Najlepšie monitory s rozlíšením 1440p (recenzie z roku 2022)

Potrebujete 1440p monitor na hranie alebo niečo iné? Sme odborníci na herné monitory a využili sme svoje schopnosti na nájdenie najlepších 1440p monitorov, ktoré sú teraz k dispozícii.

Autor:Samuel Stewart 4. januára 2022 Najlepšie 1440p monitory

V roku 2022 1440p pomaly nahrádza 1080p ako predvolené rozlíšenie pre hry a nie je ťažké pochopiť, prečo sa stávajú tak populárne – poskytujú hmatateľné vylepšenie grafiky bez toho, aby boli takmer také náročné na hardvér ako 4K.

To znamená, že ak vlastníte nový GPU strednej triedy, váš počítač je takmer určite pripravený na QHD.

A ak uvažujete o skoku z 1080p na 1440p, teraz je ideálny čas!

V tomto sprievodcovi nákupom vám predstavíme najlepšie 1440p monitory ktoré môžete získať v roku 2022, diskutovať o ich výhodách, nevýhodách a všetkých všeobecných dôvodoch, prečo by ste si mali vybrať monitor s rozlíšením 1440p pred monitorom s rozlíšením 1080p alebo 2160p.

Bez ďalších okolkov sa do toho vrhnime.

Predchádzajúce

LG 27GL850

Lg 27 gl850
 • Vynikajúci čas odozvy
 • Vynikajúce farby
 • Kompatibilné s G-Sync
Pozri Cena

Nixeus EDG27S v2

Nixeus Edg27s V2
 • Dobrá kvalita panelu
 • Skvelý výkon
 • Kompatibilné s G-Sync
Pozri Cena

AOC CQ27G1

Aoc Cq27g1
 • Skvelý kontrast a dobré farby
 • Zakrivená obrazovka
 • Veľmi dobrá hodnota
Pozri Cena Ďalšie

ObsahŠou

Najlepšie 1440p monitory pod 300 dolárov

Otvorený 27ml1u

AOPEN 27ML1U

Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 75 Hz
Typ panelu: IPS
Technológia synchronizácie: FreeSync

Pozri Cena

Výhody:

 • Skvelá reprodukcia farieb
 • Obnovovacia frekvencia 75 Hz
 • Dobrá hodnota za peniaze

Nevýhody:

 • Relatívne úzky rozsah FreeSync
 • Stojan len sklopný

O monitore

Prvý monitor na zozname pochádza od taiwanskej spoločnosti s názvom AOpen, čo je vo svete herných monitorov sotva bežné meno. Napriek tomu, AOpen 27ML1U je jednoducho jedným z najlepších monitorov s rozlíšením QHD, ktoré sú momentálne k dispozícii, a to z niekoľkých dobrých dôvodov.

Po prvé a čo je najdôležitejšie, ide o relatívne cenovo dostupný herný monitor, ktorý využíva pevný IPS panel a nesklame ani po dizajnovej stránke, pretože sa môže pochváliť elegantným exteriérom s extrémne tenkými rámikmi.

Kľúčové vlastnosti:

 • Displej – Ako je uvedené vyššie, 27ML1U používa panel IPS a je to 27-palcový monitor, čo je takmer najlepšia veľkosť pre displej s pomerom strán 16:9. Panel zaisťuje dobré pozorovacie uhly a živé farby, pričom obnovovacia frekvencia dosahuje až 75 Hz, čo umožňuje o niečo plynulejšie hranie v porovnaní s predvolenými 60 Hz. Čas odozvy je zvyčajných 4 ms, ale monitor je dodávaný s redukciou rozmazania pohybu, ktorá pomerne dobre emuluje 1 ms.
 • Prístavy– AOpen 27ML1U je dodávaný s dvoma portami HDMI 2.0 a jedným vstupom DisplayPort 1.2 spolu s analógovým audio konektorom.
 • Pridané vlastnosti
  • AMD FreeSync – Bez adaptívnej synchronizácie nemôžete mať vysoké obnovovacie frekvencie a AMD FreeSync je vždy tou najlepšou voľbou pre rozpočtové monitory. Je dostupný v rozsahu 48-75 Hz, čo je na 75 Hz monitor trochu úzke.
  • Nastaviteľný stojan – Skladový stojan, ktorý sa dodáva s 27ML1U, nie je ničím výnimočným, pretože ho možno nastaviť iba na naklonenie – nie je prekvapujúce, pretože stojany sú zvyčajne niečo, na čom výrobcovia OEM ušetria, pokiaľ ide o rozpočtové monitory. Napriek tomu je stabilný a dobre sa hodí k estetike monitora.
  • Podpora VESA – V prípade, že potrebujete väčšiu prispôsobivosť vášho herného monitora, než ponúka stojan, poteší vás, že 27ML1U je kompatibilný s akýmkoľvek držiakom VESA 100×100, takže výmena stojana nebude jednoduchá. problém.
  • Integrované reproduktory – 27ML1U je dodávaný so súpravou duálnych 2-wattových stereo reproduktorov, ktoré sú peknou funkciou na boku, ale na hranie hier sa sotva hodia.

Nevýhody:

  Trochu úzky rozsah FreeSync– Ako bolo uvedené vyššie, 48 – 75 Hz je pre monitor, ako je tento, trochu úzky a radšej by sme videli 30 – 75 Hz. Koniec koncov, ak kupujete monitor rozpočtu, je pravdepodobné, že nemáte GPU, ktorý by bol schopný udržiavať stabilnú snímkovú frekvenciu v 1440p.Základný skladový stánok– Vzhľadom na to, aký dobrý je monitor 27ML1U za svoju cenu, je ťažké očakávať, že sa do toho zmestí plne nastaviteľný stojan, ale stále je to niečo, čo stojí za zmienku. Je to stojan len naklonený, takže je pravdepodobné, že mnohí budú chcieť upgradovať na a viac nastaviteľný stojan .

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 27 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu IPS
Jas 350 cd/m2
Kontrast 1000:1
Obnovovacia frekvencia 75 Hz
Doba odozvy 4 ms
Adaptívna synchronizácia AMD FreeSync
Reproduktory 2x2W
Prístavy 2x HDMI 2.0
1x DisplayPort 1.2
1x 3,5 mm audio jack
Kompatibilita s VESA 100 × 100

Záverečné myšlienky

Po zvážení všetkých vecí, AOpen 27ML1U nie je dokonalý monitor, ale je dosť blízko, pokiaľ ide o rozpočtové monitory. Vďaka vynikajúcemu panelu IPS prináša skvelý vizuál a vylepšený výkon. Samozrejme, nemôže konkurovať drahším, špecializovanejším monitorom, ale je to skvelé riešenie, ktoré vám nenarobí dieru do peňaženky.

Naše hlavné problémy s monitorom sú jeho základný stojan, obmedzený rozsah FreeSync, ale okrem toho bude ťažké nájsť veci, na ktoré by ste sa mohli sťažovať na tak cenovo dostupnom monitore, ako je tento.

Aoc Q3279vwfd8

AOC Q3279VWFD8

Veľkosť obrazovky: 32″
Obnovovacia frekvencia: 75 Hz
Typ panelu: IPS
Technológia synchronizácie: FreeSync

Pozri Cena

Výhody:

 • Dobré farby
 • Veľká obrazovka
 • Dobrý kontrast pre IPS panel

Nevýhody:

 • Nie je kompatibilný s VESA
 • Úzky rozsah FreeSync
 • 32-palcová uhlopriečka môže byť pre niekoho priveľa

O monitore

Pokračujeme, dostávame mierne odlišný monitor od AOC – AOC Q3279VWFD8. Je to viac-menej rovnaký obchod ako predchádzajúci model AOpen, ale s niektorými zmenami, najmä jeho masívnou obrazovkou, ktorá má statných 32 palcov.

Spoločnosť AOC tiež zachovala čistý a jednoduchý dizajn tohto modelu a má trochu robustné rámy a obdĺžnikový stojan, vďaka čomu je celkovo nenápadný exteriér, ktorý skutočne nevynikne v žiadnom prostredí.

Kľúčové vlastnosti:

  Displej– Podobne ako 27ML1U, aj tento monitor AOC používa dobrý panel IPS, ktorý sa celkom dobre hodí na jeho 32-palcovú obrazovku. Pokiaľ ide o výkon a vizuál, je to viac-menej rovnaké ako v prípade monitora AOpen opísaného vyššie: dobré farby a pozorovacie uhly spolu s obnovovacou frekvenciou 75 Hz a o niečo vyššou dobou odozvy 5 ms.Prístavy– AOC Q3279VWFD8 je dodávaný s jedným portom HDMI 1.4, jedným vstupom DisplayPort 1.2, navyše konektorom VGA a Dual-Link DVI-D, ako aj konektorom pre slúchadlá.Pridané vlastnosti
  • AMD FreeSync – Rovnako ako 27ML1U, aj tento monitor podporuje FreeSync v rozsahu 48-75 Hz, čo je opäť trochu úzke pre 75 Hz monitor.
  • Nastaviteľný stojan – Opäť tu máme základný stojan, ktorý sa dá nastaviť len na sklon.

Nevýhody:

  Úzky rozsah FreeSync– To, čo sme povedali o rade FreeSync v prípade predchádzajúceho modelu, platí aj tu. Implementácia FreeSync je, samozrejme, veľmi vítaná, ale radšej by sme ju videli dostupnú v rozsahu 30-75 Hz.Žiadna podpora VESA– Opäť máme do činenia s veľmi primitívnym stojanom, ale aby toho nebolo málo, Q3279VWFD8 nie je kompatibilný s VESA, čo je veľmi veľká nevýhoda monitora v roku 2022.Pre niektorých používateľov môže byť trochu veľký– Mnohí súhlasia s tým, že 27 palcov je viac-menej ideálnou veľkosťou monitora pre stolné použitie, a zatiaľ čo 1440p zaisťuje uspokojivú hustotu pixelov, 32-palcový displej môže byť pre niektorých používateľov príliš nepohodlný.

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 32 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu IPS
Jas 250 cd/m2
Kontrast 1200:1
Obnovovacia frekvencia 75 Hz
Doba odozvy 5 ms
Adaptívna synchronizácia AMD FreeSync
Reproduktory N/A
Prístavy 1x HDMI 1.4
1x DisplayPort 1.2
1x DL-DVI-D
1x VGA
1x 3,5 mm audio jack
Kompatibilita s VESA N/A

Záverečné myšlienky

Celkovo možno povedať, že pre tých, ktorí majú zameriavanie na extra veľký monitor, no nechcú si vypáliť dieru v peňaženke, bude AOC Q3279VWFD8 určite príťažlivý. Pre všetky účely sú farby a výkon porovnateľné s farbami a výkonom AOpen 27ML1U, hoci tento model AOC je o niečo pomalší, ale s o niečo lepším kontrastom.

V každom prípade si myslíme, že AOpen 27ML1U ponúka lepšiu hodnotu za vaše peniaze, ale ak naozaj chcete 32-palcový monitor na používanie na vašom stole, potom sa AOC Q3279VWFD8 ukáže ako dobrá investícia.

Aoc Ag271qx

AOC AG271QX

Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: TN
Technológia synchronizácie: FreeSync

Pozri Cena

Výhody:

 • Veľmi rýchle a pohotové
 • Slušné farby na TN panel
 • Široký rozsah FreeSync
 • Plne nastaviteľný stojan

Nevýhody:

 • Obmedzené pozorovacie uhly
 • Podpriemerná čierna jednotnosť

O monitore

Ďalej máme monitor s inou sadou priorít – AOC AG271QX . Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch modelov tento monitor využíva TN panel a kladie väčší dôraz na výkon, čo z neho robí dobrú voľbu pre tých, ktorí hrajú veľa rýchlych hier pre viacerých hráčov.

Navyše, AOC pri tomto nešetrilo ani na dizajne, pretože červené zvýraznenia a strieborný stojan dávajú jasne najavo, že ide o správny herný monitor.

Kľúčové vlastnosti:

 • Displej – Toto je 27-palcový monitor s panelom TN. Z uvedeného je zrejmé, že uprednostňuje výkon pred vizuálnym zobrazením – a určite sa pozeráme na monitor s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a svižnou dobou odozvy 1 ms, ale pozorovacie uhly a reprodukcia farieb sú na hony vzdialené. jeho konkurencia vybavená IPS.
 • Prístavy– AG271 je dodávaný s dvoma portami HDMI 2.0, jedným vstupom DisplayPort 1.2 a navyše konektorom VGA a DL-DVI-D. Má tiež konektor pre slúchadlá a štvorportový rozbočovač USB 3.0.
 • Pridané vlastnosti
  • AMD FreeSync – Ako sa očakávalo od 144 Hz rozpočtového herného monitora, prichádza s FreeSync a tentoraz je implementovaný lepšie ako ktorýkoľvek z predchádzajúcich dvoch modelov. Konkrétne, FreeSync pracuje v rozsahu 30-144 Hz a testy ukazujú, že je kompatibilný s G-Sync bez väčších problémov, čo znamená, že ho možno použiť aj s GPU Nvidia.
  • Nastaviteľný stojan – AOC nešetrila ani na stojane, pretože hľadáme správny stojan, ktorý možno nastaviť na výšku, sklon, otáčanie a otáčanie.
  • Podpora VESA – Monitor podporuje držiaky VESA 100×100.
  • Integrované reproduktory – AG271QX sa dodáva s dvomi 3-wattovými reproduktormi. Opäť platí, že je to pohodlná funkcia, ktorá však len ťažko uzatvára alebo porušuje dohody.

Nevýhody:

  Slabé pozorovacie uhly– Pozorovacie uhly sú bežným problémom panelov TN a AG271QX nie je výnimkou. Pozorovacie uhly sú pomerne úzke, ale sú v podstate také, aké by ste od tohto konkrétneho typu panelu očakávali.Podpriemerná čierna jednotnosť– Ďalším problémom, s ktorým sa zaoberá veľa monitorov, je zlá rovnomernosť čiernej a prepúšťanie podsvietenia, a hoci to v tomto prípade nie je strašné, AG271QX v tomto oddelení stále trochu bojuje. Je potrebné sa vysporiadať s menším krvácaním v podsvietení, ale bude to skutočne viditeľné, iba ak budete hrať v tmavšej miestnosti.

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 27 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu TN
Jas 350 cd/m2
Kontrast 1000:1
Obnovovacia frekvencia 144 Hz
Doba odozvy 1 ms
Adaptívna synchronizácia AMD FreeSync
Reproduktory 2x3W
Prístavy 2x HDMI 2.0
1x DisplayPort 1.2
1x DL-DVI-D
1x VGA
1x 3,5 mm audio jack
4x USB 3.0
Kompatibilita s VESA 100 × 100

Záverečné myšlienky

Celkovo vzaté, AOC AG271QX je jednoducho perfektný monitor s rozlíšením 1440p s rozlíšením 1440p pre hráčov orientovaných na výkon. Ponúka vysokú obnovovaciu frekvenciu a jedny z najrýchlejších časov odozvy, aké nájdete. Navyše v skutočnosti spravuje farby lepšie ako priemerný panel TN a FreeSync dokáže pracovať s GPU Nvidia.

Prirodzene, žiadny monitor nie je dokonalý, a to platí najmä vtedy, ak hovoríme o lacnom modeli TN. Ako už bolo spomenuté vyššie, pozorovacie uhly sú veľmi úzke v porovnaní s väčšinou IPS alebo VA monitorov a ohromujúca jednotnosť čiernej môže niektorých ľudí obťažovať.

Nakoniec však máme pocit, že AOC AG271QX je typ monitora, ktorého výhody prevažujú nad nevýhodami.

Aoc Cq27g1

AOC CQ27G1

Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: VA
Technológia synchronizácie: FreeSync

Pozri Cena

Výhody:

 • Skvelý kontrast a dobré farby
 • Zakrivená obrazovka
 • Veľmi dobrá hodnota

Nevýhody:

 • Nejaký viditeľný duch

O monitore

A teraz, na záver v tejto kategórii, tu máme ešte jedno celkom pôsobivé riešenie od AOC – the AOC CQ27G1 . Dizajn je elegantnejší a vyznačuje sa elegantným matným čiernym exteriérom doplneným o jemné, ale silné červené prvky, vďaka čomu je monitor skutočne dobre vyzerajúci.

Samozrejme, monitor si nekupujete pre jeho vonkajší dizajn a pri tomto sa skutočne ráta to, čo sa nachádza pod kapotou.

Kľúčové vlastnosti:

 • Displej – Opäť sa pozeráme na 27-palcový monitor, ale tento je zakrivený a používa VA panel. To znamená, že sa pozeráme na veľmi dobre zaoblený monitor, ktorý ponúka dobré farby, vynikajúci kontrast a slušné pozorovacie uhly. Navyše je to tiež 144 Hz monitor, ale so 4 ms Doba odozvy . Našťastie má redukciu rozmazania pohybu, ktorá môže v tomto ohľade pomôcť, ak by sa vám natívna doba odozvy zdala príliš pomalá.
 • Prístavy- CQ27G1 je trochu skromný, pokiaľ ide o konektivitu, pretože obsahuje iba jeden port HDMI 2.0 a jeden vstup DisplayPort 1.2 spolu s obvyklým konektorom pre slúchadlá.
 • Pridané vlastnosti
  • AMD FreeSync – Opäť máme monitor s funkciou FreeSync a je k dispozícii v rozsahu 48 – 144 Hz, čo by pre tento typ monitora malo stačiť.
  • Nastaviteľný stojan – Podobne ako stojan modelu AG271QX, aj stojan, ktorý sa dodáva s týmto monitorom, možno nastaviť na sklon, výšku a otáčanie, aj keď tu nie je žiadne nastavenie otáčania.
  • Podpora VESA – Monitor je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.

Nevýhody:

  Niektoré problémy s duchmi– Jedným z hlavných problémov panelov VA sú vysoké časy odozvy a duchovia, ktoré sa v prípade CQ27G1 javia výraznejšie. Pravdepodobne si všimnete nejakých duchov, najmä v tmavších scénach.

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 27 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu VA
Jas 250 cd/m2
Kontrast 3000:1
Obnovovacia frekvencia 144 Hz
Doba odozvy 4 ms
Adaptívna synchronizácia AMD FreeSync
Reproduktory N/A
Prístavy 1x HDMI 2.0
1x DisplayPort 1.2
1x 3,5 mm audio jack
Kompatibilita s VESA 100 × 100

Záverečné myšlienky

Po zvážení všetkých vecí je AOC CQ27G1 možný a najlepší dostupný monitor s rozlíšením 1440p.

Samozrejme, nie je dokonalý a všetky ostatné tri monitory v tejto kategórii majú niečo, čo CQ27G1 chýba, ale v konečnom dôsledku je to CQ27G1, ktorý má najlepšiu kombináciu funkcií, ktoré by ste od lacného monitora chceli: plné farby. , skvelý kontrast, dobré pozorovacie uhly a vysoká obnovovacia frekvencia.

Je pravda, že natívny čas odozvy je trochu vysoký a je potrebné bojovať s duchmi, ale nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť, najmä pri použití stroboskopického podsvietenia.

V každom prípade je AOC CQ27G1 vo svojej súčasnej cenovej hladine kradnúť a musí byť dokonalým monitorom pre väčšinu hráčov, ktorí chcú 1440p za obmedzený rozpočet.

Najlepšie 1440p monitory pod 400 dolárov

LG 32gk650f

LG 32GK650F

Veľkosť obrazovky: 32″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: VA
Technológia synchronizácie: FreeSync

Pozri Cena

Výhody:

 • Skvelé farby a kontrast
 • Dobrá jednotnosť čiernej farby
 • Reagujúce

Nevýhody:

 • Slabé pozorovacie uhly
 • 32-palcová uhlopriečka môže byť pre niektorých používateľov priveľa

O monitore

Máme tu skvele vyzerajúci monitor od LG a tým, že vyzerá skvele, máme na mysli dizajn aj kvalitu panelu.

Vyznačuje sa tenkými rámami spolu s niektorými červenými prvkami, ktoré dodávajú monitoru tú správnu dávku herného šmrncu bez toho, aby bol príliš veľký.

Ale to, čo je pod kapotou, je opäť dôležitejšie, a to 32GK650F nesklame ani v tomto odbore.

Kľúčové vlastnosti:

  Displej– LG 32GK605F je 32-palcový VA monitor, ktorý má skvelú reprodukciu farieb a vynikajúci kontrast a navyše má solídnu jednotnosť čiernej, čo je skvelá správa vzhľadom na to, že mnohé VA panely majú problémy so zakalením. Samozrejmosťou je aj obnovovacia frekvencia 144 Hz a na VA monitor je pozoruhodne citlivý.Prístavy– Monitor je dodávaný s dvoma portami HDMI 2.0 a jedným vstupom DisplayPort 1.2 a bežným zvukovým konektorom.Pridané vlastnosti
  • AMD FreeSync – LG 32GK650F podporuje FreeSync a je k dispozícii v rozsahu 48-144 Hz cez DisplayPort, ale je obmedzený iba na 48-100 Hz cez HDMI. Ak teda plánujete z tohto monitora vyťažiť maximum, mali by ste si zvoliť DisplayPort.
  • Nastaviteľný stojan – Ako sa očakávalo, stojan dodávaný s týmto monitorom je plne nastaviteľný a podporuje nastavenie sklonu, výšky, otáčania a otáčania.
  • Podpora VESA – Monitor je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.

Nevýhody:

  Zlé pozorovacie uhly– Žiadny monitor nie je dokonalý a zatiaľ čo VA panely majú zvyčajne slušné pozorovacie uhly, 32GK650F je výnimkou. Pozorovacie uhly sú pomerne úzke a sú bližšie k tomu, čo by ste očakávali na paneli TN, nie na paneli VA. Napriek tomu to nie je príliš veľký problém vzhľadom na to, ako nastaviteľný je stojan.32-palcová uhlopriečka môže byť pre niekoho priveľa –Opäť máme čo do činenia s obrovskou obrazovkou, ktorá pravdepodobne posunie hranice toho, čo by niektorí používatelia považovali za dostatočne pohodlné na používanie pri stole.

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 32 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu VA
Jas 350 cd/m2
Kontrast 3000:1
Obnovovacia frekvencia 144 Hz
Doba odozvy 5 ms
Adaptívna synchronizácia AMD FreeSync
Reproduktory N/A
Prístavy 2x HDMI 2.0
1x DisplayPort 1.2
1x 3,5 mm audio jack
Kompatibilita s VESA 100 × 100

Záverečné myšlienky

Celkovo vzaté, LG 32GK650F je veľmi dobrý herný monitor, ktorý dokáže ponúknuť skvelý obraz a skvelý výkon a je dostupný za slušnú cenu.

Pokiaľ ide o nás, obmedzené pozorovacie uhly nie sú príliš veľkým problémom, ak hľadáte typ monitora, ktorý dokáže fungovať na oboch vyššie uvedených frontoch.

Asus Vg27bq

ASUS VG27BQ

Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 165 Hz
Typ panelu: TN
Technológia synchronizácie: ELMB-Sync

Pozri Cena

Výhody:

 • Skvelý výkon
 • Mimoriadne citlivý
 • ELMB synchronizácia

Nevýhody:

 • Slabý výkon HDR

O monitore

Ďalej máme a monitor od Asusu ktorá presúva zameranie na výkon, to je oblasť, v ktorej vyniká.

Vyznačuje sa známym dizajnom, ktorý sme predtým videli v niektorých modeloch Asus, s jednoduchou matnou čiernou prednou stranou, podrobnou obdĺžnikovou základňou stojana a niektorými dobre vyzerajúcimi hranatými vzormi, ktoré mu pomáhajú vyniknúť ako herný produkt.

Kľúčové vlastnosti:

  Displej –VG27BQ je 27-palcový monitor, ktorý využíva veľmi rýchly TN panel. To znamená, že nielenže môže dosiahnuť obnovovaciu frekvenciu 165 Hz, ale je tiež pozoruhodne pohotový s dobou odozvy len 0,4 ms nameranou v interných testoch. Samozrejme, farby a pozorovacie uhly nie sú také skvelé, ale napriek tomu sú dosť dobré pre panel TN.Porty –VG27BQ to zjednodušuje v oddelení portov vďaka dvom portom HDMI 2.0, jedinému vstupu DisplayPort 1.2 a konektoru pre slúchadlá.Pridané vlastnosti
  • ELMB sync – Nová technológia predstavená spoločnosťou Asus, ELMB (skratka pre extrémne nízke rozmazanie pohybu) spája adaptívnu synchronizáciu a redukciu rozmazania pohybu, čo predtým nebolo možné s dynamickými obnovovacími frekvenciami. Podporujú ho grafické procesory AMD aj Nvidia, no majte na pamäti, že neponúka všetky funkcie G-Sync.
  • Nastaviteľný stojan – Nie je prekvapením, že stojan na pažbu je vysoko nastaviteľný a podporuje nastavenie sklonu, výšky, otáčania a otáčania.
  • Podpora VESA – Monitor podporuje držiaky VESA 100×100.
  • Integrované reproduktory – VG27BQ sa dodáva aj s dvomi 2W reproduktormi, čo je praktická funkcia na boku.
  • Podpora HDR – Niečo, čo sa na monitoroch TN zvyčajne nevidí, je podpora HDR, ale VG27BQ to tiež pridáva do mixu.

Nevýhody:

  Ohromujúce HDR– Aj keď je dobré vidieť viac monitorov s podporou HDR, v prípade tohto je to trochu zbytočné.
 • Ako je uvedené vyššie, tento panel TN jednoducho nemá jas ani kontrast potrebný na to, aby skutočne priniesol pocit realizmu, ktorý je jediným bodom HDR.

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 27 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu TN
Jas 350 cd/m2
Kontrast 1000:1
Obnovovacia frekvencia 165 Hz
Doba odozvy 1 ms
Adaptívna synchronizácia ELMB synchronizácia
Reproduktory N/A
Prístavy 2x HDMI 2.0
1x DisplayPort 1.2
1x 3,5 mm audio jack
Kompatibilita s VESA 100 × 100

Záverečné myšlienky

So zreteľom na všetky vyššie uvedené skutočnosti je jasné, že Asus VG27BQ je ďalší monitor, ktorý je zameraný hlavne na hráčov orientovaných na výkon a svoju zamýšľanú prácu robí takmer dokonale.

Je extrémne rýchly, pohotový a nová technológia adaptívnej synchronizácie ELMB od spoločnosti Asus zaisťuje, že si svoj koláč môžete dať aj zjesť, a to vďaka kombinácii redukcie rozmazania pohybu/dynamickej obnovovacej frekvencie.

Nevýhodou je, že vizuál nie je taký brilantný a HDR pôsobí ako povrchný doplnok, ale je pravdepodobné, že vám na ňom nebude až tak záležať, ak si tento monitor zaobstaráte kvôli výkonu, ako to urobí väčšina ľudí.

Nixeus Edg27s V2

Nixeus EDG27S v2

Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: IPS
Technológia synchronizácie: FreeSync

Pozri Cena

Výhody:

 • Špičkový IPS panel
 • Skvelý výkon
 • Kompatibilné s G-Sync

Nevýhody:

 • Stojan len sklopný
 • Nevýrazný dizajn

O monitore

Pre posledný záznam v tejto kategórii máme monitor, ktorý presúva pozornosť späť na vizuál, aj keď to neznamená, že by tým výkon príliš utrpel.

V skutočnosti, hoci Nixeus možno nie je tak rozpoznateľná značka ako niektoré iné, kvalita panelov, ktorú prinášajú EDG27S v2 monitor je naozaj niečo v tejto cenovej hladine.

Kľúčové vlastnosti:

 • Displej – Nixeus EDG27s v2 je 27-palcový monitor vybavený vynikajúcim panelom IPS, ktorý ponúka skvelú presnosť farieb, vynikajúce pozorovacie uhly a dokonca aj kontrast je lepší, než aký by ste zvyčajne získali s panelom IPS. Prirodzene, podporuje aj obnovovaciu frekvenciu 144 Hz, aj keď doba odozvy zostáva na úrovni 4 ms kvôli technologickým obmedzeniam tohto typu panelu.
 • Prístavy– EDG27s v2 obsahuje dva porty HDMI 2.0 a dva vstupy DisplayPort 1.2 spolu s obvyklým konektorom pre slúchadlá.
 • Pridané vlastnosti
  • AMD FreeSync – Monitor je dodávaný s podporou FreeSync a je implementovaný nádherne, pretože FreeSync funguje v rozsahu 30-144 Hz cez HDMI a DisplayPort. Je tiež certifikovaný ako kompatibilný s G-Sync, hoci G-Sync je dostupný iba cez DisplayPort.
  • Nastaviteľný stojan – Stojan, ktorý sa dodáva s monitorom, sa dá, žiaľ, zmeniť iba na naklonenie.
  • Podpora VESA – EDG27s v2 je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.
  • Integrované reproduktory – Nixeus do mixu prihodil aj duálne 2W reproduktory. Ako obvykle, tieto nie sú obzvlášť kvalitné, ani nie sú dostatočne výkonné na hranie hier alebo sledovanie filmov, no napriek tomu ide o pohodlnú funkciu.

Nevýhody:

  Nevýrazný dizajn- Zatiaľ čo panel monitora je určite krásny, to isté sa nedá povedať o exteriéri. Je smutné, že EDG27s v2 má nevýrazne vyzerajúci matný čierny exteriér a plast pôsobí trochu lacno a rámy sa v porovnaní s väčšinou ostatných monitorov do roku 2020 zdajú byť trochu robustné.Základný stojan– Ako už bolo spomenuté vyššie, stojan, ktorý sa dodáva s EDG27S v2, je možné nastaviť iba na naklonenie, čo je v tejto cenovej hladine dosť sklamaním.

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 27 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu IPS
Jas 300 cd/m2
Kontrast 1000:1
Obnovovacia frekvencia 144 Hz
Doba odozvy 4 ms
Adaptívna synchronizácia AMD FreeSync
Reproduktory 2x2W
Prístavy 2x HDMI 2.0
2x DisplayPort 1.2
1x 3,5 mm audio jack
Kompatibilita s VESA 100 × 100

Záverečné myšlienky

Po zvážení všetkých vecí ponúka Nixeus EDG27S v2 skvelú hodnotu za vaše peniaze, pokiaľ ide o samotný displej.

Panel vyzerá skvele a ponúka vynikajúci výkon, navyše je kompatibilný s G-Sync na spustenie. Navonok to možno nevyzerá a stojan s možnosťou naklápania je skutočne sklamaním, no ak vás to neodradí, tento monitor sa určite ukáže ako výhodná investícia, ak hľadáte najlepšiu hodnotu za to. tvoje peniaze.

Najlepšie 1440p monitory pod 500 dolárov

Samsung C27hg70

Samsung C27HG70

Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: VA
Technológia synchronizácie: FreeSync 2

Pozri Cena

Výhody:

 • Krásny zakrivený displej
 • Dobrý výkon
 • Vysoko nastaviteľný stojan
 • podpora HDR

Nevýhody:

 • Výrazná oblačnosť
 • Úzke pozorovacie uhly
 • Stojan zaberá veľa miesta

O monitore

Pokračujeme a dostávame sa k drahším, ale aj kvalitnejším riešeniam, počnúc Samsungom C27HG70 .

Navonok to nevyzerá až tak pôsobivo, pretože sa vyznačuje jednoduchým matným exteriérom, ktorý nevyvoláva práve herné prejavy. Tento zakrivený monitor má však čo ponúknuť aj čo sa samotného displeja týka.

Kľúčové vlastnosti:

  Displej– C27HG70 je zakrivený VA monitor a ako sa dá od tohto konkrétneho typu panela očakávať, prináša na stôl dobré farby a vynikajúci kontrast, doplnený o obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a HDR. Netreba dodávať, že to z neho robí veľmi dobre zaoblené riešenie pre hranie hier.
 • Prístavy – Monitor má dva porty HDMI 2.0 a jeden vstup DisplayPort 1.4. Okrem toho je vybavený rozbočovačom USB, ktorý pozostáva z dvoch portov USB 3.0, ako aj dvoch analógových konektorov – zvukového výstupu a vstupu pre mikrofón.
 • Pridané vlastnosti
  • AMD FreeSync 2 – Samsung C27HG70 prichádza s podporou FreeSync 2 a spôsob, akým sa FreeSync 2 líši od bežného FreeSync, je pridaná HDR kompatibilita. Je k dispozícii v rozsahu 48 – 144 Hz cez DisplayPort, ale opäť v užšom rozsahu 48 – 100 Hz cez HDMI.
  • Nastaviteľný stojan – Tento monitor sa dodáva s vysoko nastaviteľným, ale dosť nezvyčajným stojanom. Stojan používa nezvyčajný dizajn s dvoma pántmi, a hoci je plne nastaviteľný pre sklon, výšku, otáčanie a otáčanie, zaberá viac miesta za monitorom ako priemerný stojan.
  • Podpora VESA – V prípade, že by ste z akéhokoľvek dôvodu chceli stojan vymeniť, C27HG70 je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.
  • HDR – Ako už bolo spomenuté vyššie, monitor je kompatibilný s HDR a jeho výkon HDR je celkom uspokojivý. Je pravda, že nie je taký jasný ako správny HDR televízor, ale čo sa týka monitorov, zvláda HDR celkom dobre.

Technické údaje:

  Obmedzené pozorovacie uhly– VA panely majú vo všeobecnosti slušné pozorovacie uhly, ale C27HG70 v tomto smere zaostáva. Pozorovacie uhly tu nie sú hrozné, ale nie sú ani skvelé a vysoký stupeň nastaviteľnosti, ktorý poskytuje stojan, by to mal vykompenzovať.Niektoré problémy s cloudom– Ďalším problémom, s ktorým sa stretávajú mnohé VA displeje, je slabá rovnomernosť čiernej v dôsledku zakalenia a C27HG70 je toho ukážkovým príkladom. Napriek vynikajúcemu kontrastu môže zákal a podsvietenie nepriaznivo ovplyvniť zážitok zo sledovania, najmä v tmavých miestnostiach.Objemný stojan– Ako sme už spomenuli, stojan C27HG70 s dvojitým pántom zaberá za monitorom značné množstvo miesta, čo môže predstavovať potenciálny problém, ak je váš stôl postavený pri stene.

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 27 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu VA
Jas 350 cd/m2
Kontrast 3000:1
Obnovovacia frekvencia 144 Hz
Doba odozvy 4 ms
Adaptívna synchronizácia AMD FreeSync 2
Reproduktory N/A
Prístavy 2x HDMI 2.0
1x DisplayPort 1.4
2x 3,5 mm audio jack
2x USB 3.0
Kompatibilita s VESA 100 × 100

Záverečné myšlienky

Na konci dňa je Samsung C27HG70 vynikajúci herný monitor s rozlíšením QHD, ktorý dosahuje skvelú rovnováhu medzi vizuálom a výkonom, ktorý je v tejto cenovej hladine ťažké dosiahnuť.

Farby aj kontrast sú na mieste, dobre zvláda HDR a je veľmi citlivý.

To znamená, že ak sa dokážete obzrieť za problémy so zakalením a prípadne za zlé pozorovacie uhly a nezvyčajný stojan, potom je tento monitor určite dobrou kúpou.

Lg 27 gl850

LG 27GL850

Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: IPS
Technológia synchronizácie: FreeSync

Pozri Cena

O monitore

A nakoniec tu máme veľmi pôsobivý monitor od LG – the LG 27GL850 . Pokiaľ ide o dizajn, veľmi sa nelíši od predchádzajúceho monitora LG, na ktorý sme sa pozreli v tejto nákupnej príručke, 32GK650F.

Vo vnútri je to však úplne iný príbeh.

Kľúčové vlastnosti:

  Displej– Toto je 27-palcový monitor, ktorý využíva vynikajúci panel IPS s možnosťami HDR a je to herný monitor skrz naskrz. Nielenže poskytuje presnosť farieb a pozorovacie uhly, ktoré by ste od tejto konkrétnej technológie očakávali, ale je tiež pozoruhodne pohotový a je jednoducho jedným z najcitlivejších monitorov IPS, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.Prístavy– Monitor je dodávaný s dvoma portami HDMI 2.0 a jedným vstupom DisplayPort 1.4. Okrem toho je tu povinný konektor pre slúchadlá a rozbočovač USB s dvoma portami USB 3.0.Pridané vlastnosti
  • AMD FreeSync – Trochu sklamaním je, že monitor sa dodáva iba s bežným FreeSync, ktorý funguje v rozsahu 48 – 144 Hz cez DisplayPort a v rozsahu 48 – 100 Hz cez HDMI. Hovoríme sklamane, pretože by sme radšej videli FreeSync 2 na monitore HDR. Okrem toho si všimnete, že monitor má na prednej strane nálepku G-Sync, ale je to tak nejde o monitor G-Sync . Je to skôr monitor FreeSync certifikovaný ako kompatibilný s GPU Nvidia.
  • HDR – Ako už bolo spomenuté, monitor podporuje HDR, čo je často vítaný doplnok k súprave funkcií akéhokoľvek monitora.
  • Nastaviteľný stojan – 27GL850 sa samozrejme dodáva s plne nastaviteľným stojanom, ktorý je rovnaký ako u 32GK650F. Vyzerá dobre a dá sa nastaviť pre sklon, výšku a otáčanie, ale z akéhokoľvek dôvodu tu nie je žiadne otočné nastavenie.
  • Podpora VESA – 27GL850 je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.

Nevýhody:

  Povrchné HDR– Aj keď je HDR čoraz bežnejšie, niekedy sa to zdá zbytočné. Totiž nielenže kontrast a jas LG 27GL850 neumožňujú žiadny veľkolepý HDR efekt, ale monitoru chýba aj FreeSync 2, takže adaptívnu synchronizáciu a HDR nemožno použiť v tandeme.Slabý kontrast a jednotnosť čiernej– Opäť narážame na prekliatie panelov IPS, slabý kontrast a prepúšťanie podsvietenia. Samotný kontrast je sotva pôsobivý, ale pridajte k nemu priemernú uniformitu čiernej a zdanlivo nevyhnutnú krvácanie podsvietenia okolo okrajov a je jasné, že budete musieť buď zapnúť svetlo, alebo znížiť jas monitora, ak chcete mať uspokojivý zážitok, najmä počas tmavých scén.

Technické údaje:

Veľkosť obrazovky 27 palcov
Pomer strán 16:9
Rozhodnutie 2560 × 1440
Typ panelu IPS
Jas 350 cd/m2
Kontrast 1000:1
Obnovovacia frekvencia 144 Hz
Doba odozvy 4 ms
Adaptívna synchronizácia AMD FreeSync
Reproduktory N/A
Prístavy 2x HDMI 2.0
1x DisplayPort 1.4
1x 3,5 mm audio jack
2x USB 3.0
Kompatibilita s VESA 100 × 100

Záverečné myšlienky

Na konci dňa je LG 27GL850 jednoducho jedným z najlepších dostupných herných monitorov IPS, 1440p alebo inak. Je pozoruhodne pohotový a môže dosiahnuť časy odozvy 1 ms s vhodnými nastaveniami, čím konkuruje výkonu panela TN a zároveň má všetky výhody IPS vo vizuálnom oddelení.

Ale ako bolo spomenuté vyššie, HDR bolo implementované trochu nemotorne, najmä ak vezmeme do úvahy nedostatok FreeSync 2, plus sú tu problémy s kontrastom a rovnomernosťou čiernej, ale ak sa vám podarí prekonať tieto nedostatky, budete mať čo do činenia s herným monitorom IPS, ktorý je určite stojí za to.

Výhody:

 • Vynikajúca doba odozvy pre IPS panel
 • Dobrá reprodukcia farieb
 • Monitor FreeSync kompatibilný s G-Sync

Nevýhody:

 • HDR bez FreeSync 2
 • Podpriemerný kontrast
 • Sklamaná čierna uniformita

Ako si vybrať najlepší monitor 1440p pre vaše potreby

Teraz, keď sme prešli cez najlepšie 1440p herné monitory, poďme sa bližšie pozrieť na niektoré z ich funkcií, aby sme vám pomohli vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim preferenciám a požiadavkám.

Rozlíšenie – 1080p vs 1440p vs 2160p

720p vs 1080p vs 1440p vs 4k

Ak hľadáte monitory s rozlíšením 1440p, je pravdepodobné, že ste sa už rozhodli, v akom rozlíšení chcete hrať hry. Je to však pre vás naozaj tá najlepšia voľba?

Ako pravdepodobne viete, tri najobľúbenejšie rozlíšenia, s ktorými sa v dnešných herných monitoroch stretnete, sú 1080p, 1440p a 2160p. Aké sú teda výhody a nevýhody týchto rozlíšení?

Na začiatok je tu 1080p , rozlíšenie, ktoré zostáva veľmi populárne aj v roku 2022. Aj keď nedokáže ponúknuť vizuálnu vernosť vyšších rozlíšení, je vysoko dostupné, pretože aj tie najlacnejšie grafické karty dokážu v tomto rozlíšení dosiahnuť slušné snímkové rýchlosti. Prirodzene to tiež znamená, že je ľahšie dosiahnuť vyššiu snímkovú frekvenciu, a preto je obľúbený aj medzi monitormi orientovanými na výkon.

Herný monitor s rozlíšením 1440p

Vyššie rozlíšenia vyžadujú viac výkonu GPU, aby ste si ich správne užili. 1440p je momentálne dobré rozlíšenie

Ako pre 2160p , ponúka najlepší vizuál, aký môžete na monitore získať, ale bohužiaľ, len málo grafických kariet dokáže skutočne dosiahnuť a udržať hrateľné framerate v takom vysokom rozlíšení. Výsledkom je, že 4K je stále hrou nadšencov a ešte nie je celkom bežným prúdom, aspoň pokiaľ ide o počítačové hry.

A potom, samozrejme, existuje 1440p , ktorý ponúka to najlepšie z oboch svetov – vylepšenú grafiku a hardvérové ​​požiadavky, ktoré sa dajú ľahšie splniť, čo znamená, že karty strednej triedy to zvládnu dobre. To je dôvod, prečo je také populárne a prečo by sme toto rozlíšenie odporučili väčšine dnešných hráčov.

Takže, ako sme uviedli, myslíme si, že 1440p je skutočne to pravé najlepšie rozlíšenie pre hry v súčasnosti, aspoň pre väčšinu ľudí. Vyzerá pekne a nie je príliš náročná.

Ale ak ste ochotní obetovať výkon v záujme vizuálnej vernosti alebo naopak, pozrite si naše kompletné monitorovať sprievodcu nákupom , pretože obsahuje širšiu škálu monitorov, z ktorých si môžete vybrať.

Súvisiace: Čo hľadať na hernom monitore

Panel – IPS vs TN vs VA

Ips Vs Tn Vs Va 2019

Vo všeobecnosti je IPS lepšie ako VA, čo je lepšie ako TN

Ako môžete vidieť z tohto nákupného sprievodcu, existuje niekoľko panelových technológií, s ktorými sa môžete stretnúť v dnešných herných monitoroch a už sme sa dotkli ich výhod a nevýhod. Teraz ich rýchlo zrekapitulujeme, aby sme vám pomohli rozhodnúť, ktorý z týchto panelov je pre vaše potreby najlepšou voľbou.

TN (twisted nematic) panely sú trendy medzi rozpočtovými monitormi, pretože ich výroba je lacná. Stále však majú vyhradené miesto vo vyšších cenových reláciách, pretože sú aj najrýchlejší. Panely TN sú zatiaľ jediné schopné dosiahnuť obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a natívnu odozvu 1 ms. Naproti tomu panely VA a IPS sa musia uchýliť k rôznym technikám redukcie rozmazania pohybu, aby napodobnili tak nízky čas odozvy.

Výkon prichádza na úkor vizuálov, pretože panely TN majú zvyčajne nízku presnosť farieb s nevýraznými a vyblednutými farbami, ako aj strašné pozorovacie uhly. Neznamená to, že všetky TN panely vyzerajú hrozne, no aj tie kvalitnejšie budú mať problém vyrovnať sa s vizuálom, ktorý ponúkajú lacnejšie IPS a VA alternatívy.

IPS (in-plane switching) panely uprednostňujú vizuálny vzhľad pred výkonom a majú najlepšiu presnosť farieb a najlepšie pozorovacie uhly. Aj keď môžu dosiahnuť obnovovacie frekvencie 144 Hz, IPS panely nemôžu mať čas odozvy nižší ako 4 ms kvôli technologickým obmedzeniam. Ako je však uvedené vyššie, výrobcovia OEM bežne používajú redukciu rozmazania pohybu, aby IPS monitory citlivejšie reagovali. Mnoho IPS panelov má navyše často problémy s prepúšťaním podsvietenia a kontrast zvyčajne nie je najlepší.

nakoniec VA (vertikálne zarovnanie) panely predstavujú dobrý stred medzi panelmi TN a IPS. Po vizuálnej stránke majú najlepší kontrast a v tomto smere bez problémov porazia IPS aj TN panely. Pokiaľ ide o reprodukciu farieb, sú výrazne lepšie ako panely TN, ale nie sú také dobré ako panely IPS, hoci rozdiel môže byť zanedbateľný v závislosti od kvality panelu. Pokiaľ ide o výkon, môžu tiež dosiahnuť obnovovacie frekvencie 144 Hz, hoci bežne zápasia s problémami s duchmi, pretože zvyčajne majú časy odozvy o niečo vyššie ako panely IPS.

Súvisiace: IPS vs TN vs VA – čo je najlepšie pre hry?

So všetkým, čo bolo povedané, by malo byť celkom zrejmé, ako vybrať správny typ panelu na základe vašich preferencií.

Ak uprednostňujete výkon pred vizuálmi alebo máte obmedzený rozpočet, chod s TN .

Ak chcete živé farby a dobré pozorovacie uhly, ísť s IPS .

Ak chcete skvelý kontrast a vyvážený monitor, ísť s VA .

Obnovovacia frekvencia

120 Hz vs 60 Hz

Porovnanie medzi 120 Hz a 60 Hz

Obnovovacia frekvencia určuje, koľkokrát môže monitor každú sekundu obnoviť zobrazenie a meria sa v Hertzoch ( Hz ). Ako vidíte, táto príručka obsahuje monitory 75 Hz a 144 Hz, takže aký je tu rozdiel?

Zjednodušene povedané, obnovovacia frekvencia monitora priamo určuje maximálny počet snímok, ktoré môže monitor zobraziť každú sekundu. To znamená, že ak chcete výhody vyššej FPS, t. j. lepšiu odozvu a plynulejší herný zážitok, budete potrebovať monitor s vysokou obnovovacou frekvenciou.

Súvisiace: Oplatí sa 144Hz monitor na hranie?

Priemerný monitor má obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, ale mnohé herné monitory to posúvajú na 144 Hz, pričom niektoré dokážu dokonca aj 240 Hz, hoci v tomto nákupnom sprievodcovi neboli uvedené žiadne takéto monitory. Takže pri výbere medzi 75 Hz a 144 Hz si môžete byť istí, že 144 Hz bude predstavovať jasnú výhodu oproti 75 Hz a že rozdiel v odozve bude významný.

Samozrejme, nesmiete zabudnúť na GPU – načo vám je 144 Hz monitor, ak všetko, čo váš GPU dokáže, je úbohých 30-60 FPS v hrách, ktoré chcete hrať? Našťastie hry eSports nie sú také náročné, takže je relatívne ľahké dosiahnuť trojciferné obnovovacie frekvencie, dokonca aj pri rozlíšení 1440p.

Napriek tomu je samozrejmé, že by ste si mali skontrolovať niektoré benchmarky, ak chcete hrať niektorú z náročnejších hier pri vysokých snímkových frekvenciách v tomto rozlíšení.

Čas odozvy

Najlepší čas odozvy monitora pri hraní hier

Čas odozvy je ďalšou zásadnou položkou v hárku so špecifikáciami, na ktorú by mal hráč pamätať, ale našťastie je to oveľa jednoduchšia záležitosť ako obnovovacia frekvencia.

Keď hovoríme o časoch odozvy, zvyčajne hovoríme o časoch odozvy zo sivej na sivú (GtG), t. j. o tom, ako dlho musí pixel prejsť z jedného odtieňa sivej na druhý. Meria sa v milisekundách ( pani ), a v praxi to znamená, aké rozmazané budú rýchlo sa pohybujúce obrázky a či sa tam bude vyskytovať nejaký viditeľný duch.

V moderných monitoroch sa časy odozvy zvyčajne pohybujú od 1 ms do 4 ms, v závislosti od typu panelu. Ako už bolo spomenuté vyššie, panely TN sú v súčasnosti najrýchlejším typom panelov a sú jediné, ktoré dokážu dosiahnuť skutočnú dobu odozvy 1 ms. Medzitým IPS a VA panely nemôžu klesnúť pod 4 ms. Ako sme však už viackrát uviedli, mnoho herných monitorov, ktoré sú vybavené týmito panelovými technológiami, používa rôzne techniky na napodobnenie doby odozvy 1 ms a mnohé to dokážu celkom dobre.

najlepšie monitory na hranie hier

Chcete monitor s dobou odozvy 1 ms alebo menej

Vo všeobecnosti si ľudia nezačnú všímať žiadne výrazné rozmazanie, pokiaľ čas odozvy zostane pod 10 ms. Netreba dodávať, že v roku 2020 nenájdete herný monitor s tak vysokou dobou odozvy, pretože len málokedy presiahne 5 ms.

Monitor s frekvenciou 1 ms je však v konečnom dôsledku plynulejší ako monitor s frekvenciou 4 ms, aj keď len trochu. Ak teda hráte veľa rýchlych hier a v minulosti ste väčšinou používali monitory s rýchlosťou 1 ms, pravdepodobne si všimnete rozdiel a možno bude dobrý nápad zostať pri 1 ms.

V prípade, že nie ste zvyknutí hrať na 1 ms monitore a nestaráte sa o malú výhodu, ktorú môže poskytnúť taká nízka doba odozvy, 4 ms monitor by bol v pohode, najmä preto, že IPS a VA panely môžu ponúknuť lepšie vizuály ako rýchlejšie TN panely.

Súvisiace: Aký je najlepší čas odozvy monitora pri hraní hier?

Konektivita

Pripojenie herného monitora

V oddelení konektivity sú v súčasnosti dve najobľúbenejšie možnosti monitorov HDMI a DisplayPort , takže v tejto časti uvidíme, ako sa navzájom porovnávajú.

V dnešných monitoroch nájdete HDMI 1.4 a HDMI 2.0, ako aj vstupy DP 1.2 a DP 1.4. Ako vidíte z tabuľky vyššie, nejde len o typ konektora, ale aj o verziu konektora, ktorú GPU a monitor používajú.

Čo sa týka herných monitorov, na čo si treba dať pozor, je maximálna podporovaná obnovovacia frekvencia v danom rozlíšení spolu s tým, či konektor podporuje HDR a G-Sync. Okrem toho HDMI aj DisplayPort môžu prenášať zvuk.

Okrem HDMI a DisplayPortu sa stále môžete stretnúť DVI a VGA konektory v monitoroch.

DVI je v skutočnosti stále životaschopné medzi lacnejšími monitormi (presnejšie Dual-Link DVI-D), pretože podporuje obnovovacie frekvencie až 144 Hz v 1080p a 60 Hz v 1440p. Čo sa týka VGA, to je už do značnej miery zastarané, keďže v 1080p podporuje len obnovovaciu frekvenciu do 60 Hz a žiadne vyššie rozlíšenia si neporadí.

Súvisiace: HDMI vs DisplayPort vs DVI vs VGA – rýchle, jednoduché a jednoduché vysvetlenie

HDR – stojí to za to?

hdr monitor

HDR sme už v článku spomínali, čo to teda vlastne HDR je a oplatí sa to v 1440p hernom monitore?

Zjednodušene povedané, HDR robí svetlé oblasti obrazu svetlejšími a tmavé oblasti tmavšími, výsledkom čoho je lepší kontrast a realistickejší a pohlcujúci obraz. Na papieri to všetko znie skvele, no veľký problém zostáva: nie všetky displeje majú taký jas alebo kontrast, ktorý je potrebný na to, aby HDR skutočne vyniklo, a v súčasnosti HDR skutočne implementuje len relatívne málo hier.

Ak by ste mali používať HDR, musíte sa tiež uistiť, že používate pripojenie HDMI alebo DP 1.4 a že váš GPU skutočne podporuje HDR. Tu je a zoznam všetkých GPU a PC hier, ktoré momentálne podporujú HDR .

Pokiaľ ide o konzoly, všetky verzie PlayStation 4 a všetky verzie Xbox One podporujú HDR a nie je to exkluzívne pre PS4 Pro alebo Xbox One X.

To, či sa HDR na hernom monitore oplatí, je veľmi subjektívne. Pokiaľ ide o nás, je to dobrá funkcia, hoci len pre obsah HDR, ale v súčasnosti to zďaleka nie je funkcia s vysokou prioritou.

Súvisiace: Oplatí sa HDR monitor?

Záver – Najlepšie 1440p herné monitory pre rok 2022

Teraz, keď sme si to všetko prešli, poďme sa nakoniec pozrieť na naše najlepšie tipy!

Najlepší cenovo dostupný herný monitor s rozlíšením 1440p – AOC CQ27G1

Náš výber rozpočtu by musel byť AOC CQ27G1, pretože jednoducho ponúka najlepšiu kombináciu funkcií, ktoré môžete získať na monitore s rozlíšením 1440p pod 300 $ – skvelý VA panel a vynikajúci stojan, FreeSync a vysokú obnovovaciu frekvenciu a navyše je veľmi citlivý na VA panel.

Samozrejme, stále má nejaké problémy s duchom, ale to nie je veľký problém vzhľadom na všetko ostatné, čo dostanete v tejto relatívne skromnej cenovej hladine.

Najlepší herný monitor s rozlíšením 1440p – Nixeus EDG27S v2

EDG27S v2 možno nevyzerá moc a Nixeus možno nie je známy (aspoň ešte nie), ale nemožno poprieť hodnotu, ktorú tento monitor predstavuje, čo je jeho vynikajúci IPS panel.

Ponúka skvelý vizuál a skvelý výkon, navyše je kompatibilný s G-Sync, čo je vždy plus. Netreba dodávať, že ak vás neodradí iba naklápací stojan a nevýrazný vonkajší dizajn, je to určite monitor, ktorý stojí za zváženie.

Celkovo najlepší herný monitor s rozlíšením 1440p – LG 27GL850

Ak by sme mali vybrať celkovo najlepší herný monitor s rozlíšením 1440p, tento titul by zatiaľ musel ísť do LG 27GL850.

Samozrejme, vyberanie úplne najlepšie Riešenie je nemožné, pretože rôzni ľudia budú mať rôzne priority a rôzne rozpočtové obmedzenia, ale vo všeobecnosti má tento monitor takmer všetko, čo by väčšina hráčov chcela.

Má vynikajúcu reprodukciu farieb, vysokú obnovovaciu frekvenciu, odozvu, kompatibilitu s G-Sync a dokonca aj HDR, aj keď, ako sme už diskutovali, HDR nie je hlavným predajným bodom tohto monitora.

A to by boli naše tipy na najlepšie 1440p herné monitory roku 2022!

Neustále sa vydávajú nové monitory a túto príručku budeme v budúcnosti aktualizovať, takže ak sa práve teraz nerozhodnete pre žiadny konkrétny monitor, nezabudnite sa sem vrátiť.

Mohli by sa vám páčiť aj tieto