Lego Indiana Jones: Recenzia pôvodných dobrodružstiev

Lego Indiana Jones: The Original Adventures box art
Systém: X360, PS3, Wii, PS2, PC, PSP, DS Pozrite sa na legendu hodnotenia
Vývojár: Traveller's Tales 1,0 - 1,9 = Vyhnite sa 4,0 - 4,4 = Skvelé
Krčma: LucasArts 2,0 - 2,4 = slabý 4,5 - 4,9 = treba kúpiť
Vydanie: 3. júna 2008 2,5 - 2,9 = priemer 5,0 = najlepší
Hráči: 1-2 3,0 - 3,4 = fér
Hodnotenie ESRB: Každý 10+ 3,5 - 3,9 = dobré
Puzzle plus platformovanie sa rovná veľa nezávislej zábavy!
od Jonathana Marxa

Spoločnosť Tt Games to opäť dokázala, tentokrát s LEGO Indiana Jones: Pôvodné dobrodružstvá. Tento titul, štvrtý v ich rade LEGO licencovaných hier pre rodiny s deťmi, je zďaleka najlepší príspevok! Kombinácia humoru, hlavolamov, vynikajúcej kooperatívnej hry, plošinovky, zberateľských predmetov, skvelej opakovane hrateľnosti a vysokého stupňa precíznosti robí z tejto hry každý, ktorého si užije! Boj je stále veľmi opakujúci sa, ale niekoľko nových prvkov a pohybov, ako sú napríklad vyzvednutie zbraní a brutálne „noogie“ a spúšťacie kopy, to trochu zamieša. Toto je zásadná hra pre každého, kto má rád Indiana Jonesa, sériu LEGO, alebo len hľadá skvelý kooperačný titul na hranie s priateľmi a rodinou na gauči.

Snímka obrazovky Lego Indiana Jones: The Original Adventures

V hre LEGO Indy bude pre hráčov pripravené vtipné dobrodružstvo prostredníctvom pôvodnej trilógie. Príbehy sú paralelné so všetkými tromi filmami, ale dizajn úrovní je jedinečný, pričom sa stále cíti autenticky. Vďaka tomu je dej svieži, napriek tomu, že presne viete, čo sa stane. Pridajte k tomu tonu zábavných situácií, satiru na jazyku a množstvo odkazov na delo Georga Lucasa a máte hru, v ktorej sa budete smiať a usmievať od začiatku do konca! Mojím osobným favoritom bol uväznený Luke Skywalker bezmocne visiaci hore nohami v himalájskej ľadovej jaskyni. Tieto malé správy sú rozhádzané po celej hre a poskytujú veľa veselých momentov a hodnotných odomykateľných vecí.

V hlavnom režime Story budete hrať za Indyho a jednu ďalšiu postavu zásadnú pre tento segment príbehu. To znamená, že budete ovládať napríklad Marion, Short Round, Willie, Jock a Henry Jones st. Prepínanie medzi postavami je bez námahy a každý je veľmi užitočný. Každá postava má jedinečné schopnosti, ktoré vám pomôžu dostať sa cez labyrintové úrovne a zaistiť si špeciálny poklad. Napríklad Marion Ravenwood z Raiders môže vyskočiť vyššie ako Indy, zatiaľ čo Willie Scott z Temple of Doom môže rozpútať vysoký krik rozrušujúci múry. Využitie schopností týchto dvoch postáv vám umožní prejsť nespočetné množstvo hádaniek, ktoré na vás čakajú. Pozdĺž týchto línií priateľský A.I. je slušný, ale niekedy nechráni vami zvolenú postavu dostatočne alebo vám bude prekážať pri platforme. Našťastie sa tomu všetkému dá vyhnúť tým, že budete mať priateľa „Insert Controller“, aby ste sa mohli dostať do mixu. Rovnako dobre, ako je táto hra, ktorú môžete hrať sami, je oveľa lepšie, ako keď sa vám kamarát smeje. Toto je nepochybne jedna z najlepších skúseností spolupráce v tomto roku.

Snímka obrazovky Lego Indiana Jones: The Original Adventures

Obrovské množstvo chytrých hádaniek, ktoré spomalia váš postup, pomôžu obohatiť hru. Boj je bohužiaľ trochu ťažkopádny a opakuje sa. Našťastie vaši nepriatelia prídu vo vlnách. Akonáhle odrazíte nápor, budete si môcť nájsť čas na hádanky, odhaliť obrovské množstvo tajného obsahu v hre a zbierať všetky dôležité drahokamy LEGO, ktoré slúžia ako platidlo na nákup odomykateľných predmetov. Hádanky navyše slúžia ako krmivo pre mozog pre dospelých aj pre deti. Hádanky sú náročné, ale nikdy nie sú také ťažké, aby ste sa zasekli. Občas sa vyskytnú tajné prvky, ktoré prídete na to, že to nebudete môcť dokončiť na prvý krát (o tom neskôr) a často som sa pristihol, ako strácam čas pokusom odhaliť tajomstvá s nesprávnymi postavami. V opačnom prípade je hra rýchla a umožňuje vám rýchlo postupovať každým segmentom a úrovňou.

Okrem opojných hádaniek sú plošinové prvky aj náročné a zábavné. Ovládanie vašich postáv je veľmi jednoduché a uspokojujúce. Hra využíva jednoduché prvky, ako je skákanie cez rokliny s Indyho bičom, lezenie po lanách, stavanie štruktúr z dielov LEGO, vyhýbanie sa pasci a používanie nástrojov a zbraní. To všetko je urobené veľmi dobre, ale analógová páčka na Nunchuku sa nezdá byť taká presná ako na 360 alebo PS3. Pohybové ovládače sa používajú iba ako alternatíva k tlačidlu Z. To znamená, že ak chcete trochu viac akcie, môžete vždy rozbiť bič pomocou diaľkového ovládača Wii. Platformové prvky poskytujú hráčom sériu jednoduchých, klasických výziev. Ak plošinovka nie je vaša vec, budete radi, že aj keď spadnete do záhuby, nikdy nebudete musieť začať celú úroveň odznova. V skutočnosti vás upustia tesne pred nebezpečenstvom, ako keby ste boli golfová loptička. To sa môže zdať príliš jednoduché a odmeňujúce pre veteránov na platforme, ale pri každom zlyhaní prídete o cenné drahokamy LEGO, ktoré budete musieť škrabať, aby ste ich obnovili. Zistil som, že táto hrozba je dostatočná na to, aby som sa mohol sústrediť na danú úlohu, ale uľavilo sa mi a uistil som sa, že ak spadnem, nebude to taká veľká dohoda.

Snímka obrazovky Lego Indiana Jones: The Original Adventures

Snímky obrazovky / obrázky Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Lego Indiana Jones: The Original Adventures screenshot - kliknutím zväčšíte Prezentácia