Oplatí sa zakrivený monitor na hranie hier?

Chcete vedieť, či jeden z tých luxusných zakrivených monitorov stojí za vaše peniaze? Na túto otázku vám odpovieme práve tu.

Autor:Samuel Stewart 10. januára 2022 Je to zakrivený monitor, ktorý sa oplatí hrať

odpoveď:

Zakrivený monitor poskytne pohlcujúcejší obraz a širšie zorné pole, ktoré prichádza s ultraširokým displejom s pomerom strán 21:9. Neexistujú však žiadne ďalšie prirodzené výhody, takže to, či zakrivený herný monitor skutočne stojí za peniaze, je úplne subjektívne.

Zakrivený monitor so štandardným pomerom strán 16:9 zase neponúkne žiadnu zo spomínaných výhod.

Pri kúpe monitora je potrebné mať na pamäti veľa vecí. Medzi obnovovacie frekvencie , časy odozvy pixelov a maximálne rozlíšenie displeja , je ľahké zabudnúť na jednu menej technickú, ale potenciálne, zásadný aspekt herného monitora: zakrivenie obrazovky.

Skutočne, zakrivené herné monitory sú tu už dlho a je ich niekoľko výhody a nevýhody k nim.

Pozrieme sa na všetky tieto a nakoniec poskytneme odpoveď na titulnú otázku: naozaj sa zakrivený monitor oplatí hrať?

zakrivený monitor stojí za to

ObsahŠou

Výhody zakriveného monitora

zakrivený vs plochý monitor

Hlavným dôvodom, prečo sa ľudia rozhodnú kúpiť zakrivený monitor, je úroveň ponorenie ktoré ponúkajú, druh ponorenia, ktorému teraz konkurujú iba oni VR náhlavné súpravy . Menovite mierne zakrivenie monitora spôsobí, že zobrazený obraz sa zobrazí realistickejšie ako sa ohýba okolo vášho zorného poľa.

Nielen to, ale väčšina zakrivených monitorov prichádza aj s ultraširokými pomermi strán, ktoré prinášajú niekoľko vlastných výhod. Predovšetkým je to ich šírka, ktorá umožňuje plnšie zorné pole v hrách, čím umožňuje lepšie periférne videnie . Okrem toho vytvára priestor na obrazovke navyše multitasking na pracovnej ploche oveľa jednoduchšie.

Nevýhody zakriveného monitora

zakrivený monitor vs plochý

Pri nákupe zakriveného monitora určite vynikne cena. A veru, zakrivené monitory sú oveľa drahšie než ich plochých kolegov. To platí aspoň pre tie, ktoré stoja za to.

Každý, kto niekedy používal zakrivený monitor, dá za pravdu, že nejde o nič iné ako o trik pokiaľ nemajú ultraširokouhlý pomer strán 21:9 alebo väčší . Teraz sú takéto monitory nielen drahé, ale vyššie rozlíšenie sa môže tiež viditeľne odraziť na vašom výkone v hre, najmä ak je váš počítač poháňaný grafickou kartou strednej triedy.

Záver – Oplatí sa zakrivený monitor?

stoja za to zakrivené monitory

Keď vezmeme do úvahy všetky vyššie uvedené skutočnosti, ako odpovieme na hlavnú otázku?

No, pokiaľ ide o nás, zakrivené monitory stoja za to, len ak máte náladu na márnotratnosť . Výhody, ktoré ponúkajú, sú dosť obmedzené a či tieto výhody stoja za dodatočné náklady, je vysoko subjektívne.

Pointa je, že ak si to môžete dovoliť, tak určite choďte do toho. Ak však skladáte PC alebo inovujete svoj starý a pracujete s obmedzeným rozpočtom, nepovažujeme to za obzvlášť rozumnú investíciu, keď existuje toľko iných komponentov a periférií, ktoré by mohli ponúknuť viac za menej peňazí.

V každom prípade, ak si práve teraz kupujete nový monitor, pozrite si tohto sprievodcu nákupom . Určite nájdete monitor, ktorý sa vám páči, bez ohľadu na to, či hľadáte zakrivený alebo plochý!

Mohli by sa vám páčiť aj tieto