Kapitola 06 - Strata úchopu

KAPITOLA 06 - Strata úchopu

Keď začne hladina, opäť si ľahnete na chrbát na nemocničný vozík s červenými blikajúcimi svetlami, ktoré blikajú a zapínajú. Potom, čo sa Sebastian spamätá, pozrite sa na stôl pred sebou. Na ňom sú rozložené fotografie niekoľkých štruktúr a miest. Chyť Článok v novinách: Zrútila sa podlaha v kostole odhaliť ostatné fotografie. Ak chcete vykonať inováciu alebo hľadať skrinky, urobte to pred preskúmaním fotografií na stole. Keď ste pripravení, pozrite sa na nich, aby ešte raz spustili zvláštnu udalosť (ten zastavovací pohyb ramena v jame je skutočne strašidelný).

Po vzhliadnutí fotiek dôjde k prerušeniu napájania vo vašej nemocničnej svätyni. Vyraďte lampu (stlačte LS), aby ste ju mohli vidieť znova. Ignorujte podivné udalosti na ceste a zamierte do chodby pre pacientov (oproti stroju na aktualizáciu). Na konci chodby nájdete zdravotnú sestru, ktorá sa absorbovaným spôsobom pozerá do zrkadla. Potom zabočí doprava a vojde do niečoho, čo vyzerá ako stena.

Choďte na koniec chodby, aby ste našli múr, ktorý tam obvykle je. Nahradí ich schodisko vedúce dole. Všimnite si toho, že všetky dvere v tejto mentálnej sekcii sú zamknuté, kým nestretnete Leslie a nenájdete žiadne položky. Choďte dole po nových schodoch a choďte do chodby pod nimi. Keď sa po nej vydáte, uvidíte prvý pohľad na strážcu. Tento veľký nepriateľ v tvare človeka má namiesto hlavy trezor a ako zvolenú zbraň nosí veľké tupé predmety. Našťastie ho v tejto chvíli nemusíme riešiť.

Počkajte, kým zmizne, a pokračujte v ceste po chodbe. Na vzdialenom konci nájdete Leslieho s viditeľnými emanáciami, ktoré od neho prichádzajú. Po znovuzískaní kontroly budete na skutočnom začiatku tejto kapitoly (ktorá smeruje do všetkých miest uvedených na týchto fotografiách na stole, na ktorý ste sa predtým pozreli. Áno, dokonca aj na dieru). Vylezte hore na prepravky a von z miestnosti dierou v stene vyššie.

Na troskách pred vami je strieborné puzdro, ktoré sa otvára na a Harpoon Bolt (1) . Vystúpte po schodoch hore a pokračujte hore, kým sa nedostanete na slnečné svetlo. Horský chodník sa hadí od vašich nôh, takže je čas dať ich do práce. Prvá budova na ceste bude murovaný dom po vašej pravici.

Vlezte po červenom rebríku dovnútra a na okraji dosiek uvidíte Guľky do pištole (2) . Pre tých, ktorí poznajú hororové hry, sú položky často skryté pred očami. Hneď po zdvihnutí striel sa pozrite na dve prepravky visiace na lanách. Môžu byť zostrelené (vystrelením na laná, ktoré ich zavesia), aby sa zbierali predmety vo vnútri. Rozbaľte nadol, rozbite škatule a chyťte korisť (nie som si istý, či je to nastavené alebo nie: Striekačka (1) a Brokovnice (4) v mojom prípade), než sa vydáte späť na chodník.

Ďalšia budova bude vľavo. V ňom nájdete telo na spálenie, vo vnútri bude a Socha rozbiť pre kľúč a prepravku rozbiť. Vzhliadnite a všimnite si ďalšiu zavesenú prepravku. Zostrelte ho a zdvihnite Guľky do zbrane (7) ak je nastavený, alebo čokoľvek, čo získate inak. Teraz opustite budovu a priblížte sa k bráne na konci chodníka. Pred otvorením sa uistite, že ste nabili zbrane a nechali všetky tri skratky. Zatlačte bránu a otvorí sa scéna s prestrihom.

KONTROLNÝ BOD

Po scéne sa veci začnú veľmi komplikovať, skutočne rýchlo. Cieľom tejto sekcie je zadržať strašidelné miesta, kým Joseph otvorí dvere. To sa ľahšie povie, ako urobí. Výbušné sudy je možné kopnúť smerom k zhlukom nepriateľov a explodovať, aby sa ušetrila munícia (čo budete chcieť urobiť, keď to bude možné, pretože existujú dve z týchto miestností, jedna po druhej). Šetrenie munície počas týchto dvoch sekvencií prepadov sa vyplatí takmer okamžite potom, preto to urobte, keď môžete.

V závislosti od vašej úrovne znalostí a zdrojov môžete stráviť čas útekom a odpálením zvláštneho výstrelu alebo výbuchom všetkého, čo príde oknom. Ak máte niekoľko brokových nábojov a zápaliek, môžete skúsiť zraziť viacerých nepriateľov dohromady a zapáliť ich na jeden zápas a náboj.

Existuje však niekoľko vecí, ktoré si môžete vyzdvihnúť v miestnosti. Zápasy (5) , ako aj a Ľahký skrutka (1) nájdete na stole pri ľavej stene a Guľky do pištole (6) na neďalekej poličke. Hneď ako sa otvoria dvere, rozbehnite sa dovnútra a okamžite zabite nepriateľov vo vnútri (a prestaňte na nich míňať zdroje).

V malej sieni medzi prepadmi spustite dolu rozbité schody a potom sa otočte, aby ste našli Goo Jar (300) . Znova sa otočte a zamierte iným smerom, aby ste našli a Striekačka (1) a a Freeze Bolt (1) vedľa steny. Hneď vpredu je polica s Brokovnice (3) a Výbušné skrutky (2) nabiť

Niekoľko sekúnd po vstupe do miestnosti začnú zhora pršať nepriatelia. Majte na pamäti, že sa budete chcieť vyhnúť používaniu výbušných skrutiek, kým nevybuchnete výbušné sudy v miestnosti (vizuálne zobrazenie prečo) sledujte video od 11:40 do 11:50. Potom zopakujte metódy, ktoré ste použili v predchádzajúcej miestnosti. Vytvorte si vzdialenosť, keď môžete, použite výbušniny vo svoj prospech a nasledujte Jozefa dverami hneď, ako ich otvorí.

Po bezpečnom zatvorení dverí si urobte krátky rozhovor s Josephom a uvidíte svoj ďalší cieľ. Túto oblasť vopred trochu vysvetlím, aby som predišiel zbytočnému sklamaniu. Cieľom tejto oblasti je zrútiť štyri kovové boxy visiace z vonkajšej strany veže. Nachádzajú sa tu strašidelní, ktorí poháňajú odpaľovače šípov (myslite na malé delá). Aby ste týchto chlapcov zabili a zbúrali škatule, musíte každého, kto straší, strieľať z hlavy sniperkou (čoskoro to vyzdvihneme). Nebudete môcť postupovať, kým posledný odpaľovač šípov nezomrie a krabica nespadne.

Aby sa krabice otvorili a prenasledovali sa, aby sa odhalili, musíte sa priblížiť k oblastiam pokrytým krvou a šípmi na zemi. Keď to urobíte, budete počuť kovový posuvný zvuk (keď sa otvorí kovová obrazovka blokujúca odpaľovače šípov). Toto je vaša príležitosť vystreliť a potom šprintovať, aby ste sa vyhli prichádzajúcim šípom. Tieto polohy sú umiestnené na rôznych miestach. Prvý je na pravej strane oblasti (na úrovni „zeme“). Druhý je v strede (na „hornej“ úrovni). Tretí je v blízkosti základne veže oproti miestu, odkiaľ ste prišli (na úrovni „zeme“). Štvrtá a posledná oblasť je v zadnej časti budovy na ľavej strane (na „hornej“ úrovni).

Myslíte si, že je to samo o sebe ťažké? Toto všetko musíte urobiť a zároveň bojovať s neustálym prúdom prichádzajúcich strašidelných a tučných strašidiel. Znie to ako smiech ... Dúfam, že ste ušetrili muníciu zo zálohy. Jedinou výhodou, ktorú tu máte, je Joseph (napriek svojej glitchy melee AI), ktorý pre vás bude rozptyľovať pozornosť a príležitostne zabíjať nepriateľov.

Oh, a uistite sa, že zachováte tri alebo štyri výbušné strely a tri náboje do brokovnice (alebo dve dvojhlavňové náboje, ak ste dostali predobjednávku DLC) pre udalosti nasledujúce po zničení odpaľovača so štvrtým šípom. Áno, uhádli ste, bude čakať ďalší šialenec motorovej píly.

KONTROLNÝ BOD

Dobre, teraz vysvetlenie nie je v poriadku, je čas ísť do práce. Vyzdvihnúť Odstreľovacia puška zo strieborného puzdra za Jozefom a Striekačka (1) vedľa toho. Odstreľovacia puška spôsobuje značné škody pri výstreloch hlavy, ale je blesková (ospravedlňujem sa všetkým tým hráčom CoD, ktorí sú zvyknutí na Barret 50 cal) a bude potrebné, aby sa po každom výstrele vysunul plášť a znova sa zameralo. Vďaka tomu sú rýchle výstrely hlavy nepravdepodobné. Lepšia stratégia je vystreliť výstrel a potom ustúpiť, než vypustíte ďalší. Uistite sa, že ho vybavíte skrátene, pretože v tejto časti ho budete potrebovať.

Akonáhle si vyberiete položky, pozrite sa doľava do rohu a uvidíte svietiaci kúsok zrkadla. Poznámka: Toto je zrkadlo „raz vypnuté“ a rozbije sa krátko po vynorení sa z neho, preto vykonajte všetky potrebné inovácie alebo vyzdvihnutia skrinky. Nepriatelia v tejto oblasti sa veľa pohybujú a sú často posilnení, takže ich môže byť viac alebo menej v závislosti od toho, v ktorej fáze cieľa sa nachádzate (zničené 0/4 sa budú líšiť od zničených 3/4). Nezabudnite, že pokiaľ môžete, šetrite so svojimi zbraňami a zdrojmi, pretože je to dlhý úsek a kontrolný bod na polceste príliš nepomáha, ak ste použili všetku muníciu.

Zamierte doľava z oblasti zrkadiel a nájdite osamoteného strašidelného muža, ktorý smeruje dovnútra a von z dverí. Ak sa priblížite k dverám, znova sa objaví s ďalšími nepriateľmi (zvyčajne strašidelnými a strašidelnými). Skúste zraziť tučného a zapáliť ho jediným zápalkou (môžete použiť výstrel z brokovnice na nohy alebo štyri výstrely z pištole, aby spadol, menej, ak ste upgradovali, je to poškodenie).

Ak to správne načasujete, môžete ho vziať súčasne a aspoň jedného z ostatných strašiť. Odteraz by to mala byť pre vás bežná stratégia, kedykoľvek narazíte na strašidelného tuku. Pamätajte si, že zbrane na blízko nebudú vždy jediným úderom, ktorý zabije infikovaných tukom (keď sú v plnom zdraví).

Vstúpte do dverí a choďte do tajného režimu, za hromadou kmeňov pred vami je pasca na granát. Zakrúžkujte guľatinu a odzbrojte ju. Uchopte sekeru z hromady guľatiny nad miestom, kde bola aj pasca na granát.

Vyzdvihnúť Guľky do pištole (4) a Harpoon Bolt (1) na polici v zadnej časti miestnosti. Potom potiahnite páku vedľa veľkého generátora na zadnej stene. Tým sa odomkne jedna zo zapečatených miestností na pravej strane oblasti, v ktorej budete môcť neskôr ukoristiť, keď bude bezpečnejšie. Vedľa generátora sú Zápasy (5) tiež kradnúť. Akonáhle máte všetko, preplížte sa dole, aby ste zastrašeným strážcom bodli chrbtom a odzbrojili vedľa neho ďalšiu granátovú pascu. To otvára ďalšiu cestu do rozpadajúcej sa budovy.

Vráťte sa dovnútra a tentokrát choďte po schodoch vedúcich hore (opatrne, pretože sa jedná o cieľovú oblasť šípu). Brokovnice (2) nájdete v hornej časti schodiska vedľa cieľovej oblasti šípky doľava. Odstreľovaciu pušku môžete vytiahnuť na spodnej časti schodiska a pohybovať sa hore, kým sa neotvorí kryt na odpaľovacej skrini so šípmi, vystreliť a stiahnuť sa dole schodmi. To je jeden dole, tri do konca.

Keď spadne, vráťte sa rýchlo hore a sledujte, ako krabica padá. Keď sa to stane, objaví sa osamelý strašidelný dom a zatiahne blízku páku, čím uvoľní roj nepriateľov do oblasti. Vzhľadom na nastavenú povahu výhľadu si nemyslím, že je možné tomu zabrániť, ale pri behu po chodníku môžete odstrániť jedného alebo dvoch nepriateľov. Môžete tiež nájsť granátovú pascu na deaktiváciu malej sady. schodísk v okolí, ak sa vám páči (aby vás to neskôr neprekvapilo).

Teraz bude umiestnenie nepriateľa nemožné predpovedať kvôli novým nepriateľom v oblasti, takže zostaňte v strehu (Joseph často beží k blížiacim sa nepriateľom) a pokúste sa zničiť zostávajúce boxy tak rýchlo, ako len môžete. Utečte späť do oblasti, z ktorej ste začali (kde bolo zrkadlo) a zamierte tentokrát doprava.

To by malo zaistiť, aby vás nepriatelia neobišli, a z tejto cesty môžete útočiť na zvyšné boxy. Prejdite cez úzky doskový most (je to skvelé miesto na ústup a obranu, pretože nepriateľov je možné zraziť a okamžite ich zabiť a musia sa zoskupiť, aby sa k vám dostali. Pozerajte sa doprava a po schodoch hore, keď ste naprieč, s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte viac ľudí nepriatelia. Môžete sa ich buď pokúsiť odstrániť ako obvykle, alebo upútať ich pozornosť a stiahnuť sa cez most. Zapojte ich, keď sa zoskupia, a ušetrite zdroje.

Vráťte sa späť ku schodisku a plížte sa hore do rozbitej budovy vľavo hore. Pred uchopením granátometu na stene by ste ho mali deaktivovať Odstreľovače (3) a rozbiť blízku prepravku. Vyjdite z malej budovy a vojdite do tej napravo v hornej časti schodiska. Vnútri nájdete niekoľko prepraviek, ktoré môžete rozbiť.

Ďalšia cieľová oblasť šípu je na otvorenom priestranstve hneď za touto budovou. Môžete sa tu použiť roh konštrukcie, aby ste sa skryli po tom, ako ste zastrelili strašidelného muža v boxe. Dávajte si pozor na akékoľvek strašidelné spadnutie z vyšších úrovní okolitých štruktúr.

CHECKPOINT (spustí sa pri prechode za cieľovú oblasť šípky)

Po zvrhnutí tejto škatule zamierte do malej budovy za vami a po rebríku vylezte na hornú úroveň. Pravdepodobne tu nájdete niekoľko maskovaných strašidel (ak ešte nespadli, aby s vami bojovali). Nebojte sa ich pokúšať strieľať z hlavy, pretože porcelánové masky môžu poriadne zabiť. Zničte ich a namiesto toho ich zapáľte, aby ste ich efektívne zabili (jeden výstrel z brokovnice pre oboch a následné zapálenie funguje dobre).

Vyzdvihnúť Guľky do pištole (4) v rohu tu a Tlmič pérovania (1) na priľahlej streche. Nasledujúca malá strecha má viac Guľky do pištole (2) vyzdvihnut. Tu môžete prejsť hornou oblasťou a nájsť ďalšiu cieľovú oblasť šípok. Vedľa je kus vlnitého plechu, ktorý môžete zozadu vyskočiť a vyraziť tak na strašidelného muža v boxe so šípkami.

Pred odpálením na odpaľovací box vyhľadajte a Socha sediaci na rímse spravodlivou cestou nad škatuľou na rímse v hornej časti veže. Odstreľovacou puškou ho rozbite a spadne na základňu veže, aby ste sa neskôr mohli zotaviť. Akonáhle to urobíte, odstreľte na posledný strašidelný odpaľovač šípov. Potom, čo ho spustíte, vráťte sa pred tým do oblasti šípok cieľa (pravá strana, kde sa spustil kontrolný bod) a zamierte za oblasť cieľa šípu k blízkemu rebríku vedúcemu nadol.

Zostúpte po rebríku a rozbite prepravku v rohu. Budete musieť šprintovať von a odbočiť doľava, aby ste sa dostali za stenu (pretože z uhla nevidíte prenasledované z otvorenej oblasti). Budete musieť vykročiť do palebnej čiary, rýchlo urobiť strelu a potom sa schovať za múrom, kým paľba neskončí. Potom, čo je posledné pole dole, je načase postaviť sa pred poslednú prekážku pred vežou. Pred opätovným priblížením sa k voľnému priestranstvu znova nabite zbrane a vytvorte si výbušné skrutky (minimálne 3).

KONTROLNÝ BOD

Keď sa priblížite k otvorenému priestranstvu v spodnej časti veže, praskne z dverí veže šialenec. Našťastie ste ušetrili zdroje, ktoré som spomenul na začiatku tejto sekcie (aj keď chápem, ak ste to neurobili s počtom nepriateľov v tejto sekcii). Šialenec motorovej píly má rovnaké zdravie ako vždy a na zrútenie potrebuje 3 výbušné skrutky a minimálne 2 náboje do brokovnice. Vymeňte pištoľ, aby ste spôsobili konečné poškodenie, ak vám dôjdu náboje do brokovnice. Akonáhle spadne, chyťte ho Goo (5 000) spadne.

Teraz, keď je po otvorenom priestranstve bezpečné prechádzať, vráťte sa naň a nájdite ho Guľky do zbrane (7) , Goo Jar (300) a a Harpoon Bolt (1) (napriek tomu, že vyzerajú ako dve podopreté proti sebe). Kľúč, ktorý spadol z predchádzajúcej sochy, môžete nájsť aj pred veľkými dvojitými dverami (ak ste ju nezastrelili skôr, vráťte sa do cieľovej oblasti šípky vyššej úrovne a vystreľte). Teraz sa môžeme vrátiť k dverám, ktoré sme otvorili, aktiváciou generátora na začiatku tejto sekcie. Hurá, korisť. Vylezte na rebrík a vráťte sa k prepínačom vedľa cieľovej oblasti šípky doprava. Môžete si všimnúť, že prepínače sú teraz v hornej polohe.

Vyklopte ich a jedny dvere sa otvoria a odhalia dve truhly a dve hromady Nevyžiadané diely (celkom 2) . Pravá hruď nemá pascu a drží Odstreľovače (2) a Brokovnice (2) . Ľavá hruď nemá ani pascu (vzácnosť) a a Goo Jar (1000) vo vnútri.

Ak vám niečo chýba, môžete teraz bezpečne preskúmať zvyšok oblasti. Keď ste pripravení, zamierte k spodnej časti veže a cez dvere, ktoré sú teraz otvorené. Joseph upozorní, že výťah sa zastavil, to znamená, že sa musíte plaziť po schodoch (samozrejme, toto je koniec koncov hororová hra. Čokoľvek elektrické nikdy nefunguje). Vystúpte po schodoch. Na ďalšej úrovni vyššie nejaké nájdete Zápasy (5) na podlahe a tele, ktoré bránilo výťahu pracovať. Uvoľnite cestu novo získanou zhodou.

Predtým, ako sa k Jozefovi pripojíte vo výťahu, pozrite sa na stenu v blízkosti a všimnite si zrkadlovú miestnosť. Choďte dovnútra, zdvihnite Zápis v denníku a Goo Jar (300) pred vstupom do zrkadla. V novinovom stánku v nemocničnom centre môžete získať Článok v novinách: Chýba dôstojník KCPD . Ak chcete, upgradujte a uložte si hru. Vráťte sa von, chyťte sa Fragment mapy 11 od podlahy doprava a za Josephom vo výťahu pokračujte ďalej.

Keď výťah stúpa, nabite všetky svoje zbrane a obnovte všetky potrebné skrutky (budete sa chcieť od tejto chvíle vyhnúť plytvaniu mrazom, šokom, výbušnými skrutkami a granátmi, pretože budú veľmi užitočné v záverečnej časti tejto kapitoly). Uistite sa, že je vaša ostreľovacia puška stále na skratke, pretože ju budete čoskoro potrebovať. Keď sa dvere otvoria, chyťte dvere Goo Jar (300) na poschodí vľavo a vyjdite von na kamenný most. Pri výstupe z výťahu môžete nájsť aj iný náhodný predmet na opačnej strane výťahu, buď strely do ručnej zbrane, alebo striekačku na pravej strane. Pre každého hráča to môže byť iný predmet alebo niektorí hráči nemusia mať vôbec nič. Na umiestnenie položky prispel Jonathan Wright.

Na polceste sa zastavíte a budete sa rýchlo rozprávať s Josephom. Po pokračovaní vo vašom prechode prevezme vystrihnutá scéna. Rozhorčene si povzdychnite na Josepha (naozaj? Spadli ste do toho?). Potom, čo skončí, vytiahnite sniperku a chyťte ju Odstreľovače (3) po vašej ľavici. Budete sa musieť pohybovať po vratkom dreve, aby ste získali slušnú strelu na dvoch nepriateľov ťahajúcich Jozefa k gilotíne. Od konca lešenia urobte výstrely a zabite oboch strašidelných (pohybujú sa pomaly, takže by ste mali mať dostatok času).

Keď padnú, Jozef sa prebudí a urobí vám most. Našťastie, keď naň vstúpite, hra prevezme vedenie, prejde za vás a pravdepodobne zabráni trápnemu pádu. Sledujte ďalší Jozefov moment. Našťastie sa nedostal do vrchu, pretože ho potrebujete, aby ešte raz otvoril cestu.

KONTROLNÝ BOD

Ďalší deň, ďalšie prepadnutie, zatiaľ čo Joseph pracuje na otvorení cesty von. Spoza mosta sa k vám budú hrnúť piati strašidelní. Využite lineárnu dráhu vo svoj prospech a pokúste sa ich zhodiť na hromadu (jeden alebo dva výstrely z brokovnice a zápalka by to malo stačiť) alebo použite dobre mierené pištole. Akonáhle je skupina hotová, Joseph otvorí bránu. Automaticky prejdete a zatvoríte ho za sebou.

KONTROLNÝ BOD

Táto oblasť je trhom. Na rozdiel od svojho náprotivku Resident Evil 6 (uf, Rasklapanje ... hrozné spomienky), toto trhovisko je plné možností drancovania a žiadnych nepriateľov. V tejto sekcii je veľa prepraviek, takže majte oči odlúpnuté. Budem uvádzať zoznam nastavených položiek a cestu, ktorou sa nachádzajú (vľavo alebo vpravo) v danej oblasti. Môžete sa vrátiť späť a vyčistiť obe cesty.

Ľavá cesta: Za sochou je uväznená truhlica obsahujúca a Medikit (1) . Môžete sa vkradnúť pod markízovú kabínu a pripojiť sa k správnej ceste v zadnej časti tejto oblasti.

Pravá cesta: Na lavičke vpravo hneď za listom cez cestu je niekoľko Brokovnice (2) . Ďalší stôl na tej istej strane obsahuje znak Záznam zvuku s niektorými Časti pasce (1) vedľa toho. Debny naľavo od tohto stolu je možné rozbiť a odhaliť dieru v kamennom múre. Preplížte sa a nájdite a Socha na zemi po vašej ľavici. Zlomte ho, zdvihnite kľúč a vráťte sa na cestu trhoviska.

TO Ľahký skrutka (1) môžete nájsť trčať z koša za vami. Cesty sa aj tak spájajú, rozbíjajte prepravky, kým prídete k veľkej kovovej bráne, ktorá sa otvára na cintorín.

Vypočujte si krátky rozhovor medzi nimi a trochu sa vyberte po ceste, aby ste získali ďalšiu scénu. Vstúpite do neďalekej chaty a budete sa musieť kamarátsky stráviť s Jozefom. Keď opäť získate kontrolu, chyťte sa Fragment mapy 12 mimo blízku klietku. Nab Zápasy (4) zo skrine vedľa nej a Striekačka (1) von zo skrinky na druhej strane miestnosti. Má ešte niekto predtuchu, keď vám hororová hra na prežitie poskytne veľa vecí bez nepriateľov?

Choďte na druhú stranu budovy a nájdite dvere zrkadlovej miestnosti napravo od vás. V novinovom stánku v nemocničnom centre si môžete vziať Článok v novinách: Vyšetrovanie cirkvi a Plagát nezvestnej osoby: Pastor Graciana z dosky oproti. Ak chcete, upgradujte a pred opustením malej chaty a vykročením na cestu von uložte.

Ignorujte chodník vľavo, pretože je spôsob, akým ste prišli (žiadne položky). Namiesto toho odbočte doprava a sledujte, ako Joseph lezie po neďalekom mauzóleu. Teraz bude poskytovať podporu pri sledovaní v nasledujúcich dvoch oblastiach, čo vám výrazne uľahčí život a našťastie sa nebude spoliehať na svoju blízku AI.

KONTROLNÝ BOD

Keď ste blízko Jozefovej polohy, z blízkeho stĺpika spadne plynová lampa. Toto je ukážka spôsobu poškodenia nepriateľov, ak ste dobrý výstrel. Potom sa ihneď ukryte za náhrobnými kameňmi, pretože strašidelný strašidelný dom začne strieľať. Joseph by sa s ním mal rýchlo vysporiadať, ale strašidelný vás zasiahne skôr, ako zomrie, ak budete vonku. Potom je vo vode ukrytých niekoľko nepriateľov, ktorí sa zdvihnú, keď na nich zaútočíte alebo ich miniete.

V závislosti od vašich zdrojov môžete behať a vyhýbať sa nepriateľom, zatiaľ čo Joseph na nich strieľa alebo ich sám zastrelí. Mali by existovať celkom štyri, ktoré je potrebné zlikvidovať (piaty beží k bráne a ukáže, ako ju otvoriť, než vbehne do ďalšej oblasti). Uchopte všetky položky, ktoré strašidelne spadli po smrti (budú pokryté vodou) a nasledujte unikajúceho strašidla do ďalšej oblasti.

KONTROLNÝ BOD

Nabite zbrane, rozbite prepravky napravo a chyťte sa Brokovnice (4) zo zeme vedľa niektorých tiel a sledujte lineárnu cestu k scéne. Zoznámte sa so svojim prvým strašidelným obrom. Jasné, vedeli sme, že hra nás uspáva vo falošnom pocite bezpečia. Hneď ako získate kontrolu, prebehnite okolo obra (pred útokom sa skloní, aby zdvihol palicu, takže máte pár sekúnd). Postupujte po ceste a keď sa dostanete na otvorenejšie miesto, zamierte k plazivému priestoru pod hrobkou.

Toto miesto je bezpečné (v strede), ale nemôžete odtiaľto útočiť. Jozef sa presťahuje na neďalekú rímsu a bude strieľať na obrov, keď ho neangažujú. To znamená, že musíte pôsobiť ako návnada, kým na nich strieľa. Najlepšou zbraňou proti týmto chlapom sú výbušniny (svorníky alebo granáty), ale na konci tejto kapitoly budete chcieť granáty uložiť, takže zatiaľ použite skrutky.

Akonáhle vám dôjdu skrutky, vrhnite sa späť na ostatné zbrane (najskôr ostreľovacia puška, pretože to bude posledný užitočný bod v tejto kapitole), ale pred ústupom spustite iba jednu alebo dve rany. Hlavný díler škôd by tu mal byť Joseph, nie vy.

Skúste sa zamerať naraz na jedného obra (aby ste jedného zrazili rýchlejšie, čím uľahčíte sledovanie polohy nepriateľa). Po dostatku nábojov od Josepha padne druhý obr. Akonáhle sa to stane, môžeme zobrať korisť. Vnútri prehľadávača je a Tlmič pérovania (1) , Striekačka (1) a Odstreľovače (5) oproti plotu vedľa plazivého priestoru. Nasaj Goo (2x 3500) tiež padajú. Teraz prejdite múrom, ktorý našiel druhý obr, ktorý našiel Výbušné skrutky (2) na rímsu po vašej ľavici.

Tesne pred tým, ako sa k Jozefovi pripojíte, sa po svojej pravici pozrite na prepravku, ktorú rozbijete vo výklenku. Vedľa Jozefa na zemi je a Poznámka o cintoríne aportovať. Postavte sa vedľa Josepha a sledujte, ako problém vyrieši.

Budete teleportovaní do nemocničnej svätyne bez zrkadla. Pred odchodom teda upgradujte a uložte. Prebudíte sa na podlahe katakomb pod cintorínom. Nabite svoje zbrane a pripravte sa na ich preskúmanie. Prejdite jedinou pasážou, do ktorej sa dostanete, cez prvú miestnosť a do ďalšej chodby. V ďalšej miestnosti, do ktorej sa dostanete, bude mať hádanku. Predtým, ako tu niečo urobíte, zamierte do bočnej oblasti vpravo, kde sa môžu debny rozbiť a Harpúnové skrutky (2) zaseknutý v stene.

Na druhej strane miestnosti (s vakmi na telo na dopravnom páse) hľadajte vrecko na telo s a Socha k nemu pripojené. Spojte sa s taškou a vezmite si kľúč. Teraz môžeme vyriešiť hádanku. Tí, ktorí to chcú vyriešiť sami, nepozerajte sa na ďalší odsek, kým nebudete hotoví. Jeden tip je počúvať, čo hovorí Jozef, a vyvodiť vlastné závery. Pristúpte k Jozefovi, keď ste pripravení začať.

KONTROLNÝ BOD

Dokonca aj po tom, ako som si puzzle sám urobil, si nie som 100% istý, čo to znamená. Som si celkom istý, že to funguje tak, že to znamená, že musíte vyrovnať oltáre (spustením tiel na ne, aby mali rovnakú výšku) a potom potiahnite koncovú páčku označenú na stene (ktorá nie je prečiarknutá). Pozrite sa na čísla na oltároch, aby ste zistili, ktoré páky potiahnuť. V mojej hre to zodpovedalo ťahaniu 9, potom 5 a nakoniec 7 (číslo na stene). Videl som iné metódy, ktoré vyžadujú iba ťahanie 9 a 5, ale tesne pred tým je kontrolný bod, takže pokus a omyl odstraňujú faktor obtiažnosti.

Choďte priechodom (dúfajme, že bez nabodnutia), pozrite sa doľava a Goo Jar (300) chytiť a vojsť do obrovskej klietky. Vystúpte na poschodie vyššie a vezmite osamelý priechod von z miestnosti. Na jej konci je zdravotná miestnosť s a Goo Jar (300) , Brokovnice (2) , do Striekačka (1) , Guľky do pištole (4) , do Cemetery Lab Note #1 a obrázok na preskúmanie. Opustite miestnosť druhým priechodom.

Na konci ktorého nájdete kovovú bránu, prasknutú stenu a Cemetery Lab Note #2 na zemi. Pristúpte k veľkej klietke s obrovským psom podobným zvieraťom vo vnútri. Na ľavej strane klietky nájdete a Goo Jar (300) . Akonáhle to máte, zakrúžkujte na pravú stranu klietky a urobte nový priechod. Na konci nájdete ďalšie dvere prítlačnej dosky. Choďte na to a prejdite sa, aby ste prišli do iného priechodu (druhú stranu tej popraskanej steny, ktorú sme videli skôr).

Predtým, ako sa priblížite k kovovej bráne, uistite sa, že budete maximálne šokovaní, zmrazte skrutky (uistite sa, že máte najmenej 3 šoky a toľko zmrazení, koľko ste našli). Veľmi šikovné sú tu aj granáty a výbušné strely. Uistite sa, že je všetko nabité a pripravené na akciu (s kušou, granátmi a brokovnicou, všetko na skratkách). Keď ste pripravení na výzvu, zamierte k kovovej bráne a príde psí tvor z klietky.

KONTROLNÝ BOD

Čas na skutočnú bitku. Všimnite si Jozefove stratené okuliare (čoskoro ich získame). Hneď ako získate kontrolu, budete sa musieť presunúť na stranu, aby ste sa vyhli útoku tvora. Ihneď potom začnite čerpať šokové skrutky vo štvorci okolo stredu kruhovej oblasti. Tvor sa na niekoľko sekúnd skryje v kríkoch a potom sa nabije alebo vyskočí v závislosti od vzdialenosti od neho. Šokové skrutky ho na niekoľko sekúnd paralyzujú (rovnako ako zmrazovací, ale ťažšie sa s ním spája a malo by sa používať iba vtedy, keď sa vyčerpajú šokové skrutky), čo vám umožní do neho vyprázdniť niekoľko výbušných skrutiek alebo nábojov z brokovnice. opäť sa pohybuje.

Vzhľadom na jeho nepríjemnú rýchlosť a manévrovateľnosť je v tejto oblasti najvyššou prioritou zastaviť ho v pohybe. Kedykoľvek ustúpi do kríkov, vhoďte granát alebo vystreľte výbušnú závoru (neumiestňujte výbušné skrutky do stredu, pretože cez ne bude pretekať, aby ste sa vyhli výbuchu). V tejto malej oblasti okolo okrajov je niekoľko položiek ( Tlmič pérovania (1) a Brokovnice (4) ), ale ak sa tu hrabete po predmetoch, pravdepodobne ste už mŕtvi. Napriek tomu, čo ostatní sprievodcovia hovoria o tom, že tento nepriateľ je „ľahký“, na strednú obtiažnosť som spotreboval nasledujúce (všetky spojovacie zásahy, pokiaľ nie je uvedené inak): 4 skrutky s rázom, 3 vybuchujúce skrutky (štvrtý zmeškaný), 6 výstrelov z brokovnice a 1 broková strela telom. V žiadnom prípade nie je „ľahké ho odstrániť“.

KONTROLNÝ BOD

Hneď po zvrhnutí prevezme vystrihnutá scéna, v ktorej Jozefa odvlečiete do bezpečia. Ach, ale nechal si mu okuliare. Sakra. Zdá sa, že na ich získanie budete musieť vziať iného psa. Našťastie tohto nemusíte zabíjať. Vyzdvihnúť Freeze Bolt (1) vedľa Jozefa, než sa vydáte smerom k bráne. Pretočte sa dierou v bráne, chyťte ju Brokovnice (4) pri nohách, ak ste tak neurobili počas predchádzajúcej bitky.

Z tejto polohy šprintujte na modré svetlo priamo pred sebou a chyťte sa Okuliare . Keď to urobíte, Joseph rozptýli psa, čo vám umožní rýchlo sa okolo neho rozbehnúť a cez medzeru v bráne do bezpečia. Vráťte Josephovi okuliare (s unaveným povzdychom pri logike videohier) a vyrazte hore po schodisku. V hornej časti odbočte doľava a za stenou vyhľadajte a Goo Jar (1000) pred vstupom do dverí kostola na ukončenie kapitoly. Sheesh a ja som si myslel, že posledná kapitola je dlhá. Hlúpe, hlúpe ja.