Kapitola 05 - Vnútorné vybrania

KAPITOLA 05 - Vnútorné vybrania

Na začiatku kapitoly budete stáť priamo pred dverami zrkadlovej miestnosti. Pred vstupom posuňte fotoaparát okolo seba a pozrite sa na podlahu za sebou, aby ste mohli špehovať Fragment mapy 8 v rohu.

Choďte do zrkadlovej miestnosti a nájdite Výbušný svorník (1) a a Zápis v denníku . Ak chcete aktualizovať, zadajte zrkadlo. Môžete tiež zbierať Novinový článok: Stánky vyšetrovania na recepcii vedľa sestry. Uložte a keď budete pripravení, znova vstúpte do chodby, kde ste začali.

Začnite kontrolovať miestnosti na chodbe (ignorujte tie, ktoré sú pokryté ostnatým drôtom, pretože sa neotvárajú), či neobsahujú korisť. Prvá miestnosť vpravo obsahuje Guľky do pištole (2) . Druhá miestnosť naľavo má Zápasy (5) sediaci na stole, ako aj Goo Jars (2x 300) na podlahe blízko postele. Druhá miestnosť napravo je prázdna od koristi. Rovnaká situácia je aj v tretej miestnosti vľavo.

Predtým, ako pôjdete ďalej chodbou, skontrolujte, či je nabitá brokovnica (alebo máte v kuše pripravenú výbušnú alebo svetelnú skrutku a pripravenú pištoľ). Prečo? Pretože hneď za nosidlami na polceste v hale je neviditeľné strašidlo (rovnaké, ako ste bojovali v poslednom leveli).

Na rýchle pripomenutie existuje niekoľko spôsobov, ako sa s týmito nepríjemnými nepriateľmi vyrovnať. Keď sa v okolí nachádzajú predmety, ktoré odhaľujú prítomnosť neviditeľného nepriateľa (napríklad krv na zemi alebo invalidné vozíky a nosidlá na chodbe), brokovnica funguje celkom dobre, pretože si podľa nej môžete urobiť približnú predstavu o mieste nepriateľa. interakcie s okolitými predmetmi. Keď je s ním málo interakcie, je najlepšie použiť buď výbušnú alebo svetelnú skrutku z kuše, po ktorej nasleduje zvolená zbraň.

Existujú aj iné metódy, ale tieto sú v tomto momente hry asi najefektívnejšie. Keď prechádzate okolo nosidiel, mali by ste vidieť, ako krv z kaluže letí hore, čo vám poskytne približnú predstavu o tom, kde je neviditeľný nepriateľ. Vyberte si svoju metódu a priveďte neviditeľných strašidel. Vyzdvihnite si svoje Goo (1000) z tela a pokračujte v kontrolných miestnostiach.

Štvrté dvere vľavo nemajú vo svojom vnútri nič iné ako strašidelnú stoličku (zvláštne pripomínajúcu tú, ktorá slúžila na vylepšenie Sebastiana) a zvláštny smiech. Štvrtá miestnosť napravo má a Goo Jar (300) oslobodiť. Posledné dvere naľavo vedú do krvou zaliatej toalety.

V treťom stánku vyhľadajte a Goo Jar (1000) a vylezte cez otvor v stene. Na druhej strane nájdete ... ďalšiu dieru. Tento je však o niečo väčší a zaberá veľkú časť podlahového priestoru miestnosti. Choďte dole na nižšie poschodie a ihneď vyhľadajte potkana, ktorý nesie a Socha . Áno vážne. Nerobím si srandu. Buď sa poponáhľajte a nabodnite krádežného hlodavca (je to veselé sledovať, ako Sebastian Roundhouse vykopáva vzduch nad potkana a akosi láme sochu), alebo vystreľte z presnej pištole, aby ste získali kľúč dovnútra.

Po tejto zábave nasleduje a Goo Jar (300) a Guľky do pištole (3) uchopiť blízky stôl a Zápasy (5) zo skrinky v rohu. Keď máte všetko, skryte sa pod drevenými doskami, ktoré blokujú cestu do ďalšej chodby.

KONTROLNÝ BOD

Priamo pred vami, keď sa narovnávate, by malo na stene svietiť červené žiariace svetlo. Pri bližšom skúmaní sa zdá, že ide o zámok, ktorý vyžaduje otvorenie karty kľúča. Ach, hráči z Resident Evil sa cítili byť zanedbávaní, pretože nemali zamknuté dvere na cestovanie míľ, aby našli kľúč. Predtým, ako sa pohnete k jediným otvoreným dverám v miestnosti, pripravte svoj arzenál na to, aby ste mohli čeliť neviditeľnejšiemu strašidlu.

V nasledujúcich niekoľkých izbách sa stretnete celkom s tromi, takže sa uistite, že ste úplne zamknutí a nabití stratégiami likvidácie. Odporúčal by som výbušné blesky a za nimi akúkoľvek zbraň, ktorá má muníciu, pretože v miestnostiach sú sekcie, v ktorých nie sú žiadne predmety, o ktoré by sa strašidelné krajiny mohli opierať. Medzi miestnosťami sú tiež dvere, ktoré slúžia ako tlmivkové body a ktoré sú ideálnym miestom pre výbušnú závoru.

Pred vstupom do prvých dverí zasuňte do ich stredu výbušnú závoru. Vstúpte do miestnosti ďalej a akonáhle sa začnú rozptyľovať predmety, šprintujte späť do predchádzajúcej miestnosti. O niekoľko sekúnd neskôr by mal váš výbušný blesk explodovať a odhaliť neviditeľného strašidla a nechať ho pripraveného na výbuch. Popadni svoje Goo (1000) a preskúmajte miestnosť, z ktorej nepriateľ prišiel, aby ste našli a Brokovnica (1) v červenej skrini. Hej, táto jedna škrupina môže v tejto hre znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

Pred prístupom k dvojitým dverám na druhej strane miestnosti nabite svoju kušu (a urobte ďalšiu výbušnú skrutku, ak ju potrebujete). Zložte ďalšiu výbušnú závoru v strede dvojitých dverí a rýchlo ich otvorte a bežte dozadu, aby ich hra automaticky vypla skôr, ako k nim príde neviditeľný strašidelný dom. To vám poskytne niekoľko sekúnd na to, aby ste sa zorientovali a zamierili k dverám, skôr ako prasknú a závora exploduje, čím sa odhalí. Dajte to zo svojej biedy a chyťte sa Goo (1000) .

Vytvorte ďalšiu výbušnú skrutku a pred pokračovaním nabite kušu. Vo vedľajšej miestnosti sa nie je čoho chytiť a našťastie ani (zatiaľ) straší neviditeľný. Všimnite si však veľkej kaluže vody, pretože je to ďalšia možnosť, ako sa vysporiadať s konečným neviditeľným strašidlom v tejto oblasti. Pred odchodom z miestnosti sa vráťte k dvojitým dverám a pripravte sa výbušným závorou ​​(áno, hra sa vás čoskoro pokúsi vystrašiť, ale môžete na ňu prísť). Vstúpte do ostatných dverí v tejto miestnosti, aby ste sa dostali do malej kancelárie. Pred rabovaním kancelárie si tiež pripravte zbrane.

V kancelárii nájdete Goo Jars (2x 300) , Striekačka (1) a Brokovnice (2) . Na podlahe vedľa tela je Karta s kľúčom potrebné na otvorenie zamknutých dverí v predchádzajúcej oblasti. Keď sa vrátite do predchádzajúcej miestnosti a blízko dvojitých dverí, dvere sa otvoria samy. Bum. Odstreľte a získajte svoje Goo (1000) . Nikdy si nemyslite, že otváranie dverí je v tejto hre normálne, to je moja rada.

Teraz, keď už neviditeľní nepriatelia nie sú, vráťte sa späť k zámku kľúčovej karty a prejdením prstom po karte získate prístup. Vo vnútri sklenených skriniek pred vami sú Goo Jars (2x 300) vyzdvihnut. Keď ich budete mať, vojdite do chodby, ktorá je neďaleko. Potom, čo získate späť kontrolu, pristúpte k červenej skrini pre Guľky do pištole (3) a sledujte lineárnu cestu ďalej. Otvorte dvere v spodnej časti schodiska a vstúpte dovnútra.

KONTROLNÝ BOD

V pasci, možno nie. Pozrite sa na steny, aby ste videli tri malé chýbajúce dlaždice. Prejdite hlavou a preskúmajte každú z nich, aby ste odhalili dvere v každej zo stien. Každá izba má vo svojom vnútri jednoduchú hádanku (každá na vyriešenie používa rovnakú stratégiu. Nesprávna odpoveď vás okamžite zabije. Ak sa chcete vyhnúť spoilerom a vyriešiť hádanku sami, nepozerajte sa do ďalšieho odseku, kým to nevyriešite Hnedá drevená dverová miestnosť neobsahuje korisť, ktoré je možné vyzdvihnúť. Biele dvere majú a Goo Jar (300) na polici na oslobodenie a an Záznam zvuku počúvať. Izba s hrdzavými modrými dverami má a Goo Jar (300) vo vnútri niekoľko prepraviek na rozbitie a Poznámka k podzemnému zariadeniu čítať.

Tí, ktorí chcú odpoveď na puzzle, majú tlačidlá pred mŕtvolami na sebe dva symboly. Stačí sa pozrieť na výkresy na stene, zistiť, ktorý z týchto dvoch návrhov je prítomný, a vybrať ho. Jednoduché. Jediné skutočné nebezpečenstvo je v prvej voľbe, ktorú urobíte, pretože neviete, či potrebujete vybrať chýbajúci symbol alebo symbol, ktorý je na stene.

Akonáhle sú všetky tri mŕtvoly nabodnuté na klinec, pokračujte po krvavej stope späť do centrálnej miestnosti. Priblížte sa k obdĺžnikovému tvaru krvi na stene a objavia sa nové dvere. Otvorte nové dvere a pozrite sa na kovové police pozdĺž ľavej steny, kde nájdete a Goo Jar (1000) než sa vydáte ďalšími dverami a narazíte na Josepha.

KONTROLNÝ BOD

Potom, čo sa scéna prestrihu skončí, vás hra naučí, ako vyliečiť svojho partnera, keď sú zranení (držte A, keď ste v ich blízkosti). Našťastie to nespotrebúva liečivé položky. Váš partner má tiež neobmedzenú muníciu, čo vám ušetrí muníciu pred osamelými nepriateľmi alebo pomôže oslabiť hordy. Lišta zdravia vášho partnera sa nachádza na ľavej strane obrazovky a tiež vám uľahčuje orientáciu.

Potom, čo ste sa dozvedeli o sile priateľstva (partneri sú veľmi šikovní), môžete nájsť a Goo Jar (300) na poličke. Keď ste pripravení ísť ďalej, prejdite dvojitými dverami von z miestnosti. Keď vojdete do ďalšej miestnosti, uvidíte, ako sa cesta rozdeľuje. Na začiatku zamierte doprava (všimnite si veľkú olejovú mláku na zemi (jeden zápas a niekoľko nepriateľov toast)) a otvorte tam dvere. Vnútri je miestnosť plná skriniek. Roztomilé.

Ako ste asi uhádli, jedna zo skriniek obsahuje strašidlo. Dobré na tom je, že keď sa odhalí, spadne na zem. To vám umožní spáliť ho jediným zápasom. Obsah skrinky zľava doprava je: Nič, Brokovnice (2) , Goo Jar (300) , nič nič, Guľky do pištole (2) , strašidelný, Goo Jar (300) .

Opustite šatňu a pripravte si zbrane (mala by to urobiť ručná zbraň, ale nechajte si poruke, ak sa vám niečo pokazí). Pamätajte, že olejová mláka na zemi vám môže ušetriť veľa striel. Choďte do oddelenia (oproti olejovej kaluži) a buďte pripravení na cúvanie, akonáhle skriptované telá v posteliach začnú sedieť. Príde na vás celkom šesť strašidelných. Jozef vystrelí výstrely a môže vypustiť jednu alebo dve, ak máte šťastie, ale s väčšinou z nich sa budete musieť vysporiadať.

Skúste jeden alebo dva vytiahnuť, potom sa stiahnite do olejovej mláky a zapáľte si ju. Ak si to načasujete, mali by ste dostať troch alebo štyroch do ohňa. Nechajte Josepha, aby vybral posledných opozdilcov, ak existujú. Akonáhle sa strašidelný zhon skončí, môžete preskúmať miestnosť zboru a nájsť Guľky do pištole (4) za sklom skrinky.

Vyjdite z oddelenia von z ďalekých dverí a vezmite si najskôr dvere vľavo (schody dole zatiaľ ignorujte). Vnútri uvidíte skriptovaný strašidelný dom visiaci na slučke. Spáliť ho. Rozbite skrinky so sklenenou prednou stranou a vyberte a Harpoon Bolt (1) rovnako ako aj Guľky do pištole (3) z červenej skrine. Na druhej strane miestnosti uchopte Goo Jar (300) z police a a Striekačka (1) z vozíka. Uchopením striekačky sa spustí strašidelné zavesenie, ak ste ho už nespálili. Ak chcete zachrániť guľky, Joseph by sa mal o pár sekúnd neskôr vrhnúť do miestnosti a začať strašiť.

Vyjdite z tejto miestnosti a choďte dole schodmi, ktorými sme prechádzali predtým. V spodnej časti schodiska nájdete dvere s červenými blikajúcimi svetlami, tri klávesnice a k nim pripojenú výbušninu. Pristúpte k tomu (pretože je to neuveriteľne múdry nápad) a Joseph to odzbrojí. Joseph zrejme dával všetok ten čas k dispozícii bombám, zatiaľ čo vy ste zdokonaľovali svoj štrkovitý hlas a neholili ste sa (v skutočnosti vyzerá ako protagonista hry Red Dead Redemption. Zvlášť s brokovnicou pchajúcou mu cez rameno).

Choďte cez teraz otvorené dvere a vstúpte do niečoho, čo vyzerá ako rad umývadiel (možno márnica) a vystrihnutá scéna prevládne. Akonáhle skončíte s lapaním dychu, vylezte na rebrík v malej miestnosti vedľa vás. Zastavte sa na vrchole rebríka a ja vám poviem. Dvojité dvere vedú k ďalšej časti kapitoly a k veľkému nepriateľskému zásahu, takže nimi neprechádzajte, kým nebudete pripravení.

Predtým, ako sa cez ne vydáte, chyťte Brokovnice (3) a Zápasy (3) zo skríň s prednými skrinkami. Pozrite sa na zem naľavo od dverí a nájdite Fragment mapy 9 tiež. Potom zamierte cez jediné modré dvere v pravej stene s logom majáka a nájdite zrkadlovú miestnosť. Choďte dovnútra a získajte Novinový článok: Pacienti tvrdia, že došlo k zneužívaniu , aktualizujte a uložte.

Nabite svoje zbrane, vyrobte si výbušné skrutky a pripravte si všetko potrebné vo svojom arzenáli. Budete sa musieť vysporiadať s veľkými zhlukami pravidelne strašidelných a niekoľko tučných strašidelných, takže kontrola davu je správna cesta. V ďalšej oblasti sa stretnete aj so strašidelnými, ktorí používajú dynamit. Dá sa s nimi zaobchádzať strieľaním dynamitu, ktorý držia, ich zrazením (to znamená, že odhodia dynamit a vyhodia sa do vzduchu) alebo pravidelnými výstrelmi do hlavy.

KONTROLNÝ BOD

Teraz ste pripravení vyraziť dverami. Sledujte scénu prestrihu, keď uvidíte, že život nie je pre vášho druhého policajného kolegu taký ružový. Dobrá správa? Počas veľkého zasnúbenia sa vaša priateľka nemôže utopiť (keď to bude možné, budete vedieť, ako sa na obrazovke zobrazí veľká ikona ukazujúca hladinu kvapaliny).

V závislosti od vašej úrovne znalostí a štýlu hry sa možno budete chcieť držať bokom a zachovať si muníciu, pokiaľ nie sú priamo napadnutí. Možné odpálenie podivnej výbušnej skrutky, keď sa strašidelný zhluk zdvihne. V prvej vlne nepriateľov by malo byť osem strašidiel, všetci sa objavujú z nižšej úrovne. Ihneď po odoslaní ôsmeho strašidla Joseph uvidí strašidelný vládny dynamit vychádzajúci z neďalekého oblúka. Rýchlo ho dajte dole (Joseph pravdepodobne pomôže), aby ste sa vyhli explozívnej smrti.

KONTROLNÝ BOD

Teraz máte niekoľko sekúnd na obnovu alebo vyzdvihnutie predmetov v centrálnej oblasti, než zasiahne ďalšia vlna. Brokovnice (2) , Guľky do zbrane (5) a a Granát (1) nájdete na zemi. Zápasy (5) a Guľky do zbrane (5) sú na centrálnom stole. Guľky do zbrane (8) a a Striekačka (1) ležal na stole pri stene. V tejto oblasti sa tiež dajú rozbiť prepravky. Všetky tieto položky môžete zbierať po skončení vĺn, ak chcete.

Ďalšia vlna vychádza v klastri (dva pravidelné strašidelné a dva dynamitové strašidelné) z ľavých dverí (ak sa pozeráte na dvojkrídlové dvere, z ktorých ste vošli) na druhom poschodí. Dobrou stratégiou je tu použiť granát, keď sa objavia, aby ste ich takmer všetky vyrazili jedným výbuchom. Podobnú prácu môžu vykonávať aj výbušné skrutky. Použite to, čo je pre vás najľahšie. Rýchlo zložte všetkých opozdilcov, ktorí môžu mať dynamit.

Ďalší strašidelný dynamit sa vynorí z pravých dverí (ak sa pozeráte na dvojkrídlové dvere, z ktorých ste vošli) na druhom poschodí. Už by ste mali poznať cvičenia, streliť mu do nohy ručnú zbraň a sledovať, ako vybuchne. Budete mať čas nadýchnuť sa a nabiť sa, pretože nasledujúca vlna sa spustí priblížením sa k tanku držiacu Julie. Keď budete pripravení, vráťte sa nadol a precvičte si zrak na oblúku oproti dvojitým dverám, z ktorých ste vošli.

Dvaja pravidelní strašidelní a dvaja strašidelní sa objavia z oblúka. Užitočnou taktikou je ustúpiť na hornú úroveň a potom vypadnúť z druhej strany (pád nespôsobí žiadne škody) a opakovať rovnakú taktiku. Zakaždým ich môžete viesť k Josephovi, aby vám pri odpálení spôsobil nejaké ďalšie poškodenie podpory. Malý počet nepriateľov uľahčuje zoradenie striel do hlavy, dbajte však na to, aby ste si udržali odstup od strašidelného tuku.

Bezprostredne potom, čo posledný nepriateľ predchádzajúcej dávky padne, je najnebezpečnejším bodom boja. Z oblúka na spodnej úrovni pod dvojitými dverami, z ktorých ste vošli, vbehnú dva strašidelné dynamity. Šprintujte, aby ste si udržali vzdialenosť, a streľte ich do nôh tak rýchlo, ako môžete. Joseph by vám tu mal pomôcť a zraziť ich. Akonáhle sú preč, vlny sa skončili a je načase plieniť všetko, čo nie je pribité a v plameňoch.

Vedľajších miestností je dosť, takže spomeniem, čo sa dá nájsť na akej úrovni a kde je východ, na ktorý sa budete čoskoro chystať (aby ste sa pri hľadaní predmetov zatiaľ nevydali). Cesta do ďalšej oblasti je cez vchod z kovových tyčí v dolnom poschodí (pod dvojkrídlové dvere, z ktorých ste vošli). Položky na prízemí: Guľky do zbrane (10) , Goo Jar (300) , Striekačka (1) , Tlmič pérovania (1) , Zápasy (5) , Goo Jar (300) a Goo Jar (1000) . Položky na hornom poschodí: Goo Jar (1000) .

Akonáhle budete mať všetko, oslovte Julie a Josepha, aby ste sa s ním porozprávali. Joseph upozorní na veľké káble, ktoré idú zo stroja. Čo viedlo k dverám z kovovej tyče na nižšej úrovni (ako som spomenul, smerovali by sme skôr).

KONTROLNÝ BOD

Teraz máte stopky. V pravej hornej časti obrazovky bude zobrazená Juliova hladina vody/ vzduchu. Preto musíte byť rýchly. Vytiahnite brokovnicu alebo použite spadnutú sekeru zo strašidla, ktoré ste predtým zabili, a šprintujte do tunela, do ktorého ústi kábel. Za druhou bránou bude plechovka plynu a strašidelný dynamit. Vystreľte z plechovky alebo pomocou sekerky rýchlo zabite strašidlá. Potom, čo ste práve zabili, zabočte doprava a šprintujte popri celách (nepriatelia nevybuchnú), môžete ich neskôr vyrabovať, zatiaľ bežte.

Na vzdialenom konci buniek straší ďalší dynamit. Trieskajte ho do nohy, aby ste ho zložili a sledujte, ako exploduje. Vstúpte do cely napravo od miesta, kde stál, a nájdite v stene dieru, cez ktorú sa môžete preplížiť. Hneď ako prejdete, zabočte doprava a šprintujte po schodoch. V hornej časti je ovládací panel, ktorý ovláda zariadenie zachytávajúce Julie.

Po niekoľkých sekundách Jozef zavolá čísla, ktoré potrebujete na deaktiváciu pasce (horný volič: 22 a dolný volič: 5). Nebola to veľká hádanka. Ak ste boli rýchly, mali by ste mať dostatok času na nastavenie ciferníkov a oslobodenie Julie. Sledujte krátku scénu a budete mať opäť kontrolu.

Vráťte sa krokmi do oblasti buniek a my ich môžeme ukoristiť, keď sú nepriatelia preč a nás netlačí čas. Zlomte zámky, aby ste prenikli do buniek. Bunka tesne za bunkou s dierou v stene má a Socha sediaci na posteli vo vnútri. Rozbite ho a chyťte kľúč. Ďalšia bunka blízko stredu bunkovej oblasti má Guľky do pištole (3) zbierať. Keď to urobíte, môžete sa vrátiť späť do centrálnej miestnosti a vypadnúť z diery, do ktorej všetci ostatní spadli.

KONTROLNÝ BOD

Spadnete do miestnosti plnej tiel. Hľadaj veľkú trhlinu v stene a pretlač sa ňou. Uistite sa, že sú vaše zbrane nabité a pripravené, a vytiahnite pištoľ, pretože sa k vám rútia dvaja strašidelní. Chvíľu po tom, ako títo dvaja strašili, sa cesta rozdelila. Choďte bočným tunelom doľava Časti pasce (2) . Vráťte sa späť do rozdelenia a dajte sa na druhú cestu. Nasledujte cestu a po príchode do novej miestnosti skočte.

Dosky sutín majú a Goo Jar (300) a Guľky do zbrane (5) vyzdvihnut. Kým okraj krvavého bazéna má a Goo Jar (300) chytiť, než sa pohnete ďalej. Keď všetko zozbierate, zamierte do novej časti tunela.

KONTROLNÝ BOD

V miestnosti na pravej strane tunela je a Goo Jar (300) a Časti pasce (2) drancovať. Kúsok ďalej je ešte jedna diera na spadnutie. Keď sa pohnete dopredu, zdvihnú sa dve skriptované strašidelné telá, ktoré na vás zaútočia. Uchopte svoju zbraň a vysuňte ich za vrcholy. Choďte na koniec priekopy a zistite, ako Joseph a Julie zaujali dvoch strašidelných a tlstých. Môžete ich nechať, aby dokončili nepriateľov alebo vkročiť dovnútra. Voľba je na vás.

Akonáhle sú nepriatelia preč, porozprávajte sa s Julie a potom zamierte na ľavú stranu Sebastiana, aby mu pomohol zdvihnúť dvere (wow, musí mať vážnu dôveru v ich silu vliezť tam). To umožňuje Julie vkĺznuť pod a odomknúť kovovú bránu, ktorá vám bráni v ceste. Vydajte sa cez teraz otvorenú bránu a nasledujte svojich kolegov, kým nezaberie vystrihnutá scéna.

KONTROLNÝ BOD

Aha, vyzerá to, že vrieskajúca šelma je opäť späť (naposledy sme ju videli v predchádzajúcej kapitole). Potknite sa a choďte dverami s logom majáka priamo pred seba. Vnútri je a Svadobná pozvánka , Fragment mapy 10 (medzi krvou a troskami napravo od dverí) a zrkadlo, ktoré môžete použiť. Ako obvykle, zdvihnite stôl v novinách Článok v novinách: Našiel sa farník a nástenku oproti nájsť Plagát nezvestnej osoby: Fernando . Pred opustením zrkadlovej miestnosti urobte to, čo vás upútava, a ušetrite.

Akonáhle sa objavíte, dajte sa doľava, ktorou budete v chodbe s niekoľkými zablokovanými dverami. Prvé dvere napravo sú však otvorené a je miestom, kam by ste sa mali najskôr vydať (z rôznych dôvodov). Vyzdvihnúť Časti pasce (1) zo sudov a potom rozbite blízku prepravku. Červená sada zásuviek v rohu drží Guľky do pištole (4) . Akonáhle budete mať všetko, použite rebrík v miestnosti na zostúpenie do úzkej chodby s hromadením krvi v nej.

Hneď ako sa dostanete na dno rebríka, šprintujte na krajný koniec. Utečte okolo vychádzajúceho strašidla a potom sa otočte a odstreľte ho. Je skriptovaný, aby spustil veľkú pascu na hroty v strede chodby. Teraz je mŕtvy, trochu sa vráťte chodbou a vyzdvihnite osamoteného Brokovnica (1) . Vylezte na blízky rebrík a vstúpte do jednej z blokovaných vedľajších miestností, ktoré vychádzajú z hlavnej chodby, v ktorej sme predtým boli.

V tejto miestnosti je uväznená truhlica, takže pri otváraní buďte veľmi opatrní. Vnútri sú Brokovnice (2) , Ice Bolt (1) a Časti pasce (2) . Rozbite prepravky v miestnosti. K dispozícii je tiež sada červených zásuviek, ktoré majú a Goo Jar (300) vo vnútri. Vráťte sa ešte raz do hlavnej chodby a uložte si hru (nechcete túto časť urobiť znova, však?).

Po uložení prejdite okolo miestnosti s rebríkom a nájdite lapač vypínacích drôtov, ktorý by ste mohli deaktivovať. Hneď za tým je hromada tiel, ktoré môžete spáliť, aby ste ich odhalili Guľky do pištole (2) . Buďte opatrní, keď sa priblížite k rohu vpred, pretože okolo neho prídu dvaja strašidelní. Zálohujte a vystreľte z pištole ako obvykle. Červená skrinka hneď za rohom drží Zápasy (4) . Choďte k medzere v drôtenom plote a sledujte varovanie pred svojou pascou.

Vyzdvihnúť Goo Jar (300) za tým, kde bola figurína, než vstúpil do blízkych dverí. Tu si všimnite olejovú kaluž, pretože bude čoskoro dôležitá. Nasledujte krátku pasáž a vojdite do žiariacej červenej miestnosti naľavo (to svetlo nie je v tejto hre nikdy dobrým znamením). Chyť Striekačka (1) von z červenej skrine.

Priblížte sa k zadnej stene a dôjde k očakávanému návratu vrieskajúcej šelmy. Rýchlo opustite miestnosť (vráťte sa späť tak, ako ste prišli) a postavte sa na vzdialenejšiu stranu olejnej mláky. Keď sa k nemu priblíži, rozsvieťte ho, aby ju prinútil utiecť. Zapamätajte si, že oheň proti nej dobre funguje. To bolo prekvapivo ľahké (zatiaľ). Vráťte sa do miestnosti, ktorú ste práve opustili, a zdvihnite ju Goo Jar (300) a Časti pasce (2) . Tu môžete otvoriť skrinku a uvoľniť tak netopiera nesúceho a Socha na to je späť. Na získanie kľúča budete potrebovať dobré zameranie pištoľou (alebo poriadny výstrel z brokovnice).

KONTROLNÝ BOD

Vráťte sa von do chodby a cez rozbitý plot z drôtu vstúpte do priestoru pece a do svojej prvej skutočnej bitky s vrieskajúcou šelmou. Predtým, ako sa pustíme do boja, dovoľte mi však uviesť niekoľko rád. Na strednú obtiažnosť treba šesť zásahov ohňom, aby sa zviera zrútilo (v závislosti od stupňa obtiažnosti to môže byť viac alebo menej). V oblasti sú dve plameňové jamy (na jednorazové použitie), dve plynové kanistre a dve horáky v tejto oblasti (čo vám poskytne požadovaných šesť zásahov. Tiež si myslím, že môžete použiť zápalné skrutky, ale ich výroba stála päť súčastí pasce) menej užitočné. Majte tiež na pamäti, že žiadne z tiel sa neoživuje, ale môžete ich zapáliť a poškodiť tak vrieskajúcu šelmu, ak cez ne prejde.

Hlavnou oblasťou je veľký štvorec s plusom v strede, vonkajšie okraje štvorca majú dve cesty vedúce z opačných strán do plameňových jám. Rozloženie je jednoduché, stačí sa uistiť, že nie ste uväznení alebo zaskočení (môže zmiznúť a znova sa objaviť. Hľadaj špirály krvi, ako sa objaví). Používanie požiarnych jám je najťažšie, preto ich možno budete chcieť najskôr odškrtnúť a jednoduchšie spôsoby poškodenia nechať na koniec.

Existujú aj také Guľky do zbrane (5) vyzdvihnúť v strede oblasti, a Brokovnica (1) blízko výstupných dverí a vedľa nich prepravka. Hneď ako dosiahnete všetkých šesť zásahov, zviera klesne a budú k dispozícii únikové dvere. Vstúpte do výstupných dverí, chyťte sa Zápasy (2) z podlahy mokrej chodby a na konci prejdite dvojitými dverami.

KONTROLNÝ BOD

Vstúpte do miestnosti a chvíľu sledujte vízie Ruvika a jeho experimentov.

KONTROLNÝ BOD

Keď scéna skončí, strašidelných prepustia z väzenia. Týchto strašidelných nemožno zabiť výstrelmi do hlavy. Namiesto toho musíte zo zariadenia odstrihnúť šnúry, ktoré sú k nim pripevnené. Najjednoduchším spôsobom je streliť im pištoľou do nôh a potom k nim pretekať a stlačením B prestrihnúť šnúru. Opakujte to pre všetkých troch strašidelných ľudí a keď sú všetci mŕtvi, kapitola sa skončí. Fíha, to bolo dlhé.