Vydaný novší Super Mario Bros. DS Romhack

mario 1218.jpg

Pomocou nástroja s názvom Nový editor Super Mario Bros. vydal tím fanúšikov svoju obľúbenú hru, ktorú nazývajú Novší Super Mario Bros. DS . Táto hra je vo forme opravy pre súbor DS ROM pôvodnej hry. To sa potom dá hrať napríklad na počítači.

Jedná sa o dosť rozsiahly projekt, ktorý pripomína viac pseudonásledovanie v štýle Nintendo než úpravu novinky. Má 80 úrovní, osem svetov a je dokonca vybavený vizuálnymi zmenami a novou hudbou. Tento tím je zodpovedný aj za podobný projekt vydaný pred niekoľkými rokmi, tzv Novší Super Mario Bros. Wii . Tím zverejnil upútavku na projekt a sťahovanie je samozrejme k dispozícii zadarmo. Zistenie, ako ho uviesť do prevádzky, je na jednotlivcovi, a to zo zrejmých dôvodov.

V iných ambicióznych Super mario ROM-hacking news, samostatný projekt s názvom Super Mario Land 2 DX vyšlo aj po skončení roku 2017. Tento projekt je hackom klasiky Game Boy Super Mario Land 2: Šesť zlatých mincí , ktorý dodáva hre plnú farbu.

Zdá sa, že Nintendo nechodí po emulačných hackoch tak agresívne ako plné hry pre fanúšikov, a v tomto písaní sú obe opravy stále ľahko dostupné.

Zdroj: Kotaku