Doom Eternal Hardest Enemies Ranking

V Doom Eternal je množstvo rôznych nepriateľov, ktorých musíte zabiť. Urobili sme zoznam všetkých nepriateľov v Doom Eternal a zoradili sme ich.

Autor:Samuel Stewart 7. október 2020 Doom Eternal Hardest Enemies Ranking

Doom Eternal má celkom iný zoznam nepriateľov, to je isté. Mnoho démonov z Doom 2016 vrátiť sa, ale spoločnosť id Software pridala aj niektorých nepriateľov pôvodne začlenených Doom II: Peklo na Zemi , plus pridali pár úplne nových, ktoré doteraz v Doom hre neboli.

V tomto článku zoradíme všetkých nepriateľov Doom Eternal, od tých najslabších, ktorých je možné zlikvidovať jediným výstrelom z brokovnice alebo guľkou či dvoma, až po tie najtankovejšie a najneodpustiteľnejšie príšery, ktoré peklo v tomto úžasnom roku 2020 môže ponúknuť. gore-fest.

ObsahŠou

Doom Eternal Hardest Enemies Ranking

Kategória 1 – Krmní démoni

Kŕmne démoni sú absolútne najslabší nepriatelia, ktorým budete čeliť, a ako už názov napovedá, sú o niečo viac ako potrava pre delá. Ich primárnym účelom je zvyčajne rozptýliť hráčov a predstavujú hrozbu len vo veľkom počte pri podpore tvrdších nepriateľov.

Zombie

Zombie

Toto sú prví nepriatelia, s ktorými sa v Doom Eternal stretnete. Pomaly sa trasú smerom k hráčovi a môžu útočiť iba na blízko, takže sú ťažko zastrašujúci bojovníci. Aj keď môžu v skutočnosti spôsobiť poriadny kus škody, ak hráč nie je opatrný, je veľmi ľahké sa im vyhnúť a počas hry poslúžia hlavne ako zberače zdravia a munície.

Stratená duša

Stratená duša

The Lost Souls boli jedným z najotravnejších nepriateľov v pôvodnom Doome a našťastie ich v Doom Eternal veľa neuvidíte. Keď tak urobíte, bude to najčastejšie spôsobené tým, že ich splodia elementáli bolesti a použijú ich ako zbrane.

Ich správanie je celkom jednoduché – nabijú hráča priamo a pri zásahu spôsobia explozívne poškodenie, no našťastie nemajú takmer žiadne zdravie a dajú sa tiež využiť vo váš prospech, pretože pri zásahu pri výstrele poletia dozadu a vybuchnú, čo môže spôsobiť poškodenie. k iným démonom.

Posadnutý vojak/štítny vojak

Posadnutý vojak Štítový vojak

Vyzbrojení blasterovými puškami budú posadnutí vojaci takmer neustále strieľať na hráča, čo ich núti zostať v pohybe. Pohybujú sa však pomaly a dajú sa ľahko rozložiť a ich objemné rámy z nich robia hlavné ciele pre bojovú brokovnicu.

Variant posadnutého vojaka vybavený energetickým štítom je o niečo tvrdší. Napriek tomu sa ich štíty dajú ľahko obísť pomocou výbušnej zbrane, Blood Punch alebo motorovej píly, nehovoriac o tom, že Plazmová puška dokáže prebiť štít a prinútiť ho explodovať, čím premení vojakov zo štítu na chodiace granáty, ktoré môžete použiť.

Mecha Zombie

Mecha Zombie

Mecha Zombie je variantom štandardného zombie, ktorý sa správa v podstate rovnako. Má však útok na diaľku, ktorý spôsobuje solídne poškodenie, útok z plameňometu na stredný dosah a je odolnejší ako väčšina krmív. Avšak, podobne ako u posadnutého vojaka, jeho pomalá rýchlosť pohybu uľahčuje manévrovanie a väčšina zbraní s ním bude pracovať krátko.

Imp/Grgoyle

Imp Gargoyle

Aj keď ide o dvoch odlišných nepriateľov s rôznymi modelmi, ich správanie je vo všeobecnosti rovnaké, a tak sme sa ich rozhodli spojiť. Impovia a chrliče sú pravdepodobne celkovo najproblematickejší z kŕmnych démonov, pretože majú útoky na veľké vzdialenosti aj na blízko a sú veľmi mobilní.

Zvyčajne sa spawnujú v skupinách a často sa na vás ponáhľajú v boji zblízka, takže môžu ľahko uhnúť do rohu a prekvapiť neopatrného hráča. Pri útoku na diaľku vám škriatkovia a chrliče budú hádzať ohnivé gule a pľuvať vám na cestu kyselinu. Okrem toho, že majú iný útok na diaľku, chrliče môžu tiež lietať, ale v skutočnosti je ich o niečo ľahšie odstrániť ako škriatkov, pretože často vyskočia do vzduchu a nechajú sa otvorené útoku.

V každom prípade, väčšina zbraní ich ľahko prereže ako hodvábny papier, no netreba podceňovať ani škriatkov, ani chrliče.

Maykr Drone

Maykr Drone

Maykr Drones sa objavia až na konci hry, takže ich veľa neuvidíte. Majú základný útok na blízko, ale ich hlavným útokom je množstvo energetických striel, ktoré spôsobia značné poškodenie a môžu hráča ľahko zabiť, ak sa im nevyhnete.

Okrem toho sú drony pozoruhodne odolné a sú najodolnejšie zo všetkých kŕmnych démonov. Ich hlava je však slabým miestom a je hlavným cieľom ťažkého dela. Ak ho zabije strela do hlavy, dron stratí zdravie a muníciu, ako keby ste ich narezali motorovou pílou, takže to môže byť užitočné v niekoľkých posledných úrovniach.

Systémové požiadavky DOOM Eternal

Kategória 2 – Heavy Demons

Ťažkých démonov je menej ako kŕmnych démonov, no sú aj oveľa nebezpečnejší. Majú viac zdravia, spôsobujú väčšie poškodenie a majú jedinečné schopnosti, ktoré z nich robia značnú hrozbu počas celej hry.

Pinky/Spectre

Pinky Spectre

Pinkies a Spectre sa v Doom Eternal vracajú, hoci ich odoslanie je v skutočnosti jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Vpredu ich chránia ťažké kostené pláty a bočné strany a ich primárny útok je veľmi nebezpečný náboj, vďaka čomu môžu pôsobiť skôr odstrašujúco. Uvedený náboj by však tiež nechal ich slabé miesto – ich neozbrojené chrbty – dokorán otvorené útoku.

Teraz sa ich zverencom v Doom Eternal nielenže ľahšie uhýbajú vďaka novej mechanike uhýbania, ale Blood Punch ich môže tiež vystreliť spredu, takže je to veľmi jednoduchý spôsob, ako skrátiť prácu Pinkies aj Pinkies. Strašidlá. Ak to nefunguje, môžu ich poškodiť aj výbušniny a ľadový granát ich nechá znehybniť a umožní hráčovi, aby sa postavil do pozície pre rýchlu popravu.

Správanie Spectre je totožné so správaním Pinkyho, hoci ich maskovanie môže sťažiť ich rozpoznanie, najmä v preplnených arénach.

Jatočné telo

Jatočné telo

Carcass je podporný démon, ktorý, hoci sám o sebe nie je príliš veľkou hrozbou, môže spôsobiť poriadne bolesti hlavy, ak podporuje iných démonov. Náhodne vytvára energetické štíty pred hráčom na ochranu iných démonov, a hoci ich možno pomocou plazmovej pušky preťažiť a využiť vo svoj prospech, môžu predstavovať skutočný problém, ak máte obmedzený manévrovací priestor na prácu.

Okrem toho môže Carcass sám o sebe udeliť nejaké dobré poškodenie, keď je ohrozený, pomocou energetických vĺn na útok na vzdialenosť, jednoduché útoky na blízko na krátku vzdialenosť. Napriek tomu sa dá ľahko odoslať pomocou prakticky akejkoľvek zbrane.

Cacodemon

Cacodemon

Cacodemon je niečo ako maskot série Doom a žiadna hra Doom by bez neho nebola úplná. Tieto plávajúce červené guľôčky sú naplnené zubami a budú sa pohybovať smerom k hráčovi, zasypávajúc ich energetickými výbojmi, pričom sa pokúšajú priblížiť sa k nim a svojimi uhryznutiami spôsobiť masívne poškodenie na blízko.

Pohybujú sa rýchlejšie ako v Doom 2016 a majú veľa zdravia, takže sa im nie je čo posmievať. Našťastie sú zraniteľné voči lepkavým granátom bojovej brokovnice a dajú sa tiež rýchlo zničiť balistou alebo Chaingunom.

Pekelný rytier

Pekelný rytier

Hell Knights sú pomerne priamočiari nepriatelia, ktorí vás jednoducho nabijú a zaútočia na vás v boji zblízka niekoľkými typmi silných útokov. Majú tiež veľkú zdravotnú rezervu a nemajú žiadnu zjavnú slabosť ako Cacodemons, ale je dosť ľahké ich zvládnuť, keď odomknete niektoré z výkonnejších zbraní hry, ako sú Chaingun a Super Shotgun.

Dread Knight

Dread Knight

Dread Knight je variant pekelného rytiera, ktorý sa pohybuje rýchlejšie, je agresívnejší a má v rukáve nejaké extra útoky. Predovšetkým dokážu vystreliť energetické vlny na diaľku a ich pozemný útok pokryje oblasť energiou, ktorá spôsobí poškodenie hráča, ak v nej zostane. Našťastie Dread Knights sú asi tak odolní ako bežní Hell Knights, takže nie sú schopní prijať príliš veľa trestov, kým zostúpia.

Revenant

Revenant

Revenanti sú vysoko mobilní démoni, ktorí sú vybavení jetpackom a dvoma raketovými vežami. Revenant nemá toľko zdravia ako mnoho iných ťažkých démonov, ale jeho pohyblivosť sťažuje jeho zasiahnutie, nehovoriac o tom, že jeho raketové salvy a samonavádzacie rakety môžu spôsobiť veľa problémov.

Deaktivácia veží v podstate premení Revenanta na jednoduchého bojovníka na blízko, ktorý nepredstavuje veľkú hrozbu, hoci zasiahnutie vežičiek je zvyčajne väčší problém, než stojí za to, najmä preto, že nebudete mať problém ich po vás jednoducho zabiť. dostať do rúk nejaké silnejšie zbrane.

Prowler

Prowler

Prowler je väčší a horší bratranec skřeta. Podobne ako skřeti sa pohybujú rýchlo a môžu buď útočiť na diaľku pomocou rýchlo sa pohybujúcich fialových ohnivých gúľ, alebo vrhnúť hráča na blízko. Majú však podstatne viac zdravia ako škriatkovia a dokážu sa teleportovať po aréne, takže je ťažké ich prichytiť.

To znamená, že je dobrý nápad znehybniť prowlerov ľadovými granátmi predtým, ako sa o nich postaráte, aj keď Mäsový hák je tiež často dobrým spôsobom, ako sa priblížiť k ľahkému zabitiu.

Arachnotron

Arachnotron

Arachnotron je nepriateľ, ktorý vám na začiatku hry spôsobí peklo. Sú vysoko mobilné, majú veľa zdravia a môžu spôsobiť veľké škody pomocou svojej plazmovej veže, ak nie je deaktivovaná.

Je pravda, že je ľahšie sa s nimi vysporiadať, keď získate nejaké ťažšie zbrane, ale kým to neurobíte, znefunkčnenie ich veže ťažkým kanónom alebo lepkavými bombami je nevyhnutnosťou, pretože jednoducho majú oveľa väčšiu palebnú silu ako zabíjač Doomov. skorá hra.

Mancubus

Mancubus

Mancubus je obrovský démon s množstvom zdravia, ktorý bude neustále chrliť salvy ohnivých gúľ na hráča pomocou svojich ručných kanónov. Po celú dobu môže použiť plameňomet, ak sa hráč dostane do blízkosti, buď zacieli na hráča, alebo pohltí oblasť okolo plameňom, aby vytvoril obranný nárazník a prinútil hráča zostať na dosah.

Našťastie sú jeho delá slabými stránkami a vďaka svojej veľkosti sa dajú pomerne ľahko zničiť. Keď Mancubus stratí svoje delá, stratí aj svoj plameňometný útok a jeho pravidelné útoky na diaľku sú tiež menej účinné.

Šľahnutie

Šľahnutie

Podobne ako Prowler, aj Whiplash je tvrdý a rýchly nepriateľ navrhnutý tak, aby udržal hráča v pohybe. Aj keď sa nedokáže teleportovať, má nebezpečnejšie útoky na blízko a na diaľku, plus jeho nepravidelné pohyby a tenký rám môžu sťažiť zasiahnutie.

Ľadový granát a hák na mäso sú však vašimi najlepšími priateľmi, pokiaľ ide o boj s bičmi, hoci vďaka ich veľkému množstvu zdravia sú životaschopnými cieľmi aj pre zablokovanie raketometu.

Elemental bolesti

Elemental bolesti

Pain Elemental môže vyzerať len ako tvrdšia verzia Cacodemona, ale správajú sa úplne inak. Menovite, Pain Elemental sa bude snažiť držať ďalej od hráča, keď útočí na dosah, pľuje ohnivé gule, hádže Stratené duše alebo plodí Stratené duše, ktoré sa budú vznášať okolo nich a budú ich chrániť, ak sa hráč pokúsi priblížiť.

To znamená, že sú to impozantní bojovníci na diaľku, môže byť nebezpečné priblížiť sa k nim osobne, a majú veľa zdravia bez výrazných slabých stránok. Názov neklame – je naozaj ťažké sa s nimi vysporiadať. Sú jedným z najhubovejších typov nepriateľov v hre a zvyčajne je dobré ich zjemniť balistou alebo raketometom predtým, ako použijete hák na mäso zo super brokovnice, aby ste sa priblížili k záverečnému úderu.

Cyber ​​Mancubus

Cyber ​​Mancubus

Cyber ​​Mancubus je v podstate len Mancubus premenený na chodiaci tank s ťažkým pancierom, ktorý používa kyselinu namiesto ohňa ako primárny prostriedok na spôsobenie poškodenia. Kyselinové útoky vytvárajú na zemi bazény, ktoré poškodia hráča, ak doň vstúpi, takže Cyber ​​Mancubi môže vážne obmedziť schopnosť hráča pohybovať sa po aréne, ak mu bude poskytnutý dostatok času.

Brnenie ich tiež robí mimoriadne odolnými, hoci sa dá okamžite zničiť pomocou Blood Punch. To samozrejme znamená dostať sa do dosahu na blízko, čo je riskantný krok vzhľadom na útoky AoE kyseliny Cyber ​​Mancubus. Prípadne sa o brnenie postarajú výbušniny a rakety, hoci Blood Punch je zďaleka najefektívnejší spôsob, ako sa cez neho dostať.

doom večné postavy

Kategória 3 – Super Heavy

Konečne sa dostávame k tretej kategórii, ktorá sa skladá z tých najtvrdších a najsmrteľnejších démonov, ktorých na vás hra vrhne. Títo v podstate fungujú ako druh mini-bossov, s ktorými sa budete stretávať počas kampane.

Pekelný barón

Pekelný barón

Baroni sa vracajú v Doom Eternal, aj keď prešli niečím redizajnom. Tentoraz sú v podstate len vylepšenými verziami Dread Knighta, t.j. útočia na blízko a na diaľku pomocou energetických čepelí, ktoré spôsobujú veľa škôd, ale môžu tiež sami absorbovať bezbožné množstvo škôd.

Aj keď sú rozhodne zastrašujúce, akonáhle pochopíte ich útočné vzorce, je ľahké sa im vyhnúť a Chaingun je najlepší spôsob, ako ich zničiť, aspoň ak sa snažíte zachrániť nálože Crucible a muníciu BFG.

Doom Hunter

Doom Hunter

Prvýkrát predstavený ako boss, Doom Hunter sa počas kampane niekoľkokrát vracia ako bežný nepriateľ, ale nestáva sa menej nebezpečným. Je vybavená plávajúcimi saňami, ktoré jej poskytujú silné útoky na diaľku a regeneračný energetický štít.

Zničenie saní by malo byť vždy vašou prvou úlohou, pretože to urobí Doom Hunter menej agresívnym, menej hrozivým a zraniteľnejším, pretože jeho energetický štít by bol natrvalo vypnutý.

Našťastie sa sane dajú pomerne ľahko deaktivovať pomocou raketometu, super brokovnice alebo Blood Punch. Avšak aj bez svojich sánok je Doom Hunter stále impozantným súperom, pretože sa stane mobilnejším a stále bude schopný utrpieť značné škody pri vykonávaní rýchlych útokov typu hit-and-run.

Arch-Vile

Arch Vile

Jeden z najviac hanobených nepriateľov z Doom II (tentoraz zamýšľaná slovná hračka), Arch-Vile sa vracia v Doom Eternal a je väčšou nepríjemnosťou ako kedykoľvek predtým.

Totiž, bude neustále plodiť nových nepriateľov do arény, pričom bude brúsiť všetkých prítomných démonov. Dokáže sa teleportovať a chrániť sa, aby sa vyhol poškodeniu, pričom jeho plameňové útoky môžu byť tiež nebezpečné, nehovoriac o tom, že k tomu všetkému má ešte veľa zdravia.

To znamená, že Arch-Vile nie je nič na smiech a vždy by to mal byť váš prioritný cieľ, hneď ako sa objaví. Super brokovnica na blízko je pravdepodobne najlepší spôsob, ako sa s tým vysporiadať, ak nechcete použiť náboj z Crucible, hoci výstrel z BFG môže byť tiež dobrý nápad, ak by sa Arch-Vile podarilo splodiť veľa démonov.

Cyberdemon (tyran)

Cyberdemon (tyran)

Cyberdemon – alebo skôr Tyran, ako sa mu hovorí v Doom Eternal – je zďaleka najhubovitejším démonom v hre, ktorý dokáže zniesť bezkonkurenčné množstvo trestu, no zároveň dokáže rozdať veľa škôd s niekoľkými rôznymi útokmi. . Je to chodiaca sila a jedinou výhodou je, že boj s ním je veľmi jednoduchý, pretože neexistujú žiadne špecifické nedostatky, ktoré by bolo potrebné využiť špecifickým spôsobom.

Spolu s Arch-Vile je Tyran pravdepodobne najlepším spôsobom, ako utratiť nálože Crucible, pretože boj s ním s konvenčnými zbraňami môže chvíľu trvať a môže byť veľmi náročný v niektorých arénach, kde má hordu krmiva a ťažkú ​​podporu. .

Marauder

Marauder

A teraz sa dostávame k Marauderovi, ktorý je najneslávnejším novým prírastkom Doom Eternal do zoznamu nepriateľov. Zatiaľ čo väčšina nepriateľov má slabiny, ktoré je možné využiť, ak ich chce hráč efektívnejšie rozoslať, Marauder má jedinú slabinu, ktorá musieť byť zneužitý, pretože je to jediný spôsob, ako ho poraziť.

Totiž, Marauder blokuje všetky útoky pomocou energetického štítu, ktorý ho tiež nepochopiteľne chráni pred všetkými výbušninami a super zbraňami. To znamená, že je doslova nezraniteľný, s výnimkou krátkeho okna, keď sa pripravuje na útok na blízko, ktorý hráč môže prerušiť.

Z tohto dôvodu sa Marauder cíti skôr ako trik než ako skutočný nepriateľ. Keďže je len jeden spôsob, ako zničiť Maraudera, každý súboj s ním bude prebiehať rovnako. Výsledkom je, že boj s nimi sa bude veľmi rýchlo opakovať, nehovoriac o tom, aký druh otravy môžu byť, keď sa objavia v arénach s inými démonmi.

V každom prípade, aj keď máme pocit, že Marauder je zle navrhnutý nepriateľ, jeho nezraniteľnosť, vysoké poškodenie a skutočnosť, že cez neho nemôžete prejsť skratkou pomocou Crucible alebo BFG, to všetko ho robí najproblematickejším. nepriateľa, aj keď je to z nesprávnych dôvodov.

Doom Eternal

Záver

A takto by sme zoradili všetkých nepriateľov Doom Eternal! Samozrejme, zoznam je založený na našej vlastnej osobnej skúsenosti s hraním hry, takže v závislosti od vášho herného štýlu, obtiažnosti, ktorú hráte, a od toho, ako dobre sa zorientujete v novom vzorci, môžete mať úplne inú skúsenosť s niektorými týchto nepriateľov.

Dajte nám vedieť, ktorú z nich ste najviac nenávideli, ale spomeňte aj druhú najnenávidenejšiu, ak je na prvom mieste Marauder.

Mohli by sa vám páčiť aj tieto