Hadoken! História Street Fighter

Hadoken! História Street FighteraStreet Fighter je už dlho považovaný za svätý grál bojových hier pre svoju jedinečnú kombináciu štýlu a stratégie a náročný bojový systém. Napriek tomu, že sa zdá, že Street Fighter je už navždy, táto séria mala v skutočnosti skromné ​​začiatky. Náš príbeh začína arkádovou skriňou v roku 1987 ...

Pôvodný Street Fighter bol minimalistickou hrou, ktorá bola spustená na arkádach pred takmer dvoma desaťročiami. V hre boli dve hrateľné postavy: Ryu a Ken. Ryu bol pretrvávajúcou prvou postavou, ale ak by niekto chcel hrať ako Ken, automaticky by bol vybraný ako druhá postava. Hra nemala veľa príbehu a v bojovom systéme toho zas až tak veľa nebolo (pre každú postavu boli len tri útoky). Táto hra sa však stala kultovým hitom a pripravila pôdu pre najväčšiu hru v histórii Street Fighter.

Hadoken! História Street Fightera

Street Fighter II bol vydaný v roku 1991 a stal sa najpredávanejším titulom v histórii spoločnosti Capcom. Napriek tomu, že séria Street Fighter bola mimo arkádovej sféry pomerne neznáma, Street Fighter II bol vydaný ako v arkádach, tak aj na domácich konzolách, a práve táto hra dala Street Fighter II svoju zostávajúcu silu. Začalo to na systéme Capcom CP aj na SNES, a aj keď boli všetky tieto verzie takmer identické, hra sa ukázala byť prelomovým hitom SNES.

Okrem rozšírenia zoznamov ťahov pôvodných základných postáv hry hra zahŕňala aj niekoľko nových postáv, ktoré sa stali stáliciami franšízy, vrátane M. Bisona, Vega, Guile a Chun-Li. Úspech Street Fighter II sa stal pomerne rýchlo legendou a Capcom sa snažil svoj úspech zúročiť niekoľkými re-vydaniami vrátane Street Fighter II: Championship Edition, Street Fighter II: Hyper Fighting, Super Street Fighter II a Super Street Fighter II. Turbo. Tieto následné vydania obsahovali viac postáv, ďalšie pohyby a vylepšené technické prvky.

Hadoken! História Street Fightera

Napriek tomu, že rôzne opätovné vydania udržiavali motor Street Fighter na začiatku deväťdesiatych rokov, fanúšikovia čoskoro chceli niečo iné. Namiesto pokračovania celého pokračovania však bolo zadaných niekoľko spin-off sérií. Prvým z nich bol Street Fighter Alpha. Street Fighter Alpha sa líšil od svojich vymenovaných náprotivkov niekoľkými spôsobmi, pričom najzrejmejšou bola zmena umeleckého štýlu. Hra predstavila úplne nové návrhy postáv, ktoré boli založené na postavách z animovaného filmu Street Fighter, vďaka čomu sú okamžite rozpoznateľné pre tých, ktorí nehrali pôvodné hry, ale videli karikatúru. Séria Street Fighter Alpha (ktorá počas troch rokov priniesla tri iterácie) predstavila aj nový vlastný kombinovaný systém, ktorý možno považovať za jeden zo základov modernej bojovej hry. Vlastný kombinovaný systém umožňoval hráčom spájať veľké útoky spôsobom, ktorý bol strategický, a využíval výhody jednotlivých herných štýlov.

Najväčším prínosom série Alpha pre Street Fighter Universe mohol byť nový kombinovaný systém, ale ďalšia spin-off séria, Street Fighter EX, posunula sériu do ďalšej dimenzie. Kým predchádzajúce hry Street Fighter boli založené na pixeloch, Street Fighter EX používal 3D modely postáv a 2,5-D stupne. 3D vizuály sa stretli s určitým znepokojením fanúšikov, ale s každou ďalšou iteráciou série EX boli stále prijateľnejšie.