom sa otočíte smerom k chrámu.

„Choďte horskou cestou.“ (Cassandra-) (Varric ++)

Dostaňte sa do chrámu horskou cestou

Vylezte na rebríky pred sebou, kým sa nedostanete k vchodu do tunelov. Vo vchode je väčší tieň, ktorý čaká na pozdrav. Hneď za ním sú dvaja wraithi, ktorí čakajú na zábavu. Vyčistite prvú miestnosť a vkročte hlbšie dovnútra. Kúsok ďalej narazíte na vyšší tieň, menší tieň a dva priadze v hornej časti schodiska. Odteraz by ste už mali dobre rozobrať týchto nepriateľov.

Keď sa ešte raz dostanete na čerstvý vzduch, nájdete telá niektorých z nezvestných skautov. To neveští nič dobré.

Utesnite trhlinu, aby ste zaistili cestu chrámu

Hneď vpredu nájdete ďalšiu roztržku s novým nepriateľom, ktorý patrí medzi nižšie odtiene. Rýchlo ich sklopte. Druhá vlna roztržky bude zahŕňať ďalšieho nového nepriateľa, menšie hrôzy. Títo nepriatelia majú schopnosť vnoriť sa do zeme a znova sa objaviť pod postavou, ktorá im spôsobí škodu. Pokúste sa pokračovať v pohybe, aby ste predišli ich útokom. Hneď ako sa nepriatelia prestanú množiť, roztržku uzavrite. Po bitke si krátko pohovoríte s preživším skautom a potom sa otočíte smerom k chrámu.

'Stálo to za to riziko.' (Solas+)

Zostúpte po sérii rebríkov, aby ste sa dostali na spálenú planinu nižšie.

Vojdite do chrámu

Prejdite cez spálený odpad a vojdite do chrámu na úpätí Porušenia.

Nájdite cestu dole k roztržke

Sledujte lineárnu cestu po chodníkoch na veľkú otvorenú plochu, kde čaká rozpor. Po scéne zobrazujúcej niektoré minulé udalosti aktivujete trhlinu a budete znova hodení do rozbúreného mora bitky.

Utesnite trhlinu v chráme

Tentokrát budete vy (a všetky sily Cassandry a Leliany) proti hrdému démonovi. V skutočnosti tu nie je veľa poplachu, pretože počet spojeneckých vojsk pomôže odvrátiť jeho pozornosť a spôsobiť poškodenie čipu. Aj keď sa mu démon hrdosti dá ľahko vyhnúť, je silným útočníkom a má nepreniknuteľné brnenie. Na to, aby ste sa dostali, musíte narušiť trhlinu. Kedykoľvek démon použije stráž (strieborné reťaze zakrývajú jeho zdravie), prerušte trhlinu a odstráňte brnenie. Po troche búšenia sa objavia tiene a zapoja sa do bitky. Neprestávajte nosiť nepriateľov a démon padne. Keď sa to pokúsi utesniť trhlinu a scéna prevládne.