Najlepšie chladiace podložky pre notebooky (2022 recenzií)

Potrebujete niečo na vychladnutie notebooku pri hraní hier? Potom by ste mali investovať do chladiacej podložky pod notebook! Tu sú momentálne najlepšie chladiace podložky pre notebooky.

Autor:Samuel Stewart 4. januára 2022 Najlepšie chladiace podložky pre notebooky

Jedným z najčastejších problémov herných notebookov je prehrievanie. Prirodzene, do kompaktného rámu notebooku nemôžete vtesnať výkonný viacjadrový procesor a dobrý herný GPU a očakávať bezchybné a bezhlučné chladenie.

Našťastie existuje veľmi jednoduchý a lacný spôsob, ako znížiť teploty, ktoré váš notebook dosahuje pri veľkom zaťažení: chladiace podložky.

Ide o elegantné a bezproblémové príslušenstvo, ktoré funguje nielen ako stojan pre váš notebook, ale poskytuje aj extra prúdenie vzduchu, ktoré pomôže znížiť teploty.

V tomto sprievodcovi nákupom sa pozrieme na niektoré z nich najlepšie chladiace podložky pre notebooky v súčasnosti dostupné, a to ako tie, ktoré sú určené pre notebooky, tak aj pre špičkové herné notebooky.

Predchádzajúce

Chladič Master Storm SF-17

chladiče notebookov
 • Vynikajúce chladenie
 • Vysoko nastaviteľné
Pozri Cena

Cooler Master NotePal X-Slim

chladiaca podložka pod notebook
 • Veľmi tenký a prenosný
 • Nízka tvorba hluku
 • Cenovo dostupné
Pozri Cena Ďalšie

ObsahŠou

najlepšia chladiaca podložka pre notebook

HAVIT HV-F2056

Veľkosť ventilátora: 110 mm
Počet fanúšikov: 3
LED: modrá

Pozri Cena

Výhody:

 • Tenký a ľahký
 • Pevná konštrukcia
 • Cenovo dostupné

Nevýhody:

 • Ohromujúci výkon

O chladiacej podložke

Havit je populárny výrobca rôznych periférií a príslušenstva so sídlom v Hong Kongu. Ich chladiaca podložka je jednou z najpopulárnejších v okolí, a to z dobrého dôvodu.

Havit HV-F2056 je základné, ale vysoko spoľahlivé a cenovo dostupné riešenie. Z hľadiska dizajnu uprednostňuje prenosnosť – je tenký, ľahký a podporuje notebooky veľké až sedemnásť palcov. Má tri 110 mm ventilátory, funguje veľmi dobre a je dodávaný s elegantným modrým LED osvetlením.

Pokiaľ ide o funkčnosť, ponúka takmer všetko, čo by ste od chladiacej podložky mohli chcieť. Okrem svojho primárneho účelu prichádza aj s extra USB portom, ktorý umožňuje pohodlné pripojenie a nabíjanie iných zariadení, či už ide o bezdrôtové periférie, telefón alebo čokoľvek medzi tým.

Naše myšlienky

Primárny účel chladiacej podložky je celkom samozrejmý. Chladenie notebooku je jednoduché, ale robiť to efektívne a bez nadmerného hluku je cieľom, ktorý sa väčšina chladiacich podložiek snaží dosiahnuť.

A hoci to Havit HV-F2056 robí celkom dobre pre priemerný herný notebook, sotva sa hodí pre všetkých náročných používateľov, ktorí potrebujú vážnejšie zvýšenie chladenia.

Na základe toho odporúčame tento produkt príležitostným používateľom, ktorí jednoducho potrebujú chladiacu podložku, ktorá je ľahká, prenosná a schopná znížiť teplotu notebooku o niekoľko stupňov. Ak vlastníte špičkový herný notebook, potom je najlepšie čítať ďalej, kde nájdete nejaké hlbšie riešenia.

chladiaca podložka pod notebook

Cooler Master NotePal X-Slim

Veľkosť ventilátora: 160 mm
Počet fanúšikov: 1
LED: N/A

Pozri Cena

Výhody:

 • Veľmi tenký a ľahko sa prenáša
 • Slabý hluk

Nevýhody:

 • Žiadne pozoruhodné vlastnosti

O chladiacej podložke

Ďalej je tu názov, ktorý musí poznať každý – Cooler Master. S vedomím, že pochádza od jedného z najrenomovanejších výrobcov všestranných chladiacich riešení, si môžete byť istí, že ide o chladiacu podložku, ktorá spĺňa najvyššie štandardy kvality.

Samotná chladiaca podložka je pomerne tenká a dodáva sa iba s jedným 160 mm ventilátorom bez akéhokoľvek LED osvetlenia. Ako už názov napovedá, NotePal X-Slim je vyrobený s ohľadom na notebooky, hoci podporuje aj väčšie modely.

Naše myšlienky

NotePal X-Slim je dosť podobný vyššie uvedenému modelu od Havitu, čo sa týka dizajnu a toho, na akú zákaznícku základňu cieli. Dokáže zabaliť slušný výkon do pozoruhodne tenkého rámu, ale opäť nie je určený pre náročných používateľov.

Jeho nízka hmotnosť a všeobecná prenosnosť sú jeho primárnou silnou stránkou, ale má tiež tendenciu fungovať o niečo lepšie ako Havit a predovšetkým je takmer tichý. Okrem toho má veľmi pohodlný systém správy káblov, ale žiadne LED diódy ani žiadne pozoruhodné funkcie.

najlepšia chladiaca podložka

Strom New Bee TNB-K0025

Veľkosť ventilátora: 120 mm
Počet fanúšikov: 4
LED: modrá

Pozri Cena

Výhody:

 • Slušný výkon
 • Dobrá hodnota

Nevýhody:

 • Tenká plastová konštrukcia
 • Objemný

O chladiacej podložke

Ďalej tu máme pomerne nezvyčajne nazvanú spoločnosť – Tree New Bee.

Nevyzerá veľmi odlišne od vyššie uvedeného produktu od spoločnosti Havit (alebo od mnohých iných lacných chladiacich podložiek, ak na to príde), ale kľúčový rozdiel je v tom, že je dodávaný s celkom štyrmi 120 mm ventilátormi – za rovnakú cenovku. , nie menej.

Kvôli tejto zmene priorít táto chladiaca podložka Tree New Bee trpí menšou stratou kvality zostavenia, aj keď to nie je hlavný problém, ak všetko, čo hľadáte, je kombinácia cenovej dostupnosti a výkonu.

Naše myšlienky

Toto nemusí byť najlepšie vyzerajúca ani najlepšie postavená chladiaca podložka, ale svoju prácu zvládne – o to sa starajú štyri dobre umiestnené 120 mm ventilátory. Rýchlosť ventilátora sa dá jednoducho nastaviť pomocou koliesok umiestnených na zadnej strane chladiacej podložky.

Zjavnými nevýhodami sú chatrná konštrukcia a objem samotnej chladiacej podložky. Aj keď je laptop položený naplocho na povrch, skončí dosť vysoko, takže to môže byť pre niektorých používateľov nepríjemné. Základom však je, že chladiacu časť práce zvládne za pomerne nízku cenu, takže ak je to vašou prioritou, toto by mohol byť ten správny produkt pre vás.

najlepšie chladiče notebookov

Chladiaca podložka TopMate

Veľkosť ventilátora: 120 mm + 65 mm
Počet fanúšikov: 5
LED: modrá

Pozri Cena

Výhody:

 • Dobrá kvalita zostavy a výkon
 • Nastaviteľná výška
 • Dobrá hodnota

Nevýhody:

 • Notebooky väčšie ako 15,6 palca sa tiež nezmestia

O chladiacej podložke

Štyria fanúšikovia nestačia? No a čo tak päť? TopMate má to pravé! Ich chladiaca podložka pre laptop je ďalšou cenovo dostupnou, ale na výkon zameranou chladiacou podložkou a má v rukáve niekoľko trikov, ktoré ju posúvajú o úroveň vyššie ako ponuku od Tree New Bee.

Chladiaca podložka je navrhnutá tak, aby dobre vyzerala, no zároveň bola vysoko funkčná. Zárezy na prednej strane neslúžia len na to, aby mu dodali špecifický herný vzhľad, ale tiež na udržanie notebooku na mieste uchopením jeho nôh, čo je elegantný spôsob, ako zabrániť skĺznutiu notebooku.

Okrem toho, zatiaľ čo väčšina chladiacich podložiek môže byť jednoducho podopretá do jedného uhla, chladiaca podložka TopMate je oveľa viac nastaviteľná a podporuje celkovo štyri rôzne uhly.

Ako čerešnička na záver má chladiaca podložka na prednej strane dokonca malý ovládací panel s modrým LCD displejom. Používa sa na nastavenie rýchlosti ventilátora a prepínanie medzi rôznymi režimami, ako aj na zapnutie alebo vypnutie chladiacej podložky.

Naše myšlienky

Celkovo vzaté, nemožno poprieť, že tento produkt TopMate je vynikajúcim spôsobom, ako zvýšiť účinnosť chladenia vášho notebooku. Vyzerá dobre a je dobre postavený, ale čo je najdôležitejšie, predstavuje vynikajúcu hodnotu.

K tejto konkrétnej chladiacej podložke nemáme žiadne výhrady okrem toho, že podporuje iba notebooky do veľkosti 15,6 palcov. Aj keď sa dá určite použiť aj pre väčšie notebooky, nepochybne nebudú tak dobre pasovať ako menšie.

najlepšia chladiaca podložka pre notebook 2018

Cooler Master NotePal X3

Veľkosť ventilátora: 200 mm
Počet fanúšikov: 1
LED: modrá

Pozri Cena

Výhody:

 • Dobré chladenie
 • Pevná kvalita vyhotovenia

Nevýhody:

 • Ventilátor môže byť hlučný

O chladiacej podložke

Máme tu ďalší produkt Cooler Master zo série NotePal – NotePal X3.

Na prvý pohľad sa nemusí veľmi líšiť od NotePal X-Slim, ale líši sa tým, že ide o serióznejšiu, výkonovo orientovanú chladiacu podložku – a nepodceňujte ju len preto, že má jeden ventilátor!

Je navrhnutý pre maximálny prietok vzduchu a jediný o 200 mm viac, než zvládne svoju prácu. Tiež nepoužíva žiadne krikľavé osvetlenie, hoci má okolo ventilátora štyri samostatné LED diódy, ktoré mu dodávajú trochu herného vkusu.

Okrem toho je chladiaca podložka v skutočnosti napájaná cez mini USB port, a nie cez obyčajný, a má tiež jeden extra bežný USB port, ako to robí väčšina chladiacich podložiek. Okrem toho má tiež samostatné tlačidlá napájania pre ventilátory a LED diódy, ako aj koliesko na ovládanie otáčok ventilátora.

Naše myšlienky

NotePal X3 sa určite používa jednoducho a pohodlne. Je pomerne nastaviteľný a na spodnej strane má praktické háčiky na vedenie káblov. Pokiaľ ide o chladenie, je úplne schopný zvládnuť bežný 15,6-palcový herný notebook, hoci čokoľvek väčšie by bolo nepohodlné.

Aj keď je účinnosť chladenia celkom uspokojivá, nemožno si nevšimnúť, že z masívneho 200 mm ventilátora pri dosiahnutí maximálnej rýchlosti vychádza trochu hluku, aj keď je to pochopiteľná nevýhoda akéhokoľvek veľkého, rýchlo sa otáčajúceho ventilátora.

Ale okrem toho je NotePal X3 dobre skonštruovaný a je skvelým riešením pre každého vážneho hráča so stredne veľkým herným notebookom.

najlepšie chladiace podložky pre notebooky

Thermaltake Massive 20

Veľkosť ventilátora: 200 mm
Počet fanúšikov: 1
LED: RGB

Pozri Cena

Výhody:

 • Tenký a prenosný
 • RGB vyzera skvele

Nevýhody:

 • Priemerný výkon za dané peniaze

O chladiacej podložke

Thermaltake je tu s Cooler Master, keď uvažujete o spoľahlivých chladiacich riešeniach a ich riešeniach Masívna 20 RGB chladiaca podložka nesklame.

Najvýraznejšou funkciou je, samozrejme, RGB. Chladiaca podložka má krásny RGB pásik pozdĺž okraja a hlavné telo je tiež pozoruhodne tenké. Nemyslite si však, že je to len zbytočnosť – rovnako ako NotePal X3 využíva jediný 200 mm ventilátor a je viac než schopný spravovať herné notebooky, aj keď je primárne predávaný ako chladiaca podložka pre notebook.

Naše myšlienky

Thermaltake Massive 20 je odborníkom na všetky remeslá, ale nie je majstrom žiadneho. Dokáže však nájsť dobrú rovnováhu medzi prenosnosťou, účinnosťou chladenia, vzhľadom a cenou.

Je pravda, že chladiaca podložka funguje celkom dobre vzhľadom na jej rám, ale RGB dosť zvyšuje jej cenu. Nie je teda úplne ideálny pre akékoľvek náročné chladenie, ale ak uprednostňujete estetiku a prenosnosť pred surovým výkonom, potom by to mohla byť ideálna chladiaca podložka pre vás.

Ak však hľadáte najlepšie chladenie za akúkoľvek cenovú značku a nestaráte sa o chmýří, určite si pozrite ďalšiu položku, ktorú sme pripravili v zozname.

chladiče notebookov

Chladič Master Storm SF-17

Veľkosť ventilátora: 180 mm
Počet fanúšikov: 1
LED: červená

Pozri Cena

Výhody:

 • Vynikajúce chladenie
 • Plne podporuje väčšinu herných notebookov
 • Štyri nastaviteľné uhly sklonu

Nevýhody:

 • Objemné a ťažké

O chladiacej podložke

A nakoniec, odolná chladiaca podložka, na ktorú niektorí z vás pravdepodobne čakali: Chladič Master Storm SF-17 .

Na prvý pohľad môže SF-17 vyzerať ako nevzhľadná doska položená na vašom stole, ale majte na pamäti, že ide o chladiacu podložku, ktorá sa snaží ponúknuť širokú škálu funkcií a maximálnu účinnosť chladenia namiesto toho, aby bola prenosná a pohodlná. – polárny opak Thermaltake Massive 20.

Chladiaca podložka sa dá nastaviť do štyroch rôznych uhlov a má celkom štyri USB porty. Disponuje tiež mini USB portom a micro USB portom, pričom oba slúžia na napájanie – prvý slúži na priame pripojenie k notebooku a druhý na zapojenie do elektrickej zásuvky cez sieťový adaptér.

Naše myšlienky

Storm SF-17 je funkcia nad formou, to je zrejmé. Možno to nie je najštýlovejšia alebo najnenápadnejšia chladiaca podložka na svete, ale obete v oddelení estetiky stoja za to, keď vezmete do úvahy chladiaci výkon, ktorý ponúka. Najlepšie zo všetkého je, že ventilátor je napriek svojej veľkosti pozoruhodne tichý.

Pojme notebooky veľké až 17 palcov, čím plne podporuje väčšinu moderných herných notebookov. Je to tiež najefektívnejšia chladiaca podložka na tomto zozname, hoci nie je ani zďaleka taká jemná alebo ľahká ako niektoré z ostatných tu uvedených.

Potrebujete chladiacu podložku pre laptop?

recenzie chladiacich podložiek pre notebooky

Ako už bolo spomenuté v úvode, prehrievanie je bežným problémom prenosných počítačov, a to najmä z dôvodu všetkého výkonného hardvéru generujúceho teplo, ktorý je tesne vedľa seba zabalený v malom priestore s obmedzeným prúdením vzduchu.

Pomáha teda chladiaca podložka skutočne znížiť teplotu herného notebooku pri veľkom zaťažení?

Odpoveď je určite Áno. Všetko však závisí od kvality chladiacej podložky a kvality vlastného chladiaceho systému notebooku. Konkrétne, čím viac prívodov ventilátora má notebook, tým viac môže ťažiť zo zvýšeného prietoku vzduchu, ktorý poskytuje chladiaca podložka.

chladič herného notebooku

Všeobecným pravidlom je, že ak hovoríme o notebooku s dobrým chladením a dobrou chladiacou podložkou, môžete očakávať pokles teploty približne o 10 stupňov Celzia.

Uvedomte si, že nahromadenie prachu vo vnútri prenosného počítača môže výrazne znížiť účinnosť chladenia s chladiacou podložkou alebo bez nej. Ak máte v úmysle zaobstarať si chladiacu podložku na zvládnutie nezvyčajne vysokých teplôt, môže byť dobrý nápad pred investíciou do chladiacej podložky vyčistiť notebook.

Môžete si pozrieť príručku, ako vyčistiť prenosný počítač, ako aj niekoľko ďalších tipov, ako udržať prenosný počítač chladný pri hraní hier tu .

Záver – Najlepšia chladiaca podložka pre rok 2022

Je ťažké nájsť správnu rovnováhu medzi cenou, prenosnosťou a výkonom. Presné určenie chladiacej podložky, ktorá to robí najlepšie? Ešte viac.

Preto sme sa rozhodli udeliť tento titul Cooler Master’s Storm SF-17 . Uprednostňuje výkon pred všetkým ostatným, funguje skvele ako stolný stojan a môže dokonca fungovať ako rozbočovač USB so svojimi mnohými portami.

Je pravda, že je dosť ťažký a neskladný, takže ak hľadáte niečo prenosnejšie, čo sa ľahko zmestí do tašky, potom NotePal X-Slim môže byť lepšou voľbou – alebo Thermaltake Massive 20 , v závislosti od toho, koľko máte RGB.

V každom prípade, nech si vyberiete ktorúkoľvek z týchto chladiacich podložiek, môžete si byť istí, že vám uľahčia život, aspoň do určitej miery.

Mohli by sa vám páčiť aj tieto