Recenzia Ghost Rider

Ghost Rider box art
Systém: PSP Pozrite sa na legendu hodnotenia
Vývojár: Climax Studios 1,0 - 1,9 = Vyhnite sa 4,0 - 4,4 = Skvelé
Krčma: 2K hry 2,0 - 2,4 = slabý 4,5 - 4,9 = treba kúpiť
Vydanie: 13. februára 2007 2,5 - 2,9 = priemer 5,0 = najlepší
Hráči: 1-4 3,0 - 3,4 = fér
Hodnotenie ESRB: Teen 3,5 - 3,9 = dobré
Jediná vec, ktorá ma vzrušuje, je moja nálada
od Cole Smitha

Náhodne som sa spýtal úradníka videopožičovne, či nemá Knight Rider. Netušil som, aká prorocká bude táto otázka.

Snímka obrazovky Ghost Rider

Pred Baywatch bol David Hasselhoff Knight Rider. Mal hovoriace auto. Bolo to asi tak presvedčivé ako Baywatch a takmer rovnako inteligentné. Povedal Nuff? Nicholas Cage má horiaci bicykel. Našťastie pre nás to nehovorí. Našťastie film nebude mať nič spoločné s televíznym seriálom Knight Rider. Na druhej strane je hra takmer rovnako zlá ako Knight Rider. Jediná dobrá vec na tom je, že film nemôže byť horší ako hra. Hľadanie gumy pod sedadlom v divadle by ma bavilo viac, ako keby som hral Ghost Rider na PSP.

Ghost Rider bol pôvodne komiks. Hádam im už dochádzajú superhrdinovia na výrobu filmov a hier, ale aspoň Ghost Rider je skvelá postava. Nie je to úplne mainstreamová ikona, ale po vydaní filmu môže jednoducho zanechať popol v populárnej kultúre. Hru by bolo najlepšie vypáliť v Pekle, odkiaľ pochádza náš antihrdina.

Dovoľte mi, aby som vám poskytol rýchly prehľad o negatívnych aspektoch tejto hry, kým nezbehnete do obchodu s videom, ako by vám horeli nohavice. Hrateľnosť má potenciál, ale bohužiaľ sa jej nedarí naplniť. Na prvý pohľad vyzerá hrateľnosť rôzne, ale rýchlo zistíte, že táto rozmanitosť nie je nič viac ako novinka so všetkou hĺbkou zbierky minihier. Zdá sa, že každý prvok hry zapadá do konceptu vesmíru Ghost Rider, ale nedokážu zapadnúť do súdržného celku. Všetko sú to nesúrodé prvky, ktoré nemožno prepojiť pokazeným dejom. Opakovanie je na dennom poriadku a veci sú tak predvídateľné, že budete mať pocit, že máte svoje vlastné nadprirodzené schopnosti, pretože jednoducho viete, čo bude nasledovať. Ale ak ste naozaj psychickí, túto recenziu by ste teraz nemuseli čítať, však?

Snímka obrazovky Ghost Rider

Fanúšikovia komiksovej série vedia, že Ghost Rider prešiel mnohými zmenami pôvodu. Stačí povedať, že je v spolku s démonmi. Existujú dve úplne odlišné verzie Ghost Rider. Jedna zahŕňa kaskadéra, menom Johnny Blaze, ktorý uzavrie zmluvu s diablom, aby zachránil svojho partnera pred smrťou na rakovinu. Pre taký pakt je Johnny prekliaty, aby sa podelil o svoje telo s démonom menom Zarathos. V druhej verzii je Danny Ketch mladý muž, ktorý nájde na cintoríne posadnutý motocykel. Po dotyku sa stane Ghost Riderom, šampiónom slabých: pomstychtivá duša obdarená neuveriteľnými silami odplaty. V každej verzii sa z hlavy hlavnej postavy stane horiaca lebka so zodpovedajúcimi horiacimi motocyklami, ktoré sú schopné neuveriteľných výkonov. Táto hra spája tieto dva počiatky do niečoho, čo ja rád nazývam kaša. Nie je to práve najpôvabnejší alebo najoriginálnejší koncept v histórii komiksov, ale dej vo videohre je taký spletitý a nesúrodý, že budete mať šťastie, keď v niečom porozumiete. Ghost Rider je poverený démonom Mefistom, aby Zem zbavil metly vedenej Blackheartom, Mefistovým synom. Ak to neurobí, jeho priateľku odvlečú do hlbín pekla. Táto armáda temnoty je tiež armádou „rovnakosti“, pretože budete neustále bojovať s rovnakými démonmi s rovnakými silami a vzormi útokov.

Hra je rozdelená na dve hlavné zložky, ktoré pozostávajú z boja a jazdy. Vďaka predvídateľným nepriateľom sú boje nadbytočné. Existuje niekoľko zaujímavých zbraní a schopností, ktoré môže Ghost Rider získať. Zbieraním duší porazených démonov môžete nakupovať nové zbrane, schopnosti a vylepšenia. Začnete prakticky z ničoho, rýchlo sa dopracujete k horiacej reťazi bičov. V prvej štvrtine hry budete mať bohužiaľ všetko, čo potrebujete. Spolu s reťazou biča existujú aj brokovnice, energetické výboje a rôzne kombinované útoky. Niektoré z prvých zbraní a schopností sú však najsilnejšie a práve tie budete s najväčšou pravdepodobnosťou používať. V snahe prinútiť vás k rozmanitosti, existujú prípady, keď musíte veci zamiešať. Použitím rôznych schopností a zbraní si vybudujete meter Vengeance, ktorý zvýši množstvo duší, ktoré nazbierate. Tieto duše tiež vybudujú váš merač ducha, ktorý vám umožní prístup do režimu odplaty, čo je jediný spôsob, akým porazíte určitých nepriateľov. Nie je to zlý nápad, ale zdá sa mi to príliš vykonštruované a nútené. Nehovoriac o tom, že zakaždým, keď urobíte úder, stratíte všetku šťavu v metre a vyhnúť sa úderu nie je ľahké.

Snímka obrazovky Ghost Rider

Riadenie tohto horiaceho motocykla by malo byť hračkou, ale nie je. Ovládacie prvky sú odfláknuté a neostáva vám nič iné, iba odpratať nepriateľov a pokúsiť sa prejsť niekoľkými surrealistickými kurzami plnými jamiek smrti, na ktoré musíte preskočiť. Je to skoro ako strieľačka na koľajniciach, ale s ďalšou nepríjemnosťou pokúšať sa udržať pod kontrolou vyhrotený bicykel. Môžete sa pokúsiť bočne vymazať nepriateľov, ktorí sú na motocykloch, strieľať na tých, ktorí na vás vyskočia, alebo vyraziť reťazou. V komikse je bicykel Ghost Rider schopný niekoľkých neuveriteľných pohybov, ktoré bránia fyzike, ale jediná vec, ktorej sa v tejto hre vzpiera, je logika.

Plamene sa pekne animujú a samotný Ghost Rider predvádza občasné realistické ťahy, ale celkovo je grafika slabá. Sú rozmazané, rozmazané a vyblednuté. Prostredia sú nezáživné (bez čiarok) iba so základným dôrazom na detail. Úrovne sú rozložené rovnako, ako keď ste obmedzený na jednu časť, ktorá vypĺňa obrazovku. Akonáhle porazíte všetkých nepriateľov na jednej obrazovke, idete ďalej, ale nie vždy sa pohnete dopredu. Je tu veľa spätného sledovania a tieto prostredia nie sú také pekné, aby ste sa nemohli dočkať, kedy sa na ne znova pozriete. Framerate škytá po celom mieste, a nie vždy, keď je obrazovka nabitá nepriateľmi. Uhly kamery sú príliš fantázie a podrazia vám ich mätúce perspektívy. Dej je podaný v štýle komiksovej tabule. Postavy pôsobia genericky, ale práve tu nájdete to najlepšie umenie z celej hry. Storyboard sprevádza nejaké rozprávanie, ale to je všetko pre komentáre. Prepáč, nie Nick Cage.

Snímka obrazovky Ghost Rider

Na rozdiel od verzie PS2 obsahuje PSP niekoľko ďalších režimov vrátane režimu výzvy na prežitie a režimu pre viacerých hráčov, ktorý je možné hrať s jednotlivými kópiami hry alebo s jednou zdieľanou kópiou. Vývojári samozrejme vynaložili veľa práce na zahrnutí týchto doplnkov, ale stále majú rovnaké mechanické a ovládacie problémy ako režim pre jedného hráča.

V Ghost Rider je niekoľko dobrých momentov, ale nie dosť na to, aby si zaslúžili prenájom, nieto ešte nákup. Metaforicky je to ako kúpiť si CD, len aby ste zistili, že je na ňom jedna slušná pieseň.

Od Cole Smith
Senior spisovateľ CCC

Vlastnosti:

 • Špičková nehnuteľnosť od Marvelu - Prvá komédia Marvel’s Ghost Rider, ktorá bola prvýkrát uvedená do centra pozornosti v roku 1972, sa do dnešného dňa predalo viac ako 45 miliónov kópií.
 • Autentický komiksový príbeh - Slávni autori komiksov Garth Ennis a Jimmy Palmiotti napísali príbeh hry.
 • Pomstychtivý boj - Rýchly, kombinovaný boj proti viacerým nepriateľom pomocou reťazca Hellfire a ochrannej brokovnice Ghost Rider.
 • Akcia na motorke poháňaná adrenalínom - zajazdite si na strašidelnom pekelnom cykle, roztočte reťaz na nepriateľov a využite schopnosti bicykla: jazda na vode, preskakovanie skokov, vypínanie pod prekážkami atď.
 • Rôznorodá scenéria - Prejdite sa rôznymi miestami z filmu vrátane karnevalu Quentina a hrobníka domovníka a potom sa vyberte po mrakodrapu, ktorý spája Zem s hlbinami pekla.
 • Vylepšujte a vylepšujte -Pridajte vylepšenia do cyklu Hell Hell a Hellfire Chain, plus nové pohyby a zvýšenie štatistík s využitím podstaty porazených nepriateľov ako platidla.
 • Pokánie - okrem nadľudskej sily, rýchlosti a odolnosti môže Ghost Rider prinútiť zločincov zažiť úroveň emocionálnej bolesti ekvivalentnú tej, ktorú spôsobili iným.
 • Choďte do špičky s obrovskými super zloduchmi - Veľkolepé súboje s bossmi s kľúčovými záporákmi Ghost Ridera preveria vaše bojové schopnosti na doraz.
 • Loads of Unlockables - Umelecké diela, bonusové postavy, rozhovory a ďalšie položky rozširujú hodnotu prehrávania a vyzývajú hráčov, aby sa ponorili do zážitku.
 • Vyvinutý Climaxom-skúseným tímom za špičkovými hrami ako ATV Offroad Fury 3, série MotoGP: Ultimate Racing Technology a Sudeki.
 • PSP ponúka nové úrovne, bossov a hrateľnosť vrátane Wi-Fi pre viacerých hráčov a motocyklového deathmatchu až pre 4 hráčov.

  Hodnotenie z 5 Popis hodnotenia

  2.4

  Grafika
  Rozmazané, neostré a zablatené: Právna kancelária so zlou grafikou.

  3.2

  Ovládanie
  Zabudnite na bicykel, je mimo kontroly, ale Ghost Rider má niekoľko pekných pohybov a zbraní. Škoda, že nemá náročných nepriateľov.

  3.0

  Hudba / Zvuk FX / Hlasové ovládanie
  Zvukové efekty sú dobré a hudba je v poriadku, ale chcem počuť viac komentárov - aj keď to nie sú skutoční herci z filmu.

  1.2

  Hodnota hry
  Pošlite túto hru čo najskôr späť do Pekla.

  2.2

  Celkové hodnotenie - Chudobný
  Nie priemer. Rozpis konečného skóre nájdete v legende hodnotenia vyššie.


  Snímky obrazovky / obrázky Snímka obrazovky Ghost Rider – kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Ghost Rider – kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Ghost Rider – kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Ghost Rider – kliknutím ju zväčšíte
  Snímka obrazovky Ghost Rider – kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Ghost Rider – kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Ghost Rider – kliknutím ju zväčšíte
  Prezentácia