Najlepšie APU pre hry (recenzie z roku 2022)

Hľadáte najlepšie APU pre hranie hier? APU je dobrou voľbou, ak chcete ušetriť nejaké peniaze, takže tu sú absolútne najlepšie dostupné APU.

Autor:Samuel Stewart 4. januára 2022 najlepšie apu na hranie

Vedeli ste, že PC na fungovanie nevyhnutne nepotrebuje CPU ?

No, technicky. Ak sa pozriete na procesory, ktoré sú dnes dostupné, zistíte, že AMD má k dispozícii široký výber APU, čo je teda APU?

Skratka pre Jednotka zrýchleného spracovania , APU je procesor, ktorý má jadrá CPU aj GPU na jednej matrici, čo znamená, že dokáže efektívne plniť obe úlohy.

Ak teda uvažujete o získaní APU v roku 2022, tu je niekoľko najlepších modelov, ktoré si môžete vybrať práve teraz! Nižšie tiež odpovieme na niektoré bežné otázky, ktoré by ste mohli mať o APU, takže ak máte záujem, čítajte ďalej!

Predchádzajúce

AMD Athlon 3000G

AMD Athlon 3000G
 • Solídny výkon 720p
 • Extrémne lacné
Pozri Cena

AMD Ryzen 5 5600G

AMD Ryzen 5 5600G
 • Slušné pre hry základnej úrovne 1080p
 • Skvelá hodnota za peniaze
Pozri Cena

AMD Ryzen 7 5700G

AMD Ryzen 7 5700G
 • Najvýkonnejšie APU na trhu
 • Dobrý výkon 1080p
Pozri Cena Ďalšie

ObsahŠou

AMD Athlon 3000G

AMD Athlon 3000G

Pozri Cena

Výhody:

 • Schopné APU základnej úrovne
 • Mimoriadne cenovo dostupné

Nevýhody:

 • Obmedzený celkový výkon
 • Nie je veľmi odolný voči budúcnosti

Po prvé, máme niečo od ctihodnej značky AMD Athlon, ktorá v priebehu rokov zaznamenala veľa zmien. AMD nedávno oživilo Athlon ako sériu cenovo dostupných procesorov kompatibilnú s AM4 a APU z tejto série boli vždy solídne možnosti rozpočtu!

Na prvý pohľad je Athlon 3000G nie je také pôsobivé. Dvojjadrový, štvorvláknový procesor s tromi jadrami GPU, ktorý AMD predáva ako pripravený na hranie e-športov v rozlíšení 720p hneď po vybalení, nezamení veľa hláv v dobe sledovania lúčov a hrania v rozlíšení 4K.

Keď však vezmete do úvahy, že požadovaná cena sa pohybuje okolo iba 80 dolárov, je úplne jasné, že toto APU vám môže doslova ušetriť stovky dolárov, ak máte v úmysle hrať iba príležitostné hry a menej náročné e-športové tituly – najmä pri cenách GPU. čo oni sú.

To znamená, že Athlon 3000G nebude šálka čaju pre každého, pretože jeho celkový výkon (v oddelení CPU aj GPU) nie je práve hviezdny a časom sa nezlepší. Ak však tlačíte centy a chcete len to najlacnejšie riešenie, ktoré môžete nájsť, aj keď je to len dočasné, potom by toto APU mohlo byť pre vás ideálnou voľbou.

AMD Ryzen 5 5600G

AMD Ryzen 5 5600G

Pozri Cena

Výhody:

 • Dobrý výkon procesora a grafiky
 • Skvelá hodnota za peniaze

Nevýhody:

 • Bude bojovať s najnovšími hrami

Keď sa posunieme ďalej, dostaneme sa k niečomu lepšiemu s AMD Ryzen 5 5600G APU. Toto APU je založené na najnovšej architektúre Zen 3 spoločnosti a je oveľa pôsobivejšie ako model Athlon, na ktorý sme sa pozreli vyššie, a určite je lepšie ako jeho náprotivky založené na Zen+ spred niekoľkých rokov.

Toto APU so 6 jadrami, 12 vláknami a 7 grafickými jadrami Vega je dobre vyváženým riešením, ktoré je schopné pomerne pôsobivého výkonu v rozlíšení 1080p, aj keď ide o najnovšie hry AAA. To je pôsobivé vzhľadom na to, že obsahuje základný výkon GPU v procesore pod 300 dolárov.

Je samozrejmé, že ani výkonnejší APU, ako je tento, nemôže skutočne ísť po špičku ani s tými najdostupnejšími lacnými GPU, ktoré sú momentálne k dispozícii, ale napriek tomu je to skvelá voľba pre hry v rozlíšení 1080p, ak nemáte v úmysle hranie príliš náročných hier, alebo ak si nemôžete dovoliť a dedikovaná grafická karta práve teraz.

AMD Ryzen 7 5700G

AMD Ryzen 7 5700G

Pozri Cena

Výhody:

 • Doteraz najvýkonnejšie APU
 • Skvelý celkový výkon
 • Vylepšený grafický výkon 1080p

Nevýhody:

 • Trochu drahý na APU
 • Nie tak dobrá hodnota ako Ryzen 5 5600G

A teraz sa dostávame k tomu, čo je momentálne najvýkonnejšie APU, aké kedy AMD vyrobilo: k Ryzen 7 5700G . Pre všetky účely je to o niečo výkonnejšia, o niečo drahšia vylepšená verzia Ryzen 5 5600G, na ktorú sme sa pozreli vyššie.

To znamená, že využíva rovnakú technológiu a celkovo zvyšuje počet jadier, pričom obsahuje 8 procesorových jadier, 16 vlákien a 8 grafických jadier Vega, pričom na druhom z nich dosahuje vyššie rýchlosti bez obetovania energetickej účinnosti.

Teraz, ako je uvedené vyššie, to tiež znamená, že Ryzen 7 5700G je o niečo drahší ako jeho náprotivok strednej triedy a zvýšenie ceny znamená, že jednoducho neponúka rovnakú hodnotu za peniaze, pretože zvýšenie výkonu nie je veľmi pravdepodobné, že by to ospravedlnilo zvýšenie ceny, najmä ak hľadáte cenovo výhodné riešenie – a ak hľadáte APU, s najväčšou pravdepodobnosťou áno.

Čo je APU a mali by ste si ho zaobstarať?

Najlepšie herné Apu

Takže sme už spomenuli, čo znamená APU: jednotka zrýchleného spracovania , marketingový termín, ktorý vytvorila spoločnosť AMD na označenie typu procesora, ktorý obsahuje jadrá CPU aj GPU na jednej matrici.

To znamená, že APU nie sú jedinečné alebo exkluzívne pre AMD, pretože Intel tiež ponúka podobné riešenia 2 v 1. Väčšina ich procesorov má totiž integrovanú grafiku už dlho.

Avšak aj keď sa pozrieme na najnovšiu integrovanú grafiku Intel UHD 750, ktorou sú vybavené najnovšie špičkové procesory Intel, sotva sa vyrovnajú najnovším APU AMD v grafickom oddelení. Preto by sme ich len ťažko odporúčali pred akýmkoľvek APU, ak vám skutočne záleží na grafickom výkone.

Teraz sme sa už dotkli najväčších silných stránok APU: všestrannosť a cenovej dostupnosti . Ako však hovorí ľudové príslovie, Zvedák všetkých odborov nie je majstrom žiadneho a to vo všeobecnosti platí pre APU.

Presnejšie povedané, ich výkon procesora zvyčajne nie je na rovnakej úrovni ako procesory s podobnou cenou a ich výkon GPU sa sotva môže rovnať iným grafickým kartám základnej úrovne.

Kto by si teda mal kupovať APU?

V podstate by ste mali ísť po APU, ak platí jedno z nasledujúcich:

 1. Hráte hlavne menej náročné eSports tituly alebo staršie hry
 2. Utláčate centy a nemôžete si dovoliť zaobstarať dedikovaný GPU
 3. Pred inováciou počítača potrebujete iba dočasné riešenie

Ako bolo spomenuté vyššie, všestrannosť a nákladová efektívnosť sú najväčšími silnými stránkami APU a jedna z nich vám môže ľahko ušetriť niekoľko stoviek dolárov na GPU (obzvlášť s tým, aká je v poslednej dobe zásoba) a nehovoriac o tom, že to nie je problém. myslite, ak v skutočnosti nemáte potrebu druh výkonu grafického spracovania, ktorý môže ponúknuť vyhradený GPU.

Nakoniec je tiež samozrejmé, že APU je tiež dobrým dočasným riešením, ak sa len snažíte vyjsť, kým sa ceny GPU nestabilizujú alebo kým sa vám nepodarí ušetriť viac peňazí na nové diely.

Majte však na pamäti, že všetky najnovšie APU používajú AM4 socket a AMD prejde na socket AM5 s pripravovanými modelmi Ryzen 6000. Je pravda, že AM4 ešte nebude celkom zastaraný, pretože procesory AM4 budú stále životaschopné pre hranie hier, ale stojí za to mať na pamäti, ak chcete získať to najnovšie a najlepšie o niečo ďalej.

Najlepšie APU pre hry v roku 2022

A teraz sa dostávame k niekoľkým záverečným vyhláseniam a časti, v ktorej vyberáme našich víťazov. Normálne by sme zdôraznili najlepší rozpočet, hodnotu a prémiové výbery z nášho výberu, ale keďže výber APU je v súčasnosti dosť obmedzený, všetky tu uvedené modely sú najlepšie vo svojich príslušných kategóriách.

Ak ste na tom, čo by sa dalo považovať za nízky rozpočet na zostavenie PC, potom AMD Athlon 3000G je jasné výber rozpočtu pre teba. Vďaka svojej dvojcifernej cenovke je smiešne lacný a zvládne prácu pri hraní hier v rozlíšení 720p na základnej úrovni.

Medzitým, AMD Ryzen 5 5600G je jasné výber hodnoty , pretože jednoducho ponúka všetko, čo by APU malo, a to za veľmi dobrú cenu. Nevypáli vám dieru do peňaženky a celkom dobre si poradí s hraním v rozlíšení 1080p.

Nakoniec, ak máte na míňanie trochu viac a ste ochotní to urobiť v záujme lepšieho výkonu, potom AMD Ryzen 7 5700G je očividne prémiový výber, ktorý ponúka nejaký extra úder za pár dolárov navyše.

A to by bolo všetko, pokiaľ ide o najlepšie herné APU roku 2022! Dúfajme, že vám tento článok pomohol nájsť to správne APU pre vaše potreby, a ak ste si zatiaľ žiadne nevybrali, určite sa sem vráťte neskôr, keď budú uvedené APU Ryzen 6000 vybavené RDNA2, pretože určite budú veľký krok vpred oproti súčasným modelom!

Na druhej strane, ak ste sa rozhodli, že APU pravdepodobne nie je tou najlepšou voľbou pre vaše potreby, pozrite si naše CPU a GPU nákupné príručky, ako aj niektoré zzostavy PCzostavili sme, pretože určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám!

Mohli by sa vám páčiť aj tieto