Spálňa

Spálňa

Zdá sa, že spálňa je druhým z mučivých dobrodružstiev Clancyho Javisa – po jeho únose vo videu Swamp Gators a pred rukavicou z Nočnej mory. V tomto scenári sa Clancy zobudí spútaný na posteli, zatiaľ čo mu Marguerite podáva večeru. Povedzte jej, čo chce počuť, a ona ho nechá, aby sa pobavil.

Keď bude sám, je čas utiecť! Toto je klasický únikový hlavolam so zvratom – vždy, keď narobíte pri prieskumoch príliš veľa hluku, Marguerite zastaví čokoľvek, čo robí dole, a vyrúti sa hore, aby zistila, aký je rozruch. Za čas, ktorý jej trvá, kým sa dostane do spálne, musíte dať všetko, čo ste presťahovali, presne tam, kde to bolo predtým, potom skočiť späť do postele a znova sa pripútať. Ak niečo nie je v poriadku, keď sa Marguerite vráti, je za čo zaplatiť.

Našťastie máte trochu priestoru na pohyb - Marguerite sa stará len o veci, ktoré vidí. Predmety, ktoré sú skryté pred zrakom, nie je potrebné vymieňať. So všetkým týmto na mysli, začnime.

Uchopte lyžicu z podnosu pred vami a potom ju otvorte pomocou [F] pomocou pútka. To bolo dosť ľahké.

Hneď naľavo od postele je zavesený lampáš. Lampáš je mimoriadne dôležitý – bez jeho svetla nemôžete v miestnosti robiť nič, takže je vždy to posledné, čo treba vymieňať, keď dávate miestnosť opäť dokopy.

Teraz, keď balíte lúmeny, otočte sa a pozrite sa za komodu a nájdite nôž, ktorý je prilepený na stene. Prikrčte sa a získajte ho (keďže je nôž skrytý, nemusíte ho neskôr vymeniť).

Dobre sa dlho pozerajte na stenu s obrazom. Do tohto stavu ho budete musieť niekoľkokrát vrátiť, takže sa uistite, že si to pamätáte.

S jasným ohľadom na to pokračujte a zložte tu obraz s názvom „Untitled Painting C“. Chytľavé.

Teraz sa otočte a pozrite sa na oblasť na druhej strane postele.

Všimnite si obraz, zemeguľu a hodiny. Predtým, ako sa s niektorým z nich pobavíte, nakuknite za tie zelené okenice, aby ste si prezreli mŕtvu krysu za nimi.

Toto je jeden z troch potkanov, ktoré potrebujete na dosiahnutie úspechu Ratcatcher.

Keď ste tu, interagujte s hodinami a odstráňte minútovú ručičku. Našťastie je to dosť malý detail, že si to Marguerite nevšimne.

Teraz odbočte doľava a preštudujte si krásnu maľbu albínskych dravcov, ktorí sa živia krvou, tiež známu ako Untitled Painting B.

Toto je ďalšia často vymieňaná položka, preto si ju pred užitím zapamätajte tak, ako je. Vráťte sa na stenu s maľbami a umiestnite svoje dva obrazy na miesta, ktoré zodpovedajú ich tvaru (B na mieste úplne vľavo, C v strede a posledné prázdne miesto). Tretí obraz je vo vnútri dedkovských hodín, ktoré môžete otvárať minútovou ručičkou.

Nezabudnite si dobre zaznamenať čas (17:00), pretože je dôležitý. Keď sa pozriete dolu, uvidíte posledný obraz zaklinený proti kyvadlu. Oblečte sa do akcie, pretože vo chvíli, keď to vezmete, zazvonia hodiny a Marguerite sa vydá hore schodmi.

Zatvorte dvierka s hodinami starého otca a potom umiestnite posledný obraz (Untitled Painting A, samozrejme) na posledné miesto. Kniha sa tu otvorí slamenej bábike so zapichnutou šijacou ihlou.

Vezmite ihlu a potom chyťte všetky obrazy zo steny. Umiestnite oválny (C) späť na miesto úplne vľavo a veľký obdĺžnikový (B) umiestnite späť na hlaveň. Obraz A bol skrytý, takže si ho môžete ponechať vo svojom inventári. Vráťte lampu na hák a potom pomocou pútka skočte späť do postele. Počkajte, kým príde Marguerite. Trochu vás bodne, ale to všetko je súčasťou scenára a vedie to k roztomilému malému momentu, ktorý by ste si pravdepodobne nemali nechať ujsť.

Akonáhle je preč, budete musieť odskrutkovať okov s lyžičkou, než sa budete môcť postaviť na nohy.

Uchopte lampáš a choďte k hodinám. Ak si pamätáte hlavnú hru, kedysi tu bola poznámka od Lucasa o zhodovaní všetkých ostatných hodín. Teraz nemáte prístup do celého domu, ale pamätáte si staré hodiny, však?

Pomocou ihly ako minútovej ručičky nastavte hodiny na 17:00, aby sa spustil mechanizmus posuvnej postele, rovnako ako to urobí Ethan o pár nocí. Tentoraz sú však pod nimi Hadie dvere spolu s poznámkou.

Zvuk opäť prebudí Margie, tak pomocou hodín resetujte posteľ. Nemôžete zdvihnúť poznámku, ale Marguerite je našťastie k nej zvláštne slepá. Takže skočte späť do postele a nechajte lady Bakerovú, aby vám naservírovala druhý chod jej výdatných jedál.

Teraz sa veci zlepšujú. Na svojom novom podnose budete môcť chytiť vidličku a sporák.

Tu otvorte hrniec a použite naň vidličku.

Áno, z Clancyho strany je to očividne hrozná výzva, ale *vám* to prinesie úspech. Nakoniec. Keď ste sa spamätali, vstaňte z postele a chyťte lampáš, potom si prečítajte ten spadnutý odkaz z predtým.

Tento prázdny verš naznačuje novú objednávku obrazov, takže ich všetky znova pozbierajte a umiestnite pozdĺž steny v poradí A, B, C (je to až príliš jednoduché). Kniha sa otvorí do novej priehradky – táto je len slamená figúrka s vidličkou, lyžičkou a podbradníkom z figových listov.

Kým o tom budeme premýšľať, nájdite si chvíľu na pravú stranu postele a prezrite si hrniec na guláš. Budete si môcť pozrieť druhú mŕtvu krysu z úspechu Ratcatcher.

Slamená figúrka v skutočnosti predstavuje spojenie so skladom. Ak si v Inventári prezriete lyžicu a vidličku, všimnete si, že každá má na rukoväti malý symbol. Použite ich v spojení s novo odhaleným symbolom figového listu na otvorenie zámku (kombinácia je had, figový list, jablko - jasne narážka na vyhnanie z raja, hoci akýkoľvek hlbší význam zostáva nejasný).

Hneď po vstupe do úložného priestoru sa pozrite na knižnicu pred vami, kde nájdete potkana číslo tri a úspech.

Teraz kačica dole – naľavo od knižnice je kancelária so zabednenou spodnou časťou. Pomocou vidličky vytiahnite klinec úplne vpravo.

Vnútri nájdete nejaké tuhé palivo, ale nerobte si nádeje v plameňomet. Namiesto toho ho skombinujte so sporákom vo svojom inventári.

Teraz sa bližšie pozrite na tieňový puzzle prístroj v strede miestnosti. Projektor je celý prelepený páskou, ale podobne ako ovládanie garážových brán v Hlavnom dome môžete na získanie prístupu použiť nôž.

Umiestnite lampu do krabice a odkryte obraz Medúzy a hada. Toto je prvý tieňový hlavolam, ktorý vyžaduje dva predmety, ale zatiaľ máte len jeden. Umiestnite vidličku na podstavec najbližšie k projektoru a usporiadajte ju tak, aby zodpovedala hlave hada.

Uchopte lampáš a vráťte sa do hlavnej miestnosti. Chystáme sa naposledy zavolať Marguerite, takže nezabudnite za sebou zavrieť dvere na sklade a položte Obraz C (ten oválny) späť na stenu. Na vrchnej časti komody, za ktorou bol nôž prilepený, sa pozrite do úzkej vázy, aby ste dosiahli zapaľovač.

Zapaľovač, podobne ako nôž, nie je potrebné vymieňať. Choďte na vrch suda, kde sa Painting B rád zdržiava. Ak ste sa už pokúsili chytiť fľaše, budete vedieť, že lezú s pavúkmi. Sporák postavte na sud (už by ste ho mali skombinovať s tuhým palivom zo skladu), potom priložte zapaľovač.

Výsledný výbuch privolá Marguerite, ale nemáte toľko stôp, ktoré by ste museli zakryť. Uchopte zvyšnú fľašu a vytiahnite vývrtku.

Vezmite sporák a vymeňte obraz B.

Zaveste lampáš späť a znova sa pripútajte do postele. Marguerite sa bude správať podozrievavo (vždy to robí), ale nakoniec vám nedovolí nič iné, ako pár tvrdých slov.

Teraz utekáme. Uvoľnite okovu poslednýkrát, chyťte lampáš a dobre sa pozrite na hák na lampu. Všimnete si, že je držaný na mieste pomocou korku. Pomocou vývrtky ho uvoľnite a potom vezmite samotný hák na lampu.

Choďte do skladu a zopakujte operáciu s hákom za projektorom.

Skombinujte háčiky vo svojom inventári a získajte zvláštnu sochu. Umiestnite lampu späť do projektora a sochu na posledný tieňový podstavec, aby ste vyriešili hádanku.

Teraz si môžete získať hadí kľúč z klietky.

Nepokoj priťahuje Marguerite a tentoraz sa okamžite objaví v spálni. Môžete ju sledovať cez dieru v stene, aj keď sa vám zdá, že vás nevidí.

Vybavte nôž (tak, aby ste ho viditeľne držali v ruke) a otvorte dvierka. Vo vopred naskriptovanej sekvencii zabodnete Marguerite do krku. Je to prekvapivo efektívne, vzhľadom na to. Kým sa bude zvíjať a nadávať, aktivujte hodiny pri posteli a použite kľúč v znovu odhalených Snake Door. Spustite poklop, aby ste definitívne unikli zo spálne.

Samozrejme, že utečiete do spracovateľskej oblasti, na trýznivú noc hrôzy, ktorá spôsobí, že Spálňa bude vyzerať ako vidiecky piknik, ale predpokladám, že si najskôr môžeme nájsť chvíľku, aby sme si vychutnali naše víťazstvo, a ako kedysi mama Dosiahnite úspech.