Potrebujete 1440p monitor na hranie alebo niečo iné? Sme odborníci na herné monitory a využili sme svoje schopnosti na nájdenie najlepších 1440p monitorov, ktoré sú teraz k dispozícii.
Autor:Samuel Stewart 4. januára 2022
V roku 2022 1440p pomaly nahrádza 1080p ako predvolené rozlíšenie pre hry a nie je ťažké pochopiť, prečo sa stávajú tak populárne – poskytujú hmatateľné vylepšenie grafiky bez toho, aby boli takmer také náročné na hardvér ako 4K.
To znamená, že ak vlastníte nový GPU strednej triedy, váš počítač je takmer určite pripravený na QHD.
A ak uvažujete o skoku z 1080p na 1440p, teraz je ideálny čas!
V tomto sprievodcovi nákupom vám predstavíme najlepšie 1440p monitory ktoré môžete získať v roku 2022, diskutovať o ich výhodách, nevýhodách a všetkých všeobecných dôvodoch, prečo by ste si mali vybrať monitor s rozlíšením 1440p pred monitorom s rozlíšením 1080p alebo 2160p.
Bez ďalších okolkov sa do toho vrhnime.
PredchádzajúceLG 27GL850

- Vynikajúci čas odozvy
- Vynikajúce farby
- Kompatibilné s G-Sync
Nixeus EDG27S v2

- Dobrá kvalita panelu
- Skvelý výkon
- Kompatibilné s G-Sync
AOC CQ27G1

- Skvelý kontrast a dobré farby
- Zakrivená obrazovka
- Veľmi dobrá hodnota
ObsahŠou
Najlepšie 1440p monitory pod 300 dolárov

AOPEN 27ML1U
Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 75 Hz
Typ panelu: IPS
Technológia synchronizácie: FreeSync
Výhody:
- Skvelá reprodukcia farieb
- Obnovovacia frekvencia 75 Hz
- Dobrá hodnota za peniaze
Nevýhody:
- Relatívne úzky rozsah FreeSync
- Stojan len sklopný
O monitore
Prvý monitor na zozname pochádza od taiwanskej spoločnosti s názvom AOpen, čo je vo svete herných monitorov sotva bežné meno. Napriek tomu, AOpen 27ML1U je jednoducho jedným z najlepších monitorov s rozlíšením QHD, ktoré sú momentálne k dispozícii, a to z niekoľkých dobrých dôvodov.
Po prvé a čo je najdôležitejšie, ide o relatívne cenovo dostupný herný monitor, ktorý využíva pevný IPS panel a nesklame ani po dizajnovej stránke, pretože sa môže pochváliť elegantným exteriérom s extrémne tenkými rámikmi.
Kľúčové vlastnosti:
- Displej – Ako je uvedené vyššie, 27ML1U používa panel IPS a je to 27-palcový monitor, čo je takmer najlepšia veľkosť pre displej s pomerom strán 16:9. Panel zaisťuje dobré pozorovacie uhly a živé farby, pričom obnovovacia frekvencia dosahuje až 75 Hz, čo umožňuje o niečo plynulejšie hranie v porovnaní s predvolenými 60 Hz. Čas odozvy je zvyčajných 4 ms, ale monitor je dodávaný s redukciou rozmazania pohybu, ktorá pomerne dobre emuluje 1 ms.
- Pridané vlastnosti
- AMD FreeSync – Bez adaptívnej synchronizácie nemôžete mať vysoké obnovovacie frekvencie a AMD FreeSync je vždy tou najlepšou voľbou pre rozpočtové monitory. Je dostupný v rozsahu 48-75 Hz, čo je na 75 Hz monitor trochu úzke.
- Nastaviteľný stojan – Skladový stojan, ktorý sa dodáva s 27ML1U, nie je ničím výnimočným, pretože ho možno nastaviť iba na naklonenie – nie je prekvapujúce, pretože stojany sú zvyčajne niečo, na čom výrobcovia OEM ušetria, pokiaľ ide o rozpočtové monitory. Napriek tomu je stabilný a dobre sa hodí k estetike monitora.
- Podpora VESA – V prípade, že potrebujete väčšiu prispôsobivosť vášho herného monitora, než ponúka stojan, poteší vás, že 27ML1U je kompatibilný s akýmkoľvek držiakom VESA 100×100, takže výmena stojana nebude jednoduchá. problém.
- Integrované reproduktory – 27ML1U je dodávaný so súpravou duálnych 2-wattových stereo reproduktorov, ktoré sú peknou funkciou na boku, ale na hranie hier sa sotva hodia.
- Dobré farby
- Veľká obrazovka
- Dobrý kontrast pre IPS panel
- Nie je kompatibilný s VESA
- Úzky rozsah FreeSync
- 32-palcová uhlopriečka môže byť pre niekoho priveľa
- AMD FreeSync – Rovnako ako 27ML1U, aj tento monitor podporuje FreeSync v rozsahu 48-75 Hz, čo je opäť trochu úzke pre 75 Hz monitor.
- Nastaviteľný stojan – Opäť tu máme základný stojan, ktorý sa dá nastaviť len na sklon.
- Veľmi rýchle a pohotové
- Slušné farby na TN panel
- Široký rozsah FreeSync
- Plne nastaviteľný stojan
- Obmedzené pozorovacie uhly
- Podpriemerná čierna jednotnosť
- Displej – Toto je 27-palcový monitor s panelom TN. Z uvedeného je zrejmé, že uprednostňuje výkon pred vizuálnym zobrazením – a určite sa pozeráme na monitor s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a svižnou dobou odozvy 1 ms, ale pozorovacie uhly a reprodukcia farieb sú na hony vzdialené. jeho konkurencia vybavená IPS.
- Pridané vlastnosti
- AMD FreeSync – Ako sa očakávalo od 144 Hz rozpočtového herného monitora, prichádza s FreeSync a tentoraz je implementovaný lepšie ako ktorýkoľvek z predchádzajúcich dvoch modelov. Konkrétne, FreeSync pracuje v rozsahu 30-144 Hz a testy ukazujú, že je kompatibilný s G-Sync bez väčších problémov, čo znamená, že ho možno použiť aj s GPU Nvidia.
- Nastaviteľný stojan – AOC nešetrila ani na stojane, pretože hľadáme správny stojan, ktorý možno nastaviť na výšku, sklon, otáčanie a otáčanie.
- Podpora VESA – Monitor podporuje držiaky VESA 100×100.
- Integrované reproduktory – AG271QX sa dodáva s dvomi 3-wattovými reproduktormi. Opäť platí, že je to pohodlná funkcia, ktorá však len ťažko uzatvára alebo porušuje dohody.
- Skvelý kontrast a dobré farby
- Zakrivená obrazovka
- Veľmi dobrá hodnota
- Nejaký viditeľný duch
- Displej – Opäť sa pozeráme na 27-palcový monitor, ale tento je zakrivený a používa VA panel. To znamená, že sa pozeráme na veľmi dobre zaoblený monitor, ktorý ponúka dobré farby, vynikajúci kontrast a slušné pozorovacie uhly. Navyše je to tiež 144 Hz monitor, ale so 4 ms Doba odozvy . Našťastie má redukciu rozmazania pohybu, ktorá môže v tomto ohľade pomôcť, ak by sa vám natívna doba odozvy zdala príliš pomalá.
- Pridané vlastnosti
- AMD FreeSync – Opäť máme monitor s funkciou FreeSync a je k dispozícii v rozsahu 48 – 144 Hz, čo by pre tento typ monitora malo stačiť.
- Nastaviteľný stojan – Podobne ako stojan modelu AG271QX, aj stojan, ktorý sa dodáva s týmto monitorom, možno nastaviť na sklon, výšku a otáčanie, aj keď tu nie je žiadne nastavenie otáčania.
- Podpora VESA – Monitor je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.
- Skvelé farby a kontrast
- Dobrá jednotnosť čiernej farby
- Reagujúce
- Slabé pozorovacie uhly
- 32-palcová uhlopriečka môže byť pre niektorých používateľov priveľa
- AMD FreeSync – LG 32GK650F podporuje FreeSync a je k dispozícii v rozsahu 48-144 Hz cez DisplayPort, ale je obmedzený iba na 48-100 Hz cez HDMI. Ak teda plánujete z tohto monitora vyťažiť maximum, mali by ste si zvoliť DisplayPort.
- Nastaviteľný stojan – Ako sa očakávalo, stojan dodávaný s týmto monitorom je plne nastaviteľný a podporuje nastavenie sklonu, výšky, otáčania a otáčania.
- Podpora VESA – Monitor je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.
- Skvelý výkon
- Mimoriadne citlivý
- ELMB synchronizácia
- Slabý výkon HDR
- ELMB sync – Nová technológia predstavená spoločnosťou Asus, ELMB (skratka pre extrémne nízke rozmazanie pohybu) spája adaptívnu synchronizáciu a redukciu rozmazania pohybu, čo predtým nebolo možné s dynamickými obnovovacími frekvenciami. Podporujú ho grafické procesory AMD aj Nvidia, no majte na pamäti, že neponúka všetky funkcie G-Sync.
- Nastaviteľný stojan – Nie je prekvapením, že stojan na pažbu je vysoko nastaviteľný a podporuje nastavenie sklonu, výšky, otáčania a otáčania.
- Podpora VESA – Monitor podporuje držiaky VESA 100×100.
- Integrované reproduktory – VG27BQ sa dodáva aj s dvomi 2W reproduktormi, čo je praktická funkcia na boku.
- Podpora HDR – Niečo, čo sa na monitoroch TN zvyčajne nevidí, je podpora HDR, ale VG27BQ to tiež pridáva do mixu.
- Ako je uvedené vyššie, tento panel TN jednoducho nemá jas ani kontrast potrebný na to, aby skutočne priniesol pocit realizmu, ktorý je jediným bodom HDR.
- Špičkový IPS panel
- Skvelý výkon
- Kompatibilné s G-Sync
- Stojan len sklopný
- Nevýrazný dizajn
- Displej – Nixeus EDG27s v2 je 27-palcový monitor vybavený vynikajúcim panelom IPS, ktorý ponúka skvelú presnosť farieb, vynikajúce pozorovacie uhly a dokonca aj kontrast je lepší, než aký by ste zvyčajne získali s panelom IPS. Prirodzene, podporuje aj obnovovaciu frekvenciu 144 Hz, aj keď doba odozvy zostáva na úrovni 4 ms kvôli technologickým obmedzeniam tohto typu panelu.
- Pridané vlastnosti
- AMD FreeSync – Monitor je dodávaný s podporou FreeSync a je implementovaný nádherne, pretože FreeSync funguje v rozsahu 30-144 Hz cez HDMI a DisplayPort. Je tiež certifikovaný ako kompatibilný s G-Sync, hoci G-Sync je dostupný iba cez DisplayPort.
- Nastaviteľný stojan – Stojan, ktorý sa dodáva s monitorom, sa dá, žiaľ, zmeniť iba na naklonenie.
- Podpora VESA – EDG27s v2 je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.
- Integrované reproduktory – Nixeus do mixu prihodil aj duálne 2W reproduktory. Ako obvykle, tieto nie sú obzvlášť kvalitné, ani nie sú dostatočne výkonné na hranie hier alebo sledovanie filmov, no napriek tomu ide o pohodlnú funkciu.
- Krásny zakrivený displej
- Dobrý výkon
- Vysoko nastaviteľný stojan
- podpora HDR
- Výrazná oblačnosť
- Úzke pozorovacie uhly
- Stojan zaberá veľa miesta
- Prístavy – Monitor má dva porty HDMI 2.0 a jeden vstup DisplayPort 1.4. Okrem toho je vybavený rozbočovačom USB, ktorý pozostáva z dvoch portov USB 3.0, ako aj dvoch analógových konektorov – zvukového výstupu a vstupu pre mikrofón.
- AMD FreeSync 2 – Samsung C27HG70 prichádza s podporou FreeSync 2 a spôsob, akým sa FreeSync 2 líši od bežného FreeSync, je pridaná HDR kompatibilita. Je k dispozícii v rozsahu 48 – 144 Hz cez DisplayPort, ale opäť v užšom rozsahu 48 – 100 Hz cez HDMI.
- Nastaviteľný stojan – Tento monitor sa dodáva s vysoko nastaviteľným, ale dosť nezvyčajným stojanom. Stojan používa nezvyčajný dizajn s dvoma pántmi, a hoci je plne nastaviteľný pre sklon, výšku, otáčanie a otáčanie, zaberá viac miesta za monitorom ako priemerný stojan.
- Podpora VESA – V prípade, že by ste z akéhokoľvek dôvodu chceli stojan vymeniť, C27HG70 je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.
- HDR – Ako už bolo spomenuté vyššie, monitor je kompatibilný s HDR a jeho výkon HDR je celkom uspokojivý. Je pravda, že nie je taký jasný ako správny HDR televízor, ale čo sa týka monitorov, zvláda HDR celkom dobre.
- AMD FreeSync – Trochu sklamaním je, že monitor sa dodáva iba s bežným FreeSync, ktorý funguje v rozsahu 48 – 144 Hz cez DisplayPort a v rozsahu 48 – 100 Hz cez HDMI. Hovoríme sklamane, pretože by sme radšej videli FreeSync 2 na monitore HDR. Okrem toho si všimnete, že monitor má na prednej strane nálepku G-Sync, ale je to tak nejde o monitor G-Sync . Je to skôr monitor FreeSync certifikovaný ako kompatibilný s GPU Nvidia.
- HDR – Ako už bolo spomenuté, monitor podporuje HDR, čo je často vítaný doplnok k súprave funkcií akéhokoľvek monitora.
- Nastaviteľný stojan – 27GL850 sa samozrejme dodáva s plne nastaviteľným stojanom, ktorý je rovnaký ako u 32GK650F. Vyzerá dobre a dá sa nastaviť pre sklon, výšku a otáčanie, ale z akéhokoľvek dôvodu tu nie je žiadne otočné nastavenie.
- Podpora VESA – 27GL850 je kompatibilný s držiakmi VESA 100×100.
- Vynikajúca doba odozvy pre IPS panel
- Dobrá reprodukcia farieb
- Monitor FreeSync kompatibilný s G-Sync
- HDR bez FreeSync 2
- Podpriemerný kontrast
- Sklamaná čierna uniformita
-
Najlepšie herné monitory s rozlíšením 1440p (recenzie z roku 2022)
-
Najlepšie 240Hz herné monitory (recenzie z roku 2022)
-
Najlepšie herné monitory G-Sync (recenzie z roku 2022)
Nevýhody:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 27 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | IPS |
Jas | 350 cd/m2 |
Kontrast | 1000:1 |
Obnovovacia frekvencia | 75 Hz |
Doba odozvy | 4 ms |
Adaptívna synchronizácia | AMD FreeSync |
Reproduktory | 2x2W |
Prístavy | 2x HDMI 2.0 1x DisplayPort 1.2 1x 3,5 mm audio jack |
Kompatibilita s VESA | 100 × 100 |
Záverečné myšlienky
Po zvážení všetkých vecí, AOpen 27ML1U nie je dokonalý monitor, ale je dosť blízko, pokiaľ ide o rozpočtové monitory. Vďaka vynikajúcemu panelu IPS prináša skvelý vizuál a vylepšený výkon. Samozrejme, nemôže konkurovať drahším, špecializovanejším monitorom, ale je to skvelé riešenie, ktoré vám nenarobí dieru do peňaženky.
Naše hlavné problémy s monitorom sú jeho základný stojan, obmedzený rozsah FreeSync, ale okrem toho bude ťažké nájsť veci, na ktoré by ste sa mohli sťažovať na tak cenovo dostupnom monitore, ako je tento.

AOC Q3279VWFD8
Veľkosť obrazovky: 32″
Obnovovacia frekvencia: 75 Hz
Typ panelu: IPS
Technológia synchronizácie: FreeSync
Výhody:
Nevýhody:
O monitore
Pokračujeme, dostávame mierne odlišný monitor od AOC – AOC Q3279VWFD8. Je to viac-menej rovnaký obchod ako predchádzajúci model AOpen, ale s niektorými zmenami, najmä jeho masívnou obrazovkou, ktorá má statných 32 palcov.
Spoločnosť AOC tiež zachovala čistý a jednoduchý dizajn tohto modelu a má trochu robustné rámy a obdĺžnikový stojan, vďaka čomu je celkovo nenápadný exteriér, ktorý skutočne nevynikne v žiadnom prostredí.
Kľúčové vlastnosti:
Nevýhody:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 32 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | IPS |
Jas | 250 cd/m2 |
Kontrast | 1200:1 |
Obnovovacia frekvencia | 75 Hz |
Doba odozvy | 5 ms |
Adaptívna synchronizácia | AMD FreeSync |
Reproduktory | N/A |
Prístavy | 1x HDMI 1.4 1x DisplayPort 1.2 1x DL-DVI-D 1x VGA 1x 3,5 mm audio jack |
Kompatibilita s VESA | N/A |
Záverečné myšlienky
Celkovo možno povedať, že pre tých, ktorí majú zameriavanie na extra veľký monitor, no nechcú si vypáliť dieru v peňaženke, bude AOC Q3279VWFD8 určite príťažlivý. Pre všetky účely sú farby a výkon porovnateľné s farbami a výkonom AOpen 27ML1U, hoci tento model AOC je o niečo pomalší, ale s o niečo lepším kontrastom.
V každom prípade si myslíme, že AOpen 27ML1U ponúka lepšiu hodnotu za vaše peniaze, ale ak naozaj chcete 32-palcový monitor na používanie na vašom stole, potom sa AOC Q3279VWFD8 ukáže ako dobrá investícia.

AOC AG271QX
Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: TN
Technológia synchronizácie: FreeSync
Výhody:
Nevýhody:
O monitore
Ďalej máme monitor s inou sadou priorít – AOC AG271QX . Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch modelov tento monitor využíva TN panel a kladie väčší dôraz na výkon, čo z neho robí dobrú voľbu pre tých, ktorí hrajú veľa rýchlych hier pre viacerých hráčov.
Navyše, AOC pri tomto nešetrilo ani na dizajne, pretože červené zvýraznenia a strieborný stojan dávajú jasne najavo, že ide o správny herný monitor.
Kľúčové vlastnosti:
Nevýhody:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 27 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | TN |
Jas | 350 cd/m2 |
Kontrast | 1000:1 |
Obnovovacia frekvencia | 144 Hz |
Doba odozvy | 1 ms |
Adaptívna synchronizácia | AMD FreeSync |
Reproduktory | 2x3W |
Prístavy | 2x HDMI 2.0 1x DisplayPort 1.2 1x DL-DVI-D 1x VGA 1x 3,5 mm audio jack 4x USB 3.0 |
Kompatibilita s VESA | 100 × 100 |
Záverečné myšlienky
Celkovo vzaté, AOC AG271QX je jednoducho perfektný monitor s rozlíšením 1440p s rozlíšením 1440p pre hráčov orientovaných na výkon. Ponúka vysokú obnovovaciu frekvenciu a jedny z najrýchlejších časov odozvy, aké nájdete. Navyše v skutočnosti spravuje farby lepšie ako priemerný panel TN a FreeSync dokáže pracovať s GPU Nvidia.
Prirodzene, žiadny monitor nie je dokonalý, a to platí najmä vtedy, ak hovoríme o lacnom modeli TN. Ako už bolo spomenuté vyššie, pozorovacie uhly sú veľmi úzke v porovnaní s väčšinou IPS alebo VA monitorov a ohromujúca jednotnosť čiernej môže niektorých ľudí obťažovať.
Nakoniec však máme pocit, že AOC AG271QX je typ monitora, ktorého výhody prevažujú nad nevýhodami.

AOC CQ27G1
Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: VA
Technológia synchronizácie: FreeSync
Výhody:
Nevýhody:
O monitore
A teraz, na záver v tejto kategórii, tu máme ešte jedno celkom pôsobivé riešenie od AOC – the AOC CQ27G1 . Dizajn je elegantnejší a vyznačuje sa elegantným matným čiernym exteriérom doplneným o jemné, ale silné červené prvky, vďaka čomu je monitor skutočne dobre vyzerajúci.
Samozrejme, monitor si nekupujete pre jeho vonkajší dizajn a pri tomto sa skutočne ráta to, čo sa nachádza pod kapotou.
Kľúčové vlastnosti:
Nevýhody:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 27 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | VA |
Jas | 250 cd/m2 |
Kontrast | 3000:1 |
Obnovovacia frekvencia | 144 Hz |
Doba odozvy | 4 ms |
Adaptívna synchronizácia | AMD FreeSync |
Reproduktory | N/A |
Prístavy | 1x HDMI 2.0 1x DisplayPort 1.2 1x 3,5 mm audio jack |
Kompatibilita s VESA | 100 × 100 |
Záverečné myšlienky
Po zvážení všetkých vecí je AOC CQ27G1 možný a najlepší dostupný monitor s rozlíšením 1440p.
Samozrejme, nie je dokonalý a všetky ostatné tri monitory v tejto kategórii majú niečo, čo CQ27G1 chýba, ale v konečnom dôsledku je to CQ27G1, ktorý má najlepšiu kombináciu funkcií, ktoré by ste od lacného monitora chceli: plné farby. , skvelý kontrast, dobré pozorovacie uhly a vysoká obnovovacia frekvencia.
Je pravda, že natívny čas odozvy je trochu vysoký a je potrebné bojovať s duchmi, ale nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť, najmä pri použití stroboskopického podsvietenia.
V každom prípade je AOC CQ27G1 vo svojej súčasnej cenovej hladine kradnúť a musí byť dokonalým monitorom pre väčšinu hráčov, ktorí chcú 1440p za obmedzený rozpočet.
Najlepšie 1440p monitory pod 400 dolárov

LG 32GK650F
Veľkosť obrazovky: 32″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: VA
Technológia synchronizácie: FreeSync
Výhody:
Nevýhody:
O monitore
Máme tu skvele vyzerajúci monitor od LG a tým, že vyzerá skvele, máme na mysli dizajn aj kvalitu panelu.
Vyznačuje sa tenkými rámami spolu s niektorými červenými prvkami, ktoré dodávajú monitoru tú správnu dávku herného šmrncu bez toho, aby bol príliš veľký.
Ale to, čo je pod kapotou, je opäť dôležitejšie, a to 32GK650F nesklame ani v tomto odbore.
Kľúčové vlastnosti:
Nevýhody:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 32 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | VA |
Jas | 350 cd/m2 |
Kontrast | 3000:1 |
Obnovovacia frekvencia | 144 Hz |
Doba odozvy | 5 ms |
Adaptívna synchronizácia | AMD FreeSync |
Reproduktory | N/A |
Prístavy | 2x HDMI 2.0 1x DisplayPort 1.2 1x 3,5 mm audio jack |
Kompatibilita s VESA | 100 × 100 |
Záverečné myšlienky
Celkovo vzaté, LG 32GK650F je veľmi dobrý herný monitor, ktorý dokáže ponúknuť skvelý obraz a skvelý výkon a je dostupný za slušnú cenu.
Pokiaľ ide o nás, obmedzené pozorovacie uhly nie sú príliš veľkým problémom, ak hľadáte typ monitora, ktorý dokáže fungovať na oboch vyššie uvedených frontoch.

ASUS VG27BQ
Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 165 Hz
Typ panelu: TN
Technológia synchronizácie: ELMB-Sync
Výhody:
Nevýhody:
O monitore
Ďalej máme a monitor od Asusu ktorá presúva zameranie na výkon, to je oblasť, v ktorej vyniká.
Vyznačuje sa známym dizajnom, ktorý sme predtým videli v niektorých modeloch Asus, s jednoduchou matnou čiernou prednou stranou, podrobnou obdĺžnikovou základňou stojana a niektorými dobre vyzerajúcimi hranatými vzormi, ktoré mu pomáhajú vyniknúť ako herný produkt.
Kľúčové vlastnosti:
Nevýhody:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 27 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | TN |
Jas | 350 cd/m2 |
Kontrast | 1000:1 |
Obnovovacia frekvencia | 165 Hz |
Doba odozvy | 1 ms |
Adaptívna synchronizácia | ELMB synchronizácia |
Reproduktory | N/A |
Prístavy | 2x HDMI 2.0 1x DisplayPort 1.2 1x 3,5 mm audio jack |
Kompatibilita s VESA | 100 × 100 |
Záverečné myšlienky
So zreteľom na všetky vyššie uvedené skutočnosti je jasné, že Asus VG27BQ je ďalší monitor, ktorý je zameraný hlavne na hráčov orientovaných na výkon a svoju zamýšľanú prácu robí takmer dokonale.
Je extrémne rýchly, pohotový a nová technológia adaptívnej synchronizácie ELMB od spoločnosti Asus zaisťuje, že si svoj koláč môžete dať aj zjesť, a to vďaka kombinácii redukcie rozmazania pohybu/dynamickej obnovovacej frekvencie.
Nevýhodou je, že vizuál nie je taký brilantný a HDR pôsobí ako povrchný doplnok, ale je pravdepodobné, že vám na ňom nebude až tak záležať, ak si tento monitor zaobstaráte kvôli výkonu, ako to urobí väčšina ľudí.

Nixeus EDG27S v2
Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: IPS
Technológia synchronizácie: FreeSync
Výhody:
Nevýhody:
O monitore
Pre posledný záznam v tejto kategórii máme monitor, ktorý presúva pozornosť späť na vizuál, aj keď to neznamená, že by tým výkon príliš utrpel.
V skutočnosti, hoci Nixeus možno nie je tak rozpoznateľná značka ako niektoré iné, kvalita panelov, ktorú prinášajú EDG27S v2 monitor je naozaj niečo v tejto cenovej hladine.
Kľúčové vlastnosti:
Nevýhody:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 27 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | IPS |
Jas | 300 cd/m2 |
Kontrast | 1000:1 |
Obnovovacia frekvencia | 144 Hz |
Doba odozvy | 4 ms |
Adaptívna synchronizácia | AMD FreeSync |
Reproduktory | 2x2W |
Prístavy | 2x HDMI 2.0 2x DisplayPort 1.2 1x 3,5 mm audio jack |
Kompatibilita s VESA | 100 × 100 |
Záverečné myšlienky
Po zvážení všetkých vecí ponúka Nixeus EDG27S v2 skvelú hodnotu za vaše peniaze, pokiaľ ide o samotný displej.
Panel vyzerá skvele a ponúka vynikajúci výkon, navyše je kompatibilný s G-Sync na spustenie. Navonok to možno nevyzerá a stojan s možnosťou naklápania je skutočne sklamaním, no ak vás to neodradí, tento monitor sa určite ukáže ako výhodná investícia, ak hľadáte najlepšiu hodnotu za to. tvoje peniaze.
Najlepšie 1440p monitory pod 500 dolárov

Samsung C27HG70
Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: VA
Technológia synchronizácie: FreeSync 2
Výhody:
Nevýhody:
O monitore
Pokračujeme a dostávame sa k drahším, ale aj kvalitnejším riešeniam, počnúc Samsungom C27HG70 .
Navonok to nevyzerá až tak pôsobivo, pretože sa vyznačuje jednoduchým matným exteriérom, ktorý nevyvoláva práve herné prejavy. Tento zakrivený monitor má však čo ponúknuť aj čo sa samotného displeja týka.
Kľúčové vlastnosti:
Technické údaje:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 27 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | VA |
Jas | 350 cd/m2 |
Kontrast | 3000:1 |
Obnovovacia frekvencia | 144 Hz |
Doba odozvy | 4 ms |
Adaptívna synchronizácia | AMD FreeSync 2 |
Reproduktory | N/A |
Prístavy | 2x HDMI 2.0 1x DisplayPort 1.4 2x 3,5 mm audio jack 2x USB 3.0 |
Kompatibilita s VESA | 100 × 100 |
Záverečné myšlienky
Na konci dňa je Samsung C27HG70 vynikajúci herný monitor s rozlíšením QHD, ktorý dosahuje skvelú rovnováhu medzi vizuálom a výkonom, ktorý je v tejto cenovej hladine ťažké dosiahnuť.
Farby aj kontrast sú na mieste, dobre zvláda HDR a je veľmi citlivý.
To znamená, že ak sa dokážete obzrieť za problémy so zakalením a prípadne za zlé pozorovacie uhly a nezvyčajný stojan, potom je tento monitor určite dobrou kúpou.

LG 27GL850
Veľkosť obrazovky: 27″
Obnovovacia frekvencia: 144Hz
Typ panelu: IPS
Technológia synchronizácie: FreeSync
O monitore
A nakoniec tu máme veľmi pôsobivý monitor od LG – the LG 27GL850 . Pokiaľ ide o dizajn, veľmi sa nelíši od predchádzajúceho monitora LG, na ktorý sme sa pozreli v tejto nákupnej príručke, 32GK650F.
Vo vnútri je to však úplne iný príbeh.
Kľúčové vlastnosti:
Nevýhody:
Technické údaje:
Veľkosť obrazovky | 27 palcov |
Pomer strán | 16:9 |
Rozhodnutie | 2560 × 1440 |
Typ panelu | IPS |
Jas | 350 cd/m2 |
Kontrast | 1000:1 |
Obnovovacia frekvencia | 144 Hz |
Doba odozvy | 4 ms |
Adaptívna synchronizácia | AMD FreeSync |
Reproduktory | N/A |
Prístavy | 2x HDMI 2.0 1x DisplayPort 1.4 1x 3,5 mm audio jack 2x USB 3.0 |
Kompatibilita s VESA | 100 × 100 |
Záverečné myšlienky
Na konci dňa je LG 27GL850 jednoducho jedným z najlepších dostupných herných monitorov IPS, 1440p alebo inak. Je pozoruhodne pohotový a môže dosiahnuť časy odozvy 1 ms s vhodnými nastaveniami, čím konkuruje výkonu panela TN a zároveň má všetky výhody IPS vo vizuálnom oddelení.
Ale ako bolo spomenuté vyššie, HDR bolo implementované trochu nemotorne, najmä ak vezmeme do úvahy nedostatok FreeSync 2, plus sú tu problémy s kontrastom a rovnomernosťou čiernej, ale ak sa vám podarí prekonať tieto nedostatky, budete mať čo do činenia s herným monitorom IPS, ktorý je určite stojí za to.
Výhody:
Nevýhody:
Ako si vybrať najlepší monitor 1440p pre vaše potreby
Teraz, keď sme prešli cez najlepšie 1440p herné monitory, poďme sa bližšie pozrieť na niektoré z ich funkcií, aby sme vám pomohli vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim preferenciám a požiadavkám.
Rozlíšenie – 1080p vs 1440p vs 2160p

Ak hľadáte monitory s rozlíšením 1440p, je pravdepodobné, že ste sa už rozhodli, v akom rozlíšení chcete hrať hry. Je to však pre vás naozaj tá najlepšia voľba?
Ako pravdepodobne viete, tri najobľúbenejšie rozlíšenia, s ktorými sa v dnešných herných monitoroch stretnete, sú 1080p, 1440p a 2160p. Aké sú teda výhody a nevýhody týchto rozlíšení?
Na začiatok je tu 1080p , rozlíšenie, ktoré zostáva veľmi populárne aj v roku 2022. Aj keď nedokáže ponúknuť vizuálnu vernosť vyšších rozlíšení, je vysoko dostupné, pretože aj tie najlacnejšie grafické karty dokážu v tomto rozlíšení dosiahnuť slušné snímkové rýchlosti. Prirodzene to tiež znamená, že je ľahšie dosiahnuť vyššiu snímkovú frekvenciu, a preto je obľúbený aj medzi monitormi orientovanými na výkon.

Vyššie rozlíšenia vyžadujú viac výkonu GPU, aby ste si ich správne užili. 1440p je momentálne dobré rozlíšenie
Ako pre 2160p , ponúka najlepší vizuál, aký môžete na monitore získať, ale bohužiaľ, len málo grafických kariet dokáže skutočne dosiahnuť a udržať hrateľné framerate v takom vysokom rozlíšení. Výsledkom je, že 4K je stále hrou nadšencov a ešte nie je celkom bežným prúdom, aspoň pokiaľ ide o počítačové hry.
A potom, samozrejme, existuje 1440p , ktorý ponúka to najlepšie z oboch svetov – vylepšenú grafiku a hardvérové požiadavky, ktoré sa dajú ľahšie splniť, čo znamená, že karty strednej triedy to zvládnu dobre. To je dôvod, prečo je také populárne a prečo by sme toto rozlíšenie odporučili väčšine dnešných hráčov.
Takže, ako sme uviedli, myslíme si, že 1440p je skutočne to pravé najlepšie rozlíšenie pre hry v súčasnosti, aspoň pre väčšinu ľudí. Vyzerá pekne a nie je príliš náročná.
Ale ak ste ochotní obetovať výkon v záujme vizuálnej vernosti alebo naopak, pozrite si naše kompletné monitorovať sprievodcu nákupom , pretože obsahuje širšiu škálu monitorov, z ktorých si môžete vybrať.
Súvisiace: Čo hľadať na hernom monitore
Panel – IPS vs TN vs VA

Vo všeobecnosti je IPS lepšie ako VA, čo je lepšie ako TN
Ako môžete vidieť z tohto nákupného sprievodcu, existuje niekoľko panelových technológií, s ktorými sa môžete stretnúť v dnešných herných monitoroch a už sme sa dotkli ich výhod a nevýhod. Teraz ich rýchlo zrekapitulujeme, aby sme vám pomohli rozhodnúť, ktorý z týchto panelov je pre vaše potreby najlepšou voľbou.
TN (twisted nematic) panely sú trendy medzi rozpočtovými monitormi, pretože ich výroba je lacná. Stále však majú vyhradené miesto vo vyšších cenových reláciách, pretože sú aj najrýchlejší. Panely TN sú zatiaľ jediné schopné dosiahnuť obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a natívnu odozvu 1 ms. Naproti tomu panely VA a IPS sa musia uchýliť k rôznym technikám redukcie rozmazania pohybu, aby napodobnili tak nízky čas odozvy.
Výkon prichádza na úkor vizuálov, pretože panely TN majú zvyčajne nízku presnosť farieb s nevýraznými a vyblednutými farbami, ako aj strašné pozorovacie uhly. Neznamená to, že všetky TN panely vyzerajú hrozne, no aj tie kvalitnejšie budú mať problém vyrovnať sa s vizuálom, ktorý ponúkajú lacnejšie IPS a VA alternatívy.
IPS (in-plane switching) panely uprednostňujú vizuálny vzhľad pred výkonom a majú najlepšiu presnosť farieb a najlepšie pozorovacie uhly. Aj keď môžu dosiahnuť obnovovacie frekvencie 144 Hz, IPS panely nemôžu mať čas odozvy nižší ako 4 ms kvôli technologickým obmedzeniam. Ako je však uvedené vyššie, výrobcovia OEM bežne používajú redukciu rozmazania pohybu, aby IPS monitory citlivejšie reagovali. Mnoho IPS panelov má navyše často problémy s prepúšťaním podsvietenia a kontrast zvyčajne nie je najlepší.
nakoniec VA (vertikálne zarovnanie) panely predstavujú dobrý stred medzi panelmi TN a IPS. Po vizuálnej stránke majú najlepší kontrast a v tomto smere bez problémov porazia IPS aj TN panely. Pokiaľ ide o reprodukciu farieb, sú výrazne lepšie ako panely TN, ale nie sú také dobré ako panely IPS, hoci rozdiel môže byť zanedbateľný v závislosti od kvality panelu. Pokiaľ ide o výkon, môžu tiež dosiahnuť obnovovacie frekvencie 144 Hz, hoci bežne zápasia s problémami s duchmi, pretože zvyčajne majú časy odozvy o niečo vyššie ako panely IPS.
Súvisiace: IPS vs TN vs VA – čo je najlepšie pre hry?
So všetkým, čo bolo povedané, by malo byť celkom zrejmé, ako vybrať správny typ panelu na základe vašich preferencií.
Ak uprednostňujete výkon pred vizuálmi alebo máte obmedzený rozpočet, chod s TN .
Ak chcete živé farby a dobré pozorovacie uhly, ísť s IPS .
Ak chcete skvelý kontrast a vyvážený monitor, ísť s VA .
Obnovovacia frekvencia

Porovnanie medzi 120 Hz a 60 Hz
Obnovovacia frekvencia určuje, koľkokrát môže monitor každú sekundu obnoviť zobrazenie a meria sa v Hertzoch ( Hz ). Ako vidíte, táto príručka obsahuje monitory 75 Hz a 144 Hz, takže aký je tu rozdiel?
Zjednodušene povedané, obnovovacia frekvencia monitora priamo určuje maximálny počet snímok, ktoré môže monitor zobraziť každú sekundu. To znamená, že ak chcete výhody vyššej FPS, t. j. lepšiu odozvu a plynulejší herný zážitok, budete potrebovať monitor s vysokou obnovovacou frekvenciou.
Súvisiace: Oplatí sa 144Hz monitor na hranie?
Priemerný monitor má obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, ale mnohé herné monitory to posúvajú na 144 Hz, pričom niektoré dokážu dokonca aj 240 Hz, hoci v tomto nákupnom sprievodcovi neboli uvedené žiadne takéto monitory. Takže pri výbere medzi 75 Hz a 144 Hz si môžete byť istí, že 144 Hz bude predstavovať jasnú výhodu oproti 75 Hz a že rozdiel v odozve bude významný.
Samozrejme, nesmiete zabudnúť na GPU – načo vám je 144 Hz monitor, ak všetko, čo váš GPU dokáže, je úbohých 30-60 FPS v hrách, ktoré chcete hrať? Našťastie hry eSports nie sú také náročné, takže je relatívne ľahké dosiahnuť trojciferné obnovovacie frekvencie, dokonca aj pri rozlíšení 1440p.
Napriek tomu je samozrejmé, že by ste si mali skontrolovať niektoré benchmarky, ak chcete hrať niektorú z náročnejších hier pri vysokých snímkových frekvenciách v tomto rozlíšení.
Čas odozvy

Čas odozvy je ďalšou zásadnou položkou v hárku so špecifikáciami, na ktorú by mal hráč pamätať, ale našťastie je to oveľa jednoduchšia záležitosť ako obnovovacia frekvencia.
Keď hovoríme o časoch odozvy, zvyčajne hovoríme o časoch odozvy zo sivej na sivú (GtG), t. j. o tom, ako dlho musí pixel prejsť z jedného odtieňa sivej na druhý. Meria sa v milisekundách ( pani ), a v praxi to znamená, aké rozmazané budú rýchlo sa pohybujúce obrázky a či sa tam bude vyskytovať nejaký viditeľný duch.
V moderných monitoroch sa časy odozvy zvyčajne pohybujú od 1 ms do 4 ms, v závislosti od typu panelu. Ako už bolo spomenuté vyššie, panely TN sú v súčasnosti najrýchlejším typom panelov a sú jediné, ktoré dokážu dosiahnuť skutočnú dobu odozvy 1 ms. Medzitým IPS a VA panely nemôžu klesnúť pod 4 ms. Ako sme však už viackrát uviedli, mnoho herných monitorov, ktoré sú vybavené týmito panelovými technológiami, používa rôzne techniky na napodobnenie doby odozvy 1 ms a mnohé to dokážu celkom dobre.

Chcete monitor s dobou odozvy 1 ms alebo menej
Vo všeobecnosti si ľudia nezačnú všímať žiadne výrazné rozmazanie, pokiaľ čas odozvy zostane pod 10 ms. Netreba dodávať, že v roku 2020 nenájdete herný monitor s tak vysokou dobou odozvy, pretože len málokedy presiahne 5 ms.
Monitor s frekvenciou 1 ms je však v konečnom dôsledku plynulejší ako monitor s frekvenciou 4 ms, aj keď len trochu. Ak teda hráte veľa rýchlych hier a v minulosti ste väčšinou používali monitory s rýchlosťou 1 ms, pravdepodobne si všimnete rozdiel a možno bude dobrý nápad zostať pri 1 ms.
V prípade, že nie ste zvyknutí hrať na 1 ms monitore a nestaráte sa o malú výhodu, ktorú môže poskytnúť taká nízka doba odozvy, 4 ms monitor by bol v pohode, najmä preto, že IPS a VA panely môžu ponúknuť lepšie vizuály ako rýchlejšie TN panely.
Súvisiace: Aký je najlepší čas odozvy monitora pri hraní hier?
Konektivita

V oddelení konektivity sú v súčasnosti dve najobľúbenejšie možnosti monitorov HDMI a DisplayPort , takže v tejto časti uvidíme, ako sa navzájom porovnávajú.
V dnešných monitoroch nájdete HDMI 1.4 a HDMI 2.0, ako aj vstupy DP 1.2 a DP 1.4. Ako vidíte z tabuľky vyššie, nejde len o typ konektora, ale aj o verziu konektora, ktorú GPU a monitor používajú.
Čo sa týka herných monitorov, na čo si treba dať pozor, je maximálna podporovaná obnovovacia frekvencia v danom rozlíšení spolu s tým, či konektor podporuje HDR a G-Sync. Okrem toho HDMI aj DisplayPort môžu prenášať zvuk.
Okrem HDMI a DisplayPortu sa stále môžete stretnúť DVI a VGA konektory v monitoroch.
DVI je v skutočnosti stále životaschopné medzi lacnejšími monitormi (presnejšie Dual-Link DVI-D), pretože podporuje obnovovacie frekvencie až 144 Hz v 1080p a 60 Hz v 1440p. Čo sa týka VGA, to je už do značnej miery zastarané, keďže v 1080p podporuje len obnovovaciu frekvenciu do 60 Hz a žiadne vyššie rozlíšenia si neporadí.
Súvisiace: HDMI vs DisplayPort vs DVI vs VGA – rýchle, jednoduché a jednoduché vysvetlenie
HDR – stojí to za to?

HDR sme už v článku spomínali, čo to teda vlastne HDR je a oplatí sa to v 1440p hernom monitore?
Zjednodušene povedané, HDR robí svetlé oblasti obrazu svetlejšími a tmavé oblasti tmavšími, výsledkom čoho je lepší kontrast a realistickejší a pohlcujúci obraz. Na papieri to všetko znie skvele, no veľký problém zostáva: nie všetky displeje majú taký jas alebo kontrast, ktorý je potrebný na to, aby HDR skutočne vyniklo, a v súčasnosti HDR skutočne implementuje len relatívne málo hier.
Ak by ste mali používať HDR, musíte sa tiež uistiť, že používate pripojenie HDMI alebo DP 1.4 a že váš GPU skutočne podporuje HDR. Tu je a zoznam všetkých GPU a PC hier, ktoré momentálne podporujú HDR .
Pokiaľ ide o konzoly, všetky verzie PlayStation 4 a všetky verzie Xbox One podporujú HDR a nie je to exkluzívne pre PS4 Pro alebo Xbox One X.
To, či sa HDR na hernom monitore oplatí, je veľmi subjektívne. Pokiaľ ide o nás, je to dobrá funkcia, hoci len pre obsah HDR, ale v súčasnosti to zďaleka nie je funkcia s vysokou prioritou.
Súvisiace: Oplatí sa HDR monitor?
Záver – Najlepšie 1440p herné monitory pre rok 2022
Teraz, keď sme si to všetko prešli, poďme sa nakoniec pozrieť na naše najlepšie tipy!
Najlepší cenovo dostupný herný monitor s rozlíšením 1440p – AOC CQ27G1
Náš výber rozpočtu by musel byť AOC CQ27G1, pretože jednoducho ponúka najlepšiu kombináciu funkcií, ktoré môžete získať na monitore s rozlíšením 1440p pod 300 $ – skvelý VA panel a vynikajúci stojan, FreeSync a vysokú obnovovaciu frekvenciu a navyše je veľmi citlivý na VA panel.
Samozrejme, stále má nejaké problémy s duchom, ale to nie je veľký problém vzhľadom na všetko ostatné, čo dostanete v tejto relatívne skromnej cenovej hladine.
Najlepší herný monitor s rozlíšením 1440p – Nixeus EDG27S v2
EDG27S v2 možno nevyzerá moc a Nixeus možno nie je známy (aspoň ešte nie), ale nemožno poprieť hodnotu, ktorú tento monitor predstavuje, čo je jeho vynikajúci IPS panel.
Ponúka skvelý vizuál a skvelý výkon, navyše je kompatibilný s G-Sync, čo je vždy plus. Netreba dodávať, že ak vás neodradí iba naklápací stojan a nevýrazný vonkajší dizajn, je to určite monitor, ktorý stojí za zváženie.
Celkovo najlepší herný monitor s rozlíšením 1440p – LG 27GL850
Ak by sme mali vybrať celkovo najlepší herný monitor s rozlíšením 1440p, tento titul by zatiaľ musel ísť do LG 27GL850.
Samozrejme, vyberanie úplne najlepšie Riešenie je nemožné, pretože rôzni ľudia budú mať rôzne priority a rôzne rozpočtové obmedzenia, ale vo všeobecnosti má tento monitor takmer všetko, čo by väčšina hráčov chcela.
Má vynikajúcu reprodukciu farieb, vysokú obnovovaciu frekvenciu, odozvu, kompatibilitu s G-Sync a dokonca aj HDR, aj keď, ako sme už diskutovali, HDR nie je hlavným predajným bodom tohto monitora.
A to by boli naše tipy na najlepšie 1440p herné monitory roku 2022!
Neustále sa vydávajú nové monitory a túto príručku budeme v budúcnosti aktualizovať, takže ak sa práve teraz nerozhodnete pre žiadny konkrétny monitor, nezabudnite sa sem vrátiť.