Misia 14 - Útok na Panessa Studios

MISIA 14 - Útok na Panessa Studios

Cieľ: Vráťte sa do Clock Tower spoločnosti Oracle a skontrolujte skenovanie Batwing pre zariadenie Cloudburst

Teraz, keď je Ostrov zakladateľov prístupný, je načase ho nechať za sebou. Prejdite sa po moste/ vode alebo páľte gumu po uliciach späť na ostrov Bleake a hodinovú vežu. Vylezte na jej vrchol a spustite sa dole skrytým vchodom. Vnútri vykonajte obvyklé skenovanie očí a keď sa objaví, interagujte s Batcomputerom a skontrolujte denníky skenovania Batwinga. Annnd, nastalo peklo.

Henry Adams vás bude zo štúdia kontaktovať so zlými správami. Harley Quinn zrejme nejakým spôsobom získala prístup a pokúša sa prepustiť infikovaných dovnútra. Zdá sa, že veci začnú byť zaneprázdnené.

Hlavný cieľ: Zabrániť Harley Quinnovi, aby sa nakazil žolíkom

A opäť sa vracia do štúdií Panessa. Keď sa dostanete blízko k streche, uvidíte, že s Harleyovými zabijakmi je to mizerné. Je ich asi osem, dvaja ozbrojení nožmi. Majte to preto na pamäti, keď ich zapojíte. Pokiaľ ste dostatočne rýchli, nemali by ste byť schopní prezbrojiť a sťažiť veci. Akonáhle je strecha čistá, vyskúšajte VIP dvere na spustenie krátkej scény.

Hmm, zdá sa, že to nebude také jednoduché, ako sme si mysleli. Pretože Harley zmenil hlasové klávesy, budete musieť použiť hlasový syntetizátor, ktorý ste získali skôr. Keď sa hlasová vzorka načíta, budete musieť upraviť výšku (RS) a moduláciu (LS), aby vzorka znela ako Harley.

Lišta vľavo musí byť len plachá zhora, zatiaľ čo tyč v spodnej časti musí byť asi štvrtina cesty zľava. Akonáhle zvuk znie správne, overte ho stlačením klávesu X/ Štvorec. Teraz máte spôsob, ako sa dostať cez tieto otravné hlasové zámky. Podržte LT a pomocou RS namierte svoju novú hračku na hlasový zámok a stlačením klávesu RT naňho „vystreľte“ Harleyho hlas.

Po scéne a príchode ďalších Harleyových vojsk ich budete prehliadať zhora. Túto pozíciu použite na zistenie ich pozícií. Táto oblasť je celkom otvorená a všetkých jedenásť nepriateľov bude vyzbrojených nejakým typom pištole. Najväčšou hrozbou sú tu traja ministrelci. Prvý by mal byť sám na dne veže, ľahká korisť. Ostatné dva, nie až tak. Chránené sú dvojitou strážnou vežou.

Zbavte sa osamelého mini-strelca a potom sa prepracujte medzi nepriateľov, ktorí dorazia, aby preskúmali jeho nevedomú formu. Nechajte všetkých troch priamo pred vchodom, pretože sa s tým zhlukom budete chcieť vysporiadať pomocou syntetizátora hlasu alebo hackovacieho zariadenia. Hneď ako budú zlikvidovaní všetci potulní ozbrojení zabijaci, vojdite do vyhliadkového bodu nad skupinou pred vchodom.

Najjednoduchším spôsobom je jednoducho použiť syntetizátor na odoslanie jedného z nich (napríklad na kontrolu generátora) a vrhnúť sa naň, keď to urobí. Keď sa ďalší dvaja vzdialia od strážnych zbraní, aby skontrolovali svojho kamaráta, môžete zhodiť dymovú peletu a rýchlo ich zložiť. Teraz použite svoj hackerský nástroj alebo jednoducho zostúpte za strážnu pištoľ a rýchlo ju zničte, skôr ako sa stretnete a proces zopakujete.

Teraz, keď je strecha druhýkrát čistá, môžete konečne zamieriť cez VIP dvere. Choďte dovnútra a spustite výťah cestou nadol. Hmm, nejde tento výťah trochu rýchlo. Otočením sa spustí malá scéna, ktorá môže vyvolať spomienky na tých, ktorí hrali prvú hru Arkham. Keď sa výťah zastaví, budete čeliť šialencovi s novým typom zbraní. Goon bude držať štít.

Napriek tomu, že je to dosť komický vzhľad, môže to byť na pohľad nepríjemné. Budete musieť rýchlo použiť svoj omračovací útok (B/ kruh) a potom dvojitým klepnutím na A/ X prevrátiť štít a odstrániť goona. Môže to trvať niekoľko pokusov, ale stojí za to si to zapamätať, pretože inými metódami je ťažké ich zbaviť. Shielded goons majú tiež schopnosť vykonávať útok štítom, len aby z nich urobili väčšiu bolesť.

Pomocou hlasového syntetizátora otvorte hlasový zámok vedľa kovových tyčí a rozbehnite valčík so 14 neozbrojenými zabijakmi. Dobrou správou je, že Robin vám bude k dispozícii, aby vám pomohol pri zastavení šírenia tímu. Nezabudnite na techniku ​​proti štítom, pretože jeden z nepriateľov tu bude mať jeden. Zatancujte si a prevráťte sa medzi nepriateľmi ako dynamické duo, ktoré prinesie zločincom náhle sladké zabudnutie.

Po skončení boja budete bezvýsledne vypočúvať jedného z Harleyových mužov. Pozrite sa na scénu, ktorá sa potom odohrá, a zistíte, aké zlé veci sa stali. Nakazení žolíkom sa rozšírili po celej budove, pričom každý zabral roh oblasti.

Hlavný cieľ: Vráťte uniknutého Jokera nakazeného do ich buniek

Cieľ: Zadržať Christinu Bell v zvukovej fáze B

Prejdite jedinou jedinou chodbou (okrem tej, ktorá vedie k výťahu) a prídete na rozdelenú cestu. Dvere do zvukovej fázy B sú vám otvorené, preto prijmite pozvanie a zamierte dovnútra. Potom, čo ste urobili dramatický vstup na skupinu harleyovských násilníkov, pokračujte v porážke tejto malej skupiny. Keď ste tam vy aj Robin, boj by mal byť ukončený v priebehu niekoľkých sekúnd. Ako vždy, využite výhody zastavenia svojho tímu, ak je to možné.

Keď prechádzate ďalšími dverami, môžete si na stene hore všimnúť sochu chrliča. Nie je to tak jemný náznak, keď prejdete za ďalší roh. Zapojte sa do chrliča, keď môžete, a potom sa potýkajte s chodbou, aby ste spadli za mini-strelcom. Choďte za ním a poklepaním na rameno pomocou tlačidla Y/ trojuholníka spustíte zastavenie tímu. Och, to musí bolieť.

Prejdite zelenými dverami a zistite, čo je pred vami. Áno, budete konfrontovaní s ďalším pár mini-kanoniermi a okolo ôsmich ozbrojených harleyských zločincov. Táto oblasť nie je skutočne vhodná na zastavenie šírenia zhora, namiesto toho možno budete chcieť použiť rošty v nižších oblastiach alebo svoj hlasový syntetizátor na odlákanie osamelých strážcov pred tým, ako im urobíte nevysloviteľné veci. V tejto časti môžete tiež trikrát zavolať Robina (znázornené symbolmi netopierov na paneli zdravia), aby ste zastavili šírenie. Dvojité zastavenie šírenia sa do toho nepočíta, takže ich použite, keď môžete.

V spodnej časti sú tiež steny, ktoré môžete vybaviť výbušným gélom, aby ste nalákali násilníkov, alebo niekoľkými ďalšími spôsobmi, ako môžete ich počet zredukovať. Hneď ako sa postaráte o počiatočnú skupinu nepriateľov, vybuchnú z blízkych dverí ďalší štyria (dvaja ozbrojení kriminálnici a dvaja ministrelci). Zopakujte svoje predchádzajúce taktiky na týchto chlapcov a uistite sa, že spotrebujete všetky zostávajúce zastavenia šírenia, ktoré máte, pretože potom už nebudú použité.

Hneď ako sa pobrežie uvoľní, vykročte po schodoch, z ktorých prišli tuláci, a pripravte si tlačidlo počítadla. Keď prerazíte dvere, Bell sa pokúsi odtrhnúť Robininu tvár nechtami. Okamžite proti jej nechtom, aby nedošlo k značnému poškodeniu. No som si istý, že Robin si to bude nejaký čas pamätať. Teraz, keď je prvý infikovaný Joker pokorený, Robin ju chytí a môžete sa začať vracať na cestu delenú od minulosti.

Cieľ: Zadržať Johhnyho Charismu v zvukovej scéne C

Choďte do mierne plesnivo vyzerajúcej chodby vedúcej k zvukovej scéne C a za rohom nájdete ďalšieho mini-strelca, ktorý čaká na vás vyloženie. Rýchlo zhodte dymovú peletu (Y/ trojuholník) a ustúpte do bezpečia. Pozrite sa nad hlavu a všimnite si prieduch vedúci nad kovovou bránou a do vedľajšej miestnosti vedľa mini-strelca. Sklopte nadol a nastriekajte na stenu výbušný gél, potom sa vráťte do otvoru. Odtiaľto môžete pomocou hlasového syntetizátora nariadiť mini-strelcovi, aby preskúmal stenu a vykonal veľký výbuch a všeobecné pobavenie.

Stlačte vypínač na stene v blízkosti a vojdite do ďalšej miestnosti, kde nájdete osamelého človeka pripútaného na invalidnom vozíku. Prejdite pred osobu a „zachráňte“ ju, aby sa spustila scéna ... alebo spomienka. Keď sa všetko vráti do normálneho stavu, opustite miestnosť a nasledujúcou chodbou nájdite klávesnicu, ktorá zastaví váš postup.

Po krátkej výmene s Henrym získate zábery z kamery, ktoré ukazujú, ako Johnny otváral dvere skôr. Zakrýva klávesnicu, ale po určitom zamyslení by ste to mali zistiť. Áno, na nájdenie kódu použite zrkadlo napravo. 0-5-3-9.

Vbehnite do miestnosti a postavte sa tvárou v tvár bombovej veste s Johnnym. Choďte smerom k pódiu a vykročte k veľkému namaľovanému X pred ním. Akonáhle ste na mieste, Johhny začne konať a budete musieť len stáť. Trochu do toho sa kamera priblíži, keď sa Robin objaví z otvoru v rohu miestnosti. Teraz budeš mať Robina pod kontrolou.

Prejdite z krytu na kryt a podržte A/ X, aby ste bomby odzbrojili, keď môžete. Pohyby budete musieť načasovať tak, aby bol Johhny odvrátený od vás, keď ste vonku, alebo inak v kaboome! Stredný je najťažšie bezpečne odzbrojiť, takže ho budete musieť sakra dobre načasovať, aby ste uspeli.

Akonáhle je konečná bomba zneškodnená, budete musieť vybehnúť po jednom zo schodov za Johnnym, keď sa nepozerá, a začať zastavenie šírenia. Wow, bolo by ťažké len tak stáť a pozerať sa.

Cieľ: Zadržať Alberta Kinga v zvukovej fáze A

A je to opäť na ceste rozdelenej. Cestou sa rýchlo porozprávate s Alfredom a budete si môcť vybrať medzi ďalšou sadou vylepšení Batmobile (Emp a Weapon Generator). Vyberte požadovaný a pokračujte v spätnom sledovaní.

Keď prídete k vstupu na cestu vedúcu k zvukovej scéne A, zistíte, že Harleyho zabijaci nechali kovové dvere zatvorené. Geniálny nápad pre týchto chlapcov. Napriek ich opatrnosti sa môžete pomerne ľahko dostať skrývaním sa vo výdechu a použitím syntetizátora zvuku nariadte jednému z hlupákov, aby otvoril bránu.

Akonáhle je brána otvorená, môžete vyskočiť z mriežky ako Batman von z pekla a priniesť smackdown do malej skupiny. Jeden z nich bude mať štít, takže budete musieť znova použiť leteckú kombináciu. Stlačením vypínača na stene otvoríte bránu do ďalšej miestnosti so závesom zaveseným na niečom v jej strede. Fronta, potom ľudia v ďalšej sekvencii pamäte.

Po skončení sekvencie sa k vám opäť pripojí Robin, prejdite dverami a vojdite priamo doprostred prsteňa Alberta Kinga. Pred bojom si zapamätajte tieto veci:

  • Albert King môže byť poškodený iba dvojitým zastavením šírenia tímu
  • Zabijaci v tomto boji sú nesmrteľní, kým nie je kráľ porazený. Sú tam iba na nabíjanie vášho kombinovaného merača, čo vám umožní použiť zastavenie šírenia dvoch tímov.
  • Keď sa Kingovo zdravie zníži asi na tretinu, po spustení útoku značkového tímu sa začnú zobrazovať výzvy na stlačenie (X/ štvorec). Keď to urobia, môžete pokračovať v útoku a čeliť Kingovým útokom, aby ste si ďalej poškodili zdravie, prípadne ho odstránili.
  • Používajte úskoky (LT + A/ X), aby ste sa vyhli kráľovi, pričom mlátite jeho prisluhovačov, kým nenabijete zastavenie šírenia značky. Zabalí punč.

Akonáhle sa vám podarí poraziť obra, dokončite jeho extrémne nežné hlupáky, aby ste zachytili posledného uniknutého infikovaného. Krátky telefonát od Henryho vás opäť uvedie do pohybu, pretože Harley klope na dvere.

Utekajte späť smerom k rozdelenej ceste a za kovovou bránou nájdite ďalšiu skupinu harleyovských násilníkov. Zopakujte to, čo ste urobili naposledy (skryte sa v rošte, syntetizátor hlasu), aby ste zistili, že Harley sa z vašich malých trikov poučila. Je však stále dostatočne prchavá, aby ju Robin prinútil otvoriť ho. Sledujte, ako sa scéna odohráva medzi dvojicou a postavte sa pod diamantovú mriežku bezprostredne za Robina. Keď sa Harley otočí za ním, zaháji zastavenie šírenia, keď sa zobrazí výzva, aby ju okamžite vyradil. Zdá sa, že tieto hodiny herectva sa vám obom vyplatili.

Napriek tomu, že stratili svojho vodcu, násilníci sa stále rozhodnú, že vám budú prekážať. Odstráňte všetky zostávajúce frustrácie, ktoré máte z konečnej skupiny bláznov. Počítadlá, zastavenia tímov, yada yada ... Po boji preneste Harleyho späť do karantény na dlhú scénu. Keď znova získate kontrolu, postupujte podľa pokynov Robina a sledujte ďalšie prehrávanie pamäte. Potom budete zrazu o niekoľko minút preskočení v čase. Akonáhle sa nad Robinom objaví výzva k počítaniu, spustite ju.

Akonáhle to skončí, môžete sa rozhodnúť povedať Robinovi niečo dôležité, čo vám už nejaký čas leží na hrudi. Opustite výťahom a vyjdite na strechu, aby ste misiu ukončili. Zdá sa, že všetko išlo od zlého k ešte horšiemu.