Nintendo bez cenzúry! Spínač sa uvoľňuje

obrana dračích hviezd 6 2519.jpg

V hernej komunite sa veľa hovorí o téme, ktorá má tendenciu stavať hlavu na systémoch, ktoré môžu mať povesť rodinných alebo hostiteľských japonských hier. Hovorím o cenzúre. Ľudia sa vždy pýtajú, či spoločnosti nerobia zbytočné zmeny v hrách alebo nešpinia víziu vývojárov tým, že robia veci, ako je zmena alebo odstránenie prestrihov alebo obrázkov. V rokoch 2018 a 2019 sa rozhovor presunul na Sony a Nintendo, ale nie z dôvodov, ktoré by ľudia mohli očakávať. Sony, spoločnosť, ktorej PlayStation 4 a Vita mali tendenciu hostiť veľa druhov hier, kvôli ktorým sa ľudia rozčuľujú, bola zrazu prísnejšia, zatiaľ čo stoické Nintendo sa uvoľnilo. Možno by sa ľudia pýtali, či existuje nová určená konzola fanservice.

No, je to naozaj trochu zložitejšie. Dochádza k istému posunu účinku. Koniec koncov, spoločnosť Sony bola dlho domovom hier Compile Heart, ktoré vždy poskytovali zámienku na posielanie postáv do horúcich prameňov a Senran Kagura, kde z boja padajú z ľudí šaty. Zrazu vidieť, že tituly vychádzajú pre západ so zmenenými scénami, ako sú napríklad odstránené obrázky z vizuálnych románov alebo preklad, ktorý by mohol ľudí začudovať, môže ľudí pozastaviť. Najmä preto, že Switch získava ešte viac hier pre fanúšikov, ako sú porty Moero Chronicle , necenzurovaný Omega Labyrint Life, a toľko zoznamovacích simíkov. V hre sú však ďalšie faktory.

Po prvé, PlayStation 4 stále dostáva tieto hry. Áno, niektoré obrázky môžu byť trochu pozmenené. Postavy môžu zostarnúť o niekoľko rokov, pretože sú tínedžeri. Spoločnosti lokalizujúce tieto hry, ako napríklad NIS America a XSEED, sú transparentné v tom, čo sa deje. V niektorých prípadoch dokonca presne uvádzajú, ktoré obrázky sa menia alebo odstraňujú. Ničí niekomu úprava jedného obrázku celú hru? Teda, je to možné, ale bolo by tiež veľmi hlúpe, keby niekto, kto očakával hru, uvažoval o jej úplnej bojkotovaní kvôli jedinému obrázku, ktorý by bol na obrazovke len asi 15 sekúnd. Existuje tiež veľa hier, ktoré stále prechádzajú. Senran Kagura Burst Re: Newal stále mal roztrhnutie oblečenia. Nemalo to len podpichovanie a tykanie, pri ktorých sa dievčatá zdajú byť viditeľne utrápené. Rozsudok má celú vedľajšiu úlohu s Twisted Trio, skupinou zvrátených mužov, ktorá zahŕňa ľudí ako Ass Catchem a Panty Professor.

Takže, čo s uvoľnením prepínača? V tomto prípade ide skôr o to, aby bol v správnom čase na správnom mieste. Nintendo umožňuje na svojich systémoch od Wii U viac hier zameraných na starších hráčov. ZombiU na ňom drsný roguelike o prežití vo svete zamorenom zombie. Tiež to prinieslo Nintendo Fatal Frame: Maiden of Black Water , hororová hra prvej strany. Došlo k tomuto posunu smerom k objatiu hráčov všetkých vekových kategórií, ako ukazuje DOOM, The Elder Scrolls: Skyrim, a Resident Evil množstvo hier.

d0702191041.jpg

Čo sa týka hier pre fanúšikov Switch, v podstate pokračuje tam, kde Vita v Japonsku skončila. V regióne mali spoločnosti tendenciu vyberať si vreckový počítač a používať ho na hry s prvkami romantiky alebo príbehmi zameranými na postavy. PSP a Vita boli domovom zoznamovacích simíkov a podobných titulov Moero Chronicle. Ľuďom sa páčilo mať prenosný systém na hranie takýchto hier. Ocenili aj dotykovú obrazovku pre isté… vstup… možnosti. Je to systém, ktorý najlepšie vyhovuje potrebám a život Vita sa skončil, takže tieto hry dostáva na PlayStation 4.

Každý systém bude mať nejaké fanservice hry. Najmä preto, že tento pojem je taký široký a môže sa vzťahovať na toľko rôznych druhov hier. Ľudia sa teraz môžu pozrieť na Switch, vidieť druhy hier, ktoré dostáva, a zaradiť ho ako systém fanúšikovských služieb. Sony však stále dostáva množstvo takýchto hier na PlayStation 4. Aj keď ľudia, ktorí sú naštvaní na to, že tituly nevychádzajú presne tak, ako tomu bolo v Japonsku, stále ponúkajú mnohé z týchto hier. druhy hier vo svojich knižniciach. Je to realita a ľudia, ktorí venujú pozornosť, nájdu hry, o ktoré sa zaujímajú, a o ktoré nemajú záujem na svojej platforme.