Misia 21 - Postavte sa strašiakovi

POSLANIE 21 - Postavte sa strašiakovi

Na začiatku misie budete kráčať bok po boku s Gordonom po jeho prepustení. Kráčajte a rozprávajte sa s komisárom, kým sa nedostanete k výťahu a nezačnú z neho chrliť násilníci. Tu sa proti vám postavia štyri pravidelné milície a elektrifikovaný búrač. Nezabudnite na rýchly streľbu zbraňou REC (LT + B/ Circle), aby ste bruiserovi vypli elektrickú energiu, čo vám umožní poraziť ho. Pravidelné grgnutie by nemalo predstavovať problém po tom, ako sa s drvičom zaobchádza.

Akonáhle telá dopadnú na podlahu, vráťte sa k výťahu a Gordonovi. Stlačte vypínač na stene a začnite sa dostávať do najvyššieho poschodia centrály. Darebáci vždy používajú najvyššie poschodie, nikdy žiadne náhodné poschodie v strede, kde ich nenájdu. Keď výťah stúpa budovou, podelíte sa s Gordonom o pár slov. Keď sa dvere otvoria na najvyššom poschodí, vyjdete z výťahu a uvidíte Scarecrow s výhľadom na mesto.

Sledujte, ako sa dlhá scéna hrá s Batmanom, Gordonom a Scarecrowom, kým znova nezískate kontrolu na zemi.

Cieľ: Chrániť ###### (spojlery)

Potom, čo bol niekoľko sekúnd pod paľbou, rýchla scéna ukáže Batmana, ako preberá dodávku nového Batmobilu. Hneď po príchode prevezmete diaľkové ovládanie auta a budete môcť zapojiť dvadsaťštyri dronov obklopujúcich vašu pozíciu. Batmobile bude tiež dodávaný s úplným nabitím svojej protiraketovej palby, čo vám umožní odstrániť až desať nepriateľov jediným, nie príliš ošarpaným útokom. Vyskúšajte to ihneď, pretože zhluk dronov len prosí, aby ho zasiahol.

Do boja sa zapojí viac diamantových úderov, dvojitých štrkáčov a štrkáčov, ako aj odpaľovačov rakiet. Ako obvykle vás prevedie stará dobrá stratégia neustáleho pohybu, zostreľovania rakiet vulkánskou pištoľou a mierenia na veže.

Nezabudnite využiť raketovú strelu, aby ste si uľahčili život. Všimnite si toho, že z Batmanovej polohy sa môžete pohybovať iba do určitej vzdialenosti, než sa posuniete mimo dosahu (takže je zle vidieť). Potom, čo sa krviprelievanie skončí, prejdite k Batmobilu a komunikujte s ním, než vyskočíte na sedadlo vodiča.

Cieľ: Previesť ###### na GCPD

Prejdite sa ulicami a rozprávajte sa so svojim spolujazdcom. Prejdite na pomerne krátku vzdialenosť k zámku a zabočte dole na parkovisko pod ním, aby ste vysadli svojho spolujazdca. Odohrá sa tu pomerne dlhá scéna, v dôsledku ktorej zistíte, že Scarecrowovi muži prenikli do serverovne v Clock Tower a ničia ju. Vyzerá to, že sa vrátite do Batmobilu a potom do Hodinovej veže, aby ste ich zastavili.

Cieľ: Zastaviť milície Scarecrowa v ničení serverov Oracle

Vráťte sa na parkovisko a páľte gumu po ostrove, kým sa nedostanete na označené miesto. Zaparkujte, vyskočte a pomocou detektívneho videnia preskúmajte Hodinovú vežu. Uvidíte veľký počet (dvanásť) nepriateľských milícií rozmiestnených po okolí. Vašou najväčšou bezprostrednou starosťou sú dvaja ostreľovači na vrchole veží vedľa budovy. To by mali byť vaše prvé ciele, stretnúť sa za nimi a preplížiť sa k nim kvôli tichému zastaveniu šírenia.

Potom ide o to, aby ste sa v podstate len prepracovali nadol z vyšších úrovní a potichu odstraňovali milície. Využite prostredie vo svoj prospech (pomocou potrubí, rohov a krehkých stien) na odstránenie roja okolo budovy. Dávajte si pozor, aby ste sa vyrovnali s nepriateľmi okolo strážnej pištole pred vchodom, pretože ak na to zabudnete, môže spôsobiť škaredé škody.

Hneď ako sa uvoľní priestor mimo Hodinovú vežu, vojdite do budovy z úrovne ulice (viem, Batman ani raz nepoužíva strešný vchod. Šokujúce), aby ste vošli do serverovní. Vylezte po schodoch dovnútra, aby ste sa dostali do kancelárie, na ktorú ukazovateľ ukazuje v rohu. Pomocou konzoly v rohu zabezpečte údaje a dokončite misiu.