Revízia Mighty No. 9

Mighty No. 9 Box Art
Systém: PS4, Xbox One, Wii U, PC, PS3
Vydanie TBA: Xbox 360, PS Vita, 3DS
Vývojár: Comcept, Inti Creates
Krčma: Deep Silver
Vydanie: 21. júna 2016
Hráči: 1-2 hráči
Rozlíšenie obrazovky: 480 p-1 080i Kreslené násilie
Mighty No. 9 nechá veľa ľudí padnúť
od Jenni Lada

Mocný č. 9 vytvoril precedens. Kedykoľvek niekto považuje crowdfunding za hru, pozrie sa na tento projekt Keiji Inafune a druhé uhádne svoje rozhodnutie. Toto nie je triumf. Sotva to má pocit, že sa to pokúša. Skôr, Mocný č. 9 sa stalo varovaním. Ľudia, múdro investujte svoje peniaze. Pri nákupoch hier vopred buďte kritickejší. Mohli by ste prispieť inému Mocný č. 9 .

Mocný č. 9 vás okamžite napadne svojou unavenou rutinou. Počítačový vírus spôsobil, že všetci roboti na svete stratili nad sebou kontrolu a začali útočiť na nevinných. Iba Beck, deviaty robot Mighty Numbers, si zachováva svoj zmysel pre seba. Doktor White, jeho tvorca, mu dá za úlohu poraziť súrodencov a zachrániť deň. Je to v podstate zápletka každého Mega Man game ever, čo je v poriadku, pretože toto má byť duchovný nástupca série.

Čo nie je v poriadku, je Mocný č. 9 Pokus o segmenty príbehu a udalostí a následné nedodržanie zaujímavého obsahu. Dialógu chýba akákoľvek príťažlivosť alebo emócia. Anglické hlasové herectvo je prinajlepšom dostatočné. Segmenty udalostí majú postavené modely, ktoré na seba pozerajú. Nevykazujú žiadne emócie. Ich ústa sa nepohybujú Akoby tam nechceli byť, čo je sentiment, ktorému úplne rozumiem. To neveští nič dobré pre nádeje Inafuna vybudovať anime, komiksy, mangu a filmy okolo herných mýtov.

Nepomáha ani definovať Beckove schopnosti. Rovnako ako Mega Man, dokáže po porážke prevziať špeciálne schopnosti svojich súrodencov. Jeho blaster je štandardný útok, ale každá zo špeciálnych schopností je slabšia oproti jednej a silnejšia proti druhej. Napríklad pyrogénsky oheň Mighty No. 1 je silný proti vode kryosféry Mighty No. 2, ktorá funguje dobre proti bombám práporu Mighty No. 5. Mocný č. 9 Nechajte si poradiť o slabých stránkach, ale zistil som, že jedinú schopnosť, ktorú som skutočne potreboval, bol útok mečom Mighty č. 7 Brandish. Dokáže odkloniť projektily, čo je praktické pre väčšinu šéfov. V opačnom prípade blaster funguje úžasne proti všetkým prichádzajúcim, pričom vyvracia potrebu spoliehať sa na čokoľvek iné. Čo, bohužiaľ, poráža celý účel hrania v konkrétnom poradí alebo dokonca prepínania na rôzne schopnosti.

Myslím, že jediná vec, ktorá sa mi páči Mocný č. 9 je jeho palubná mechanika. Namiesto toho, aby Becka priamo porazil, môže do neho vbehnúť a povzbudiť ho. Pri štandardných nepriateľoch to znamená zoskupenie útokov takým spôsobom, že získate rozšírené kombo na narazenie na každého takmer porazeného protivníka. Rýchlejšie pomlčky majú za následok vyššie miery absorpcie a lepšie buffy. Pri šéfoch to znamená príležitosť vniknúť do nich uprostred boja o krátku posilu. To je jedna vec Mocný č. 9 môže nazývať jeho vlastným, takže je možno zvláštne vhodné, že je to jediná vec, ktorú správne uvádza.

Snímka obrazovky Mighty No. 9

Ak by som mohol, prešiel by som celou hrou. Aj keď je Beck robot, zdá sa, že sa prelína všetkými úrovňami. Mocný č. 9 nemá rovnaký zmysel pre tok alebo rytmus Mega Man hry áno. Existuje mnoho segmentov, v ktorých ak sa v správnom čase nepozastavíte, veľká časť úrovne sa stane únavným sloganom. Prechádzate sa únavnou hrou.

Snímka obrazovky Mighty No. 9

Horšie je, že ste uväznení v škaredej a únavnej hre. Mocný č. 9 nevyzerá to dobre Marcovej upútavke Masterclass sú kritizované výbuchy, ktoré vyzerajú ako plátky pizze. Nebola to marketingová chyba. Skutočné výbuchy a požiar v hre zvyčajne vyzerajú takto. Postavy sú ploché a bez života. Je to, ako keby ste vošli do dolárového obchodu a kúpili ste si knock-off Mega Man hračky, potom im dali vlastnú hru. Na žiadnej z týchto postáv nie je nič vizuálne príťažlivé. Je to jediný prípad, kedy by som pred kúpou hry odporučil vyhľadať si konečný súboj s bossom na YouTube, pretože je taký antiklimaktický a škaredý.

Komentáre Na zobrazenie súboru je potrebné povoliť JavaScript komentáre založené na Disqus. komentáre blogu poháňanéDiskusia