Minecraft vs. Terraria

Minecraft vs. Terraria
„Ľudia musia pochopiť, že Minecraft už nie je hra,“ tvrdí Andrew „Redigit“ Spinks, tvorca nezávislého hitu Terraria, „je to žáner.“ Samozrejme, mohol len brániť svoje vlastné stvorenie pred obvinením z toho, že je klonom Minecraftu. Ale myslím si, že má pravdu. Letmý pohľad na najobľúbenejšie hry na Xbox LIVE Arcade objasní, že Minecraft už nie je jedinou hranatou hrou na vytváranie pieskovísk.

A nazývať Terrariu zvratom v Minecrafte robí z toho obrovskú službu. Nemusí ísť o niečo úplne iné, ale rozdiely sú dostatočne veľké na to, aby obe hry zaplnili svoje vlastné medzery. A nikdy medzi nimi nebolo viac ako priateľská rivalita. V skutočnosti tvorca Minecraftu Notch priznal, že dostal niekoľko nápadov od Terraria.

Napriek tomu, pre tých z vás, ktorí uvažujú o tom, že si vezmú jednu alebo druhú, môže byť užitočné porovnať ich bok po boku a zistiť, ktorý z nich je pre váš štýl hry najvhodnejší. Pokračovali sme a urobili sme to pre vás. Nie je začo.

Minecraft vs. Terraria

Rozmery

Najzrejmejším rozdielom medzi týmito hrami je skutočnosť, že Minecraft sa odohráva v 3D svete, zatiaľ čo prostredie Terraria je 2D. To má obrovský vplyv na spôsob hrania týchto hier. Minecraft vám napríklad umožní stavať celé 3D budovy, zatiaľ čo Terraria vás obmedzí na perspektívu prierezu. Minecraft vám umožní postaviť priestranné domy s obrovskými miestnosťami. Terraria vám umožní urobiť to isté, ale s vašimi 2D obmedzeniami vaše budovy nikdy nebudú mať pocit, že majú ten veľký zmysel pre mierku.

Značne to ovplyvňuje aj prieskum: v Minecrafte je ľahké sa beznádejne stratiť; v Terrarii je nájdenie cesty späť domov otázkou zapamätania si, či je to vľavo alebo vpravo. Teraz sa názory na to budú líšiť. Niektorí môžu byť frustrovaní z úplnej obrovskej miery sveta Minecraftu, najmä potom, čo našli niečo úžasné ako ložisko diamantov, a potom sa nemohli dostať k svojmu ťažko zarobenému záťahu späť domov. Samozrejme, pre ostatných je strata polovicou zábavy.

Svetová veľkosť

Obe hry umožňujú hráčom skúmať náhodne generované svety, takže žiadny dvaja hráči nikdy nebudú mať rovnaký zážitok. Svet Minecraftu je nekonečný. Doslova. Môžete pokračovať v chôdzi akýmkoľvek smerom a hra bude aj naďalej vykresľovať krajinu, ktorú môžete skúmať. Ak potrebujete viac zdrojov, choďte ďalej a vytvorte viac sveta, v ktorom nájdete ložiská nerastov.

Terraria však dáva hráčom obmedzený svet. Môžete si vybrať veľkosť sveta - malý, stredný alebo veľký - a priznajme si, že malé svety sú samy o sebe dosť obrovské. Napriek tomu nie sú ani zďaleka nekonečné; dokonca aj najväčší svet bude mať nakoniec koncový bod. Na jednej strane to udržiava zážitok na uzde, čo vám neumožňuje skončiť niekoľko desiatok kilometrov od vášho východiskového bodu. Na druhej strane ste obmedzení na obmedzené zásoby zdrojov a nie všetky majú zaručenú výhodnú polohu.

Prenos zdrojov

Keď už hovoríme o zdrojoch, Terraria má v skutočnosti úhľadnú funkciu, ktorá vám umožňuje prenášať zdroje z jedného sveta do druhého. To znamená, že ak máte najlepšie brnenie v hre a rozhodnete sa, že by ste si chceli na chvíľu zahrať na serveri priateľa, môžete si vziať toto brnenie so sebou. To tiež znamená, že môžete napríklad vo svete svojho priateľa nasnímať tonu démonskej rudy a potom si to všetko vrátiť k sebe. To skutočne pomáha vyrovnať problém „konečných zdrojov“. Ak sa vám jednoducho nedarí nájsť dostatok rudy v jednom svete, vygenerujte úplne nový.

Samozrejme, existujú ľudia, ktorí to považujú za podvádzanie a odmietajú prenášať akékoľvek položky medzi svetmi. Myslím, že ak sa vám táto funkcia nepáči, môžete ju nepoužívať. Musím však priznať, že je to neuveriteľne užitočné a Minecraft nič podobné nemá.

Tvorba

Remeselné spracovanie v oboch hrách vyžaduje veľa znalostí, ktoré do hry pravdepodobne nedostanete. V každom prípade strávite trochu času čítaním online návodov. Objavovanie receptov na tvorbu v Terrarii je však oveľa jednoduchšie, pretože na poradí/umiestnení vašich surovín nezáleží. Pokiaľ máte napríklad v inventári všetky ingrediencie na železný krompáč, budete si ho môcť vyrobiť. V Minecrafte si môžete vyrobiť železný krompáč, ale musíte poznať presný vzor, ​​do ktorého každú zo surovín umiestnite.

Teraz ani jeden systém nie je nadradený; každý má svoje pre a proti. Terraria len bagatelizuje dôležitosť remeselnej výroby, čo z neho robí rýchly a jednoduchý proces. V Minecrafte má crafting obrovskú úlohu, takže hráči dostávajú neuveriteľne hlboký systém, ktorý dopĺňa tento herný štýl.

Minecraft vs. Terraria

Ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné zvážiť, je, že Terraria má šialené množstvo predmetov na výrobu - oveľa viac, ako kedy bude Minecraft mať. Terraria dokonca ide cez vrchol, čo umožňuje hráčom vyrábať sci-fi zbrane, ako sú Phaseblades a Space Guns, zatiaľ čo Minecraft sa drží jednoduchšieho výberu mečov a šípov.

Funkcia stavby Minecraftu je však oveľa komplexnejšia. Vďaka svojim obvodom Redstone a špeciálnym blokom poznámok môžu hráči Minecraftu napríklad vyrábať neuveriteľne kreatívne veci. Chcete postaviť hudobný box, ktorý bude hrať celú notu k notám? Samozrejme. Čo tak vyrobiť elektrické dverné pasce? Skontrolovať. Niekto dokonca v Minecrafte postavil funkčný sčítací stroj (v zásade jednoduchý počítač), čo sa v Terrarii jednoducho nedalo.