Prehľad modrého draka

Blue Dragon box art
Systém: X360 Pozrite sa na legendu hodnotenia
Vývojár: Mistwalker 1,0 - 1,9 = Vyhnite sa 4,0 - 4,4 = Skvelé
Pub: Microsoft 2,0 - 2,4 = slabý 4,5 - 4,9 = treba kúpiť
Vydanie: 28. augusta 2007 2,5 - 2,9 = priemer 5,0 = najlepší
Hráči: 1 3,0 - 3,4 = fér
Hodnotenie ESRB: Teen 3,5 - 3,9 = dobré
Verte humbuku!

od Amandy L. Kondolojy

Budem prvý, kto sa prizná, že odkedy som počul o Blue Dragon, takmer pred dvoma rokmi, som hype strojom Blue Dragon. Keď som teda konečne dostal tento malý fangirl do rúk, bol som úprimne nadšený. Čakanie sa skončilo. Už len z držania kufra mi búšilo srdce. A keď som začal, zistil som, že som z tejto hry úplne nadšený. Bol som unesený magickým a úžasným zážitkom, ktorým bol (a stále je) Modrý drak.

Snímka obrazovky modrého draka

Ale každá cesta niekde začína. Hra začína veľmi zjednodušenou (napriek tomu interaktívnou) titulnou obrazovkou, ktorá vás veľmi jemne zavedie do fantastického sveta hry. Ste transportovaní do tejto malej dedinky, ktorá vyzerá ako perfektná malá dedinka, plná slnečného svitu a usmiatych tvárí. Zvláštne vyzerajúca šelma známa ako „suchozemský žralok“ však vtrhne do mesta a nezničiteľnou chrbtovou plutvou začne nemilosrdne ničiť domy. Čoskoro zistíte, že nejde o neobvyklý jav a že občania tohto malého mesta museli žiť s neustálou hrozbou týchto neoprávnených útokov. A zatiaľ čo oni hľadajú vyššie poschodia, istý starší muž horúčkovito hľadá svojho vnuka Shu. Keď však hľadá úkryt vo zvyšku mesta, niečo si všimne. Shu sa spolu s priateľmi Klukem a Jirom pokúša pokoriť príšeru žraloka. Trojica priateľov čoskoro zistí, že má v sebe veľkú moc: silu tieňa. O tejto sile nevedia takmer nič a čoskoro sa vydali na cestu, aby zistili dôvody pokračujúcich útokov na ich dedinu a zdroj ich záhadných síl. A tu začnete svoju úlohu s 3 diskami.

Najnovšie veci na CheatCC!

Mám skúsenosť, že väčšina ľudí vie, ako vyzerá Modrý drak. Obrazoviek, videí a umeleckých diel je v priebehu týždňov pred vydaním filmu Blue Dragon relatívne veľa. Keď však hru prvýkrát spustíte a uvedomíte si, že sa úvodná scéna skončila, vtedy vás to postihne: táto hra vyzerá úžasne. Vďaka vyleštenému nepriehľadnému vzhľadu sa vizuály Blue Dragon presne trafili. Cutscenes, bitky a grafika v hre sú nápadne podobné a celý vzhľad hry od začiatku do konca pôsobí hladko a plynulo. Je tiež celkom osviežujúce vidieť hru, ktorá má anime-štylizované postavy, ktoré nevyhovujú ultra-obľúbenému 'cel-tieňovanému' vzhľadu.

Snímka obrazovky modrého draka

Najlepším spôsobom, ako popísať, ako táto hra funguje, je povedať, že ide o RPG zo „starej školy“. Teraz čo tým chcem povedať? Spomeňte si na sériu Final Fantasy pred aktívnymi bojovými prvkami. Zamyslite sa nad klasikami ako Jade Cocoon, Chrono Trigger a Legend of the Dragoon. Tieto RPG hrali zjednodušené ťahové súboje, ale implementované bojové systémy dostatočne komplexné na to, aby zaručovali strategickú a pútavú hru. Hra Blue Dragon je taká. Teraz som z niekoľkých zdrojov počul, že tento typ bojového systému je „nudný“ a „zastaraný“. Radšej by som použil výraz „klasický“. Myslím, že je celkom bezpečné povedať, že aj keď väčšina z nás oceňuje nedávny vývoj žánru RPG, hrať Blue Dragon je ako hrať nové RPG v klasickom štýle. Iste, nezahŕňa to žiadne šialené bitky ani krkolomné tempo, ale uspokojuje to spôsob, akým tie staré RPG hrali. A pre tých, ktorým sú tieto klasiky blízke, je tento aspekt kľúčový.

Okrem úplných základov systému ťahových ponúk ponúka Blue Dragon aj niekoľko príležitostí na hĺbku. Existuje pomerne hlboký triedny systém, ktorý vás núti zamerať sa na rozvoj svojej postavy. Tu samozrejme príde na rad individuálna stratégia hráča. Mohli by ste sa pustiť do niekoľkých tried, aby ste získali dobre zaoblený, ale spravidla slabý charakter, alebo by ste mohli urobiť z jednej triedy svoju špecializáciu a intenzívne by ste ho rozvíjali.

Snímka obrazovky modrého draka

Snímky obrazovky / obrázky Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Snímka obrazovky Blue Dragon - kliknutím ju zväčšíte Prezentácia