Pokémon vs. Monster Hunter

Pokémon vs. Monster HunterMusíte ich všetky chytiť. Tieto malé tvory nájdete kdekoľvek (ale vysoká tráva je ich najpravdepodobnejšie prostredie) a žijú, aby splnili vaše požiadavky a zahnali ostatné tvory. Aj keď by väčšina ľudí predpokladala, že hovorím o Pokémonoch priamo z netopiera, tieto vyhlásenia môžu platiť aj pre sériu Monster Hunter, ktorá je v Japonsku rovnako populárna (ak nie ešte viac). Potrebujete dôkaz? Napriek nástupcovi PSP, NGP, ktorý príde neskôr v tomto roku, bol PSP posledné dva týždne v Japonsku na vrchole rebríčkov predaja hardvéru. Prečo? Pretože bola vydaná nová hra Monster Hunter. Séria, ktorá ľudí prinúti vstať a kúpiť takmer zastaraný hardvér, musí byť veľký problém, nie? Ale opäť, Pokémon je fenomén v globálnom meradle a Pikachu pozná viac ľudí ako Tigrex. Ktorá z týchto franšíz je teda lepšia? Poďme zistiť!

Pokiaľ ide o dej, Monster Hunter a Pokémon sú na rovnakej úrovni, pretože ani jeden z nich skutočne nemá veľa príbehu. Iste, Pokémon tam hodí trochu dospievania a možno budete mať niekoľko detských rivalov, ale keby niekto prišiel na ulicu a spýtal sa vás, o čom je Pokémon, pravdepodobne by ste nepovedali oveľa viac ako „chytanie pokémonov“. To isté platí pre Monster Hunter, aj keď ste namiesto malého dieťaťa dospelý dobrodruh, ktorý sa vydáva hlboko do divočiny ... kdekoľvek ... nájsť príšery. Pri oboch týchto franšízach je všetko o hrateľnosti, takže ani v jednej nenájdete veľa príbehu.

Pokémon vs. Monster Hunter

Štruktúra hier je tiež podobná. Cieľ, nájsť všetkých pokémonov/príšer v každej hre, robí štruktúru založenú na questoch, ktorá je pre oboch najľahšia. Jediným skutočným rozdielom medzi nimi je, že zatiaľ čo vás Pokémon vidí cestovať do takmer identických miest podľa mapy sveta, Monster Hunter má centrálny svet, odkiaľ sa môžete dostať do rôznych oblastí misií. Štruktúra hry Monster Hunter to trochu komplikuje, pretože nemáte centrum pokémonov, ktoré by bolo vzdialené viac ako desať krokov od uzdravenia vašich tvorov. Štruktúra však tiež vyžaduje, aby ste si dali voľno od levelovania svojich postáv, pretože budete musieť pomerne často navštevovať svet húb, aby ste nazbierali zásoby a uzdravili svoje príšery.

Aj keď je štruktúra podobná a dej je medzi týmito dvoma franšízami založenými na „príšerách“ takmer identický, najväčší rozdiel medzi nimi spočíva vo forme hrateľnosti. Zatiaľ čo Pokémon je ťahová RPG, ktorá používa zjednodušený elementárny bojový systém, Monster Hunter používa aktívny bojový systém, ktorý vyžaduje rýchle myslenie a akciu. Zo svojej podstaty je Monster Hunter akčnejšou hrou a ak vás už nebaví útočiť jednoduchými príkazmi, Monster Hunter sa vám bude hodiť, pretože môžete behať a oháňať sa všetkými druhmi zbraní a skrotiť príšery tou najlepšou metódou. k dispozícii: násilie.

Jediným problémom, ktorý sa vyskytuje pri hraní akčnejšej série Monster Hunter, je to, že je ťažké zmapovať konkrétnu stratégiu, keď len klepáte na tlačidlá a dúfate, že ich dokážete správne načasovať na skrotenie príšer. Napriek tomu, že Monster Hunter má vnútorný elementárny systém, nie je ani zďaleka taký komplexný ako systém zo série Pokémon a víťazstvo v bitke v Monster Hunter je viac o rýchlosti a načasovaní, než o strategickom myslení a plánovaní. Ak ste fanúšikom jasne definovaných pravidiel a plánujete strategický výsledok vopred, je najlepšie držať sa pokémona. Strategické prvky hry Monster Hunter nedokážu udržať ani sviečku v jednoduchom, ale zložitom svete pokémonov.

Ďalšou oblasťou, kde majú Pokémoni oproti Monster Hunter jasnú výhodu, je zoznam príšer. Zatiaľ čo Pokémon má k dispozícii zbierku viac ako 600 malých tvorov (pričom každá generácia do mixu pridá ďalších asi 100), Monster Hunter má len niečo málo cez 100 tvorov, pričom každý titul do celkového zoznamu pridáva asi dvadsať nových príšer. Hoci je chytenie pokémonov určite o niečo jednoduchšie ako chytenie príšer v hre Monster Hunter, zozbieranie viac ako 600 pokémonov je skľučujúca úloha, bez ohľadu na to, kde začnete. Zbieranie 20-30 príšer, ktoré sú v každej hre Monster Hunter, nie je taký epický podnik ako tí, ktorí chcú dokončiť svoj Pokédex, aj keď je ich zbieranie o niečo ťažšie, a môžete očakávať, že kompletný zoznam príšer pre každú hru získate za menej času. ako desať hodín. Pokémon? Radšej si vyčistite kalendár.

Pokémon vs. Monster Hunter

Aj keď sú skúsenosti pre jedného hráča celkom porovnateľné, ak chcete hovoriť o multiplayeri, Monster Hunter vyhodí Pokémona priamo z vody. Aj keď nedávne hry Pokémon predstavovali online oblasť, kde sa môžete stretnúť a bojovať s inými trénermi, Monster Hunter má dlhú tradíciu vynikajúcich režimov pre viacerých hráčov a najnovšie vydanie, Monster Hunter Tri, má režim pre viacerých hráčov, ktorý je takmer ako MMO: vy môže vytvárať cechy, plniť úlohy a prijímať ďalšie výzvy, keď zvyšujete svoje schopnosti. Režim pre viacerých hráčov je skutočne najnávykovejšou stránkou hry Monster Hunter a ak sa radi hráte s inými, Monster Hunter je séria pre vás.

Napriek tomu, že sa to môže zdať trochu opovážlivé, Monster Hunter a Pokémon sú hry navrhnuté pre dva rôzne typy hráčov. Pokémon je hra neuveriteľnej veľkosti s bojovým systémom založeným na pravidlách, ktorý odmeňuje hráčov, ktorí môžu vytvárať strategické strany Pokémonov a vyrovnávať svoje malé príšery až na takmer obsedantnú úroveň. Ak chcete hru, ktorá vás bude držať v rukách mesiace v kuse a vyžaduje si seriózny časový záväzok, Pokémon je pre vás. Ak však máte radi akčné hry, ktoré obsahujú množstvo úloh, pomalší systém levelovania a menej drobností, potom je Monster Hunter pre vás. Napriek tomu, že obe hry ponúkajú hlbokú hrateľnosť založenú na zbierkach, je takmer nemožné vyhlásiť víťaza, pretože ide o veľmi odlišné skúsenosti. Urobte teda správnu vec: dajte výpoveď v práci a hrajte obaja! Dobre, nerobte nič drastické, ale realisticky obe tieto hry ponúkajú jedinečné zážitky hodné posadnutosti a ak milujete jednu, pravdepodobne budete milovať aj druhú. Len z rôznych dôvodov.

Od Amanda L. Úprimnú sústrasť
Hlavný prispievajúci spisovateľ CCC

*Názory vyjadrené v tomto článku sú výlučne názorom autora a nevyjadrujú názory, ktoré zastáva Cheat Code Central.*