Overwatch Lucio Guide: Najlepšie tipy, triky a stratégie

Máte problémy s liečením svojich spoluhráčov ako Lucio v Overwatch? Tu je dokonalý sprievodca, ktorý vás dostane na ďalšiu úroveň. Inovujte svoju hru Lucio teraz.

Autor:Justin Fernandez 28. februára 2021 7. februára 2021 Overwatch Lucio Guide

Ak chcete doviesť svoj tím k víťazstvu v hre Overwatch, výber podporného hrdinu, akým je Lucio, je dobrým miestom, kde začať.

Aj keď nemusí byť najlepším liečiteľom, jeho vysoká mobilita a flexibilná súprava dokáže rýchlo zvrátiť priebeh bitiek a zaskočiť nepriateľov.

V tomto sprievodcovi Overwatch Lucio to zdôrazníme najlepšie tipy, triky a stratégie za hranie ako DJ bojujúci za slobodu.

Ak by ste chceli ďalšie tipy a triky, pozrite si naše Overwatch – príručka pre začiatočníkov , kde sa ponoríme do rolí hrdinov, zloženia tímu a osvedčených postupov na víťazstvo.

Súvisiace: Zoznam úrovní prezerania

ObsahŠou

Lucio schopnosti a úloha vysvetlené

Lucio je všestranný liečiteľ s ľahko uchopiteľnými schopnosťami, vďaka ktorým je príťažlivou voľbou pre začínajúcich hráčov.

Je najúčinnejší, keď sa používa ako sekundárny liečiteľ, pretože mu umožňuje pohybovať sa po mape a identifikovať medzery v nepriateľskom tíme.

Vďaka svojej vysokej mobilite Lucio vyniká v budovaní hybnosti a rozptyľovaní nepriateľov dostatočne dlho na to, aby na nich jeho spoluhráči zabudli.

Jeho schopnosti sú perfektné na udržanie pozície a udržanie svojho tímu pri živote a nižšie vám ukážeme, ako ich všetky využiť v boji.

Ako používať Crossfade

lucio crossfade

Jednou z Luciových najužitočnejších schopností je Crossfade, ktorá mu umožňuje prepínať medzi liečením a zvyšovaním rýchlosti pohybu v obmedzenom okruhu, ktorý je vizuálne komunikovaný žltou alebo zelenou aurou.

Kým je efekt aktívny, Lucio a jeho blízky spojenci si obnovia zdravie alebo sa budú pohybovať rýchlejšie ako zvyčajne.

Keďže Lucio môže medzi nimi kedykoľvek prepínať, mali by ste vždy venovať pozornosť tomu, aké sú potreby vášho tímu v danom okamihu.

Zvýšenie rýchlosti je skvelé na to, aby ste rýchlo dostali hráčov od poteru k cieľu, zatiaľ čo liečenie môže pomôcť udržať váš tím pri živote počas veľkých bojov.

Ako používať Amp It Up

Lucio Amp It Up

Amp It Up funguje v tandeme s Crossfade na dočasné zvýšenie množstva generovaného liečenia alebo rýchlosti.

Môže sa vám to hodiť, keď sa snažíte uniknúť neuveriteľne silným schopnostiam, alebo keď váš tím potrebuje počas bitky rýchlo ma zdvihnúť.

S tým povedané, nespoliehajte sa na to, že efekty Amp It Up vás zachránia pred zničujúcimi Ultimate (D.Va’s Self-Destruct, Reaper’s Death Blossom, McCree’s Deadeye atď.).

Nakoniec sa snažte nespamovať celý zápas Amp It Up a namiesto toho si ho uložte pre situácie, v ktorých by váš tím skutočne profitoval z jeho účinkov.

Ako používať Soundwave

Luciova primárna zbraň má sekundárny palebný režim, ktorý vydáva výbuch zvukových vĺn, aby odvrátil všetkých nepriateľov vo vašom zornom poli, s niekoľkými výnimkami (bublina Zarya, Tienený Reinhardt , Vežová bašta).

Hoci efekt má obmedzený dosah, môže byť mimoriadne užitočný na odstrčenie nepriateľov z ríms, preč od hlavného cieľa a spôsobenie všeobecného rozptýlenia.

Čím viac budete hrať ako Lucio, tým lepšie budete pri identifikácii máp, kde možno Soundwave využiť na poslanie vašich nepriateľov do skorého hrobu (Ilios a Lijang Tower vám napadnú).

A keďže má relatívne krátky cooldown (4 sekundy) v porovnaní s ostatnými schopnosťami Lucia, mali by ste ho často používať na to, aby ste si zahrali nepriateľovu pozíciu.

Ako používať zvukovú bariéru (Ultimate)

Sound Barrier je vynikajúcim zabezpečením proti poruchám na prežitie ofenzívnych Ultimates, ktoré by inak roztopili celý váš tím.

Vidí, ako Lucio vyskočí do vzduchu a potom udrel zbraňou o zem, aby vytvoril mohutnú zvukovú vlnu, ktorá chráni blízkych spojencov.

Hoci sa štíty dajú odstrániť poškodením a časom zmiznú, môžu sa dostať do rúk v posledných sekundách zápasu, keď je najdôležitejšie zostať nažive.

Je najúčinnejší, keď sa používa ako preventívne opatrenie proti inak smrteľným Ultimates (Junkrat’s Rip-Tire, Bastion’s Tank Configuration, Reaper’s Death Blossom atď.).

Lucio Silné stránky

Okrem zručností uvedených vyššie má Lucio aj pasívnu schopnosť, ktorá mu umožňuje jazdiť po stenách podržaním tlačidla skoku.

Aj keď to môže trvať trochu cviku, kým sa to podarí, je to nevyhnutné na to, aby ste počas hier využili všetky výhody celej Luciovej súpravy.

Najlepšie sa mu pracuje s hrdinami s nízkou mobilitou, ktorí môžu využiť jeho zvýšenie rýchlosti; nižšie uvádzame zoznam tých najvýznamnejších.

Ktoré kombo hrdinov s Luciom je najlepšie?

 • Reinhardt – Veľmi ťaží z zrýchlenia Lucio a poskytuje dodatočnú ochranu.
 • D.Va – Môže využiť Lucioho liečenie na rozšírenie HP svojho robota.
 • Roadhog – Pri liečení sa nemusí spoliehať na Lucia; čelí väčšine Luciových hrozieb.
 • Ana – Môže poskytnúť väčšinu liečenia počas zápasu, čím uvoľní určitý tlak na Lucia.
 • Moira – Rovnako ako vyššie s výhodou o niečo lepšej pohyblivosti.

Lucio Slabé stránky

Zatiaľ čo Lucio je prakticky neprekonateľný, pokiaľ ide o mobilitu a vytváranie otvorov pre svojich spoluhráčov, rozhodne nie je bez chýb.

Luciovým najväčším problémom sú jeho nekonzistentné uzdravenia, vďaka ktorým sa často cíti menej spoľahlivý ako ostatní podporní hrdinovia (menovite Mercy, Ana a Moira).

Nedarí sa mu dobre proti hrdinom, ktorí spôsobujú poškodenie AoE kvôli jeho relatívne malému fondu zdravia (200 HP) a môže ľahko stratiť hybnosť tým, že bude omráčený alebo zaseknutý.

Nižšie nájdete podrobnejší zoznam hrdinov, ktorí pre Lucia predstavujú významnú hrozbu a môžu využiť jeho slabé stránky.

Proti ktorým hrdinom Lucio bojuje?

 • Junkrat – Používa AoE útoky, ktoré môžu brániť Luciovej efektivite.
 • Pharah – Môže byť ťažké vyhnúť sa ako Lucio, najmä keď bojujete vonku.
 • Mei – Môže zmraziť Lucia mŕtveho v jeho stopách, takže je zraniteľný.
 • McCree – Môže na chvíľu omráčiť Lucia, než ho dokončí.
 • Roadhog – Dokáže Lucia stiahnuť zo stien pomocou svojho háku a zabrániť úniku.
 • Tracer – Môže behať v kruhoch okolo Lucia, kým jeho HP nezmizne.

Všeobecné tipy na hranie Lucia

Lucio Overwatch

Teraz by ste už mali lepšie rozumieť Luciovým schopnostiam a tomu, ako môžu ovplyvniť priebeh zápasov.

Pre Lucia je riadenie pozície a cooldown životne dôležité pre prežitie (a víťazstvo) tímových bojov bez ohľadu na úroveň vašich schopností.

Nižšie sme zdôraznili niekoľko ďalších tipov, ktoré celkom nezapadali do žiadnej z predchádzajúcich kategórií; zaviažte ich, aby trénovali, a čoskoro budete stúpať nahor.

 • Pokúste sa čo najviac držať svojho tímu, aby ste maximalizovali účinky svojho uzdravenia/rýchlosti.
 • Luciova zvýšená mobilita ho robí výnimočným v boji proti užitočnému zaťaženiu alebo akémukoľvek inému hlavnému cieľu; využite jeho schopnosť jazdiť na stene, aby ste sa schovali za rohy a kúpte si trochu času.
 • Môžete získať extra rýchlosť skákaním zo steny na stenu bez toho, aby ste sa dotkli zeme, vďaka čomu sa Lucio bude pohybovať ešte rýchlejšie.
 • Vyhnite sa tomu, aby ste sa dostali príliš blízko k nepriateľom pomocou schopnosti Soundwave, aby ste ich odbili.
 • Pamätajte, že zvuková bariéra sa spustí iba vtedy, keď sa Luciova zbraň dotkne zeme; vyhnite sa tomu na otvorenom priestranstve, kam vás môžu zaviesť ostreľovači pred dokončením animácie.

Mohli by sa vám páčiť aj tieto