Aldia's Keep

Do pevnosti Aldia sa dostanete len vtedy, ak získate Kráľov prsteň z hrobky nemŕtvych. Ak sa chcete dostať k samotnej pevnosti, teleportujte sa k táboráku Ruined Fork (druhý v oblasti). Odtiaľto choďte hore po okolitých schodiskách a vezmite dvere priamo vedľa schodiska. Ak ste ho nezískali pri predchádzajúcej návšteve, na mŕtvole v bazéne vľavo pozdĺž cesty je červený prsteň Tearstone. Na úplnom konci cesty nájdete dvere, ktoré sa dajú otvoriť iba nosením kráľovského prsteňa. Tak to urobte, aby ste prešli. Vstúpite do veľkého otvoreného priestoru s cestičkou v strede. Choďte trochu po ceste, kým neuvidíte vľavo strom s dlhou trávou na jeho základni, ktorý ukrýva telo, v ktorom je duša bezmenného vojaka a skamenená dračí kosť. Predtým, ako sa pohnete dopredu, pozorne sa pozrite do dlhej trávy, aby ste spozorovali štyroch alebo piatich skamenených psov (ako každý psí nepriateľ v hre sa k vám priblížia a potom sa vrhnú do útoku. Tie môžu tiež spôsobiť krvácanie a skamenenie). Postarajte sa o balíček a vyzdvihnite položky dvoch mŕtvol v dlhej tráve: Nože na vrhanie jedov a Pútavé lebky. Cestujte zvyškom trávy do zadného rohu steny a objavte mimickú truhlicu, ktorá po svojom páde odhodí palicu západu slnka a temnú masku. Pozrite sa do blízkej chaty a nájdite prvý táborový oheň v tejto oblasti. Lucatiel bude vedľa, ak ste s ňou hovorili na všetkých predchádzajúcich miestach (ak tu vyčerpáte jej dialóg, už sa v hre neobjaví, kým nezačnete novú hru plus). Ak sa teda pokúšate získať jej vybavenie splnením požiadaviek na predvolanie, pred rozhovorom s ňou sa uistite, že absolvujete aspoň tri požadované bitky s jej vyvolaným a jej prežitím.

Vráťte sa späť na cestu a v blízkosti vyhľadajte niekoľko schodov. Predtým, ako na ne vystúpite, zamierte na ich pravú stranu a nájdite telo, na ktorom je ohnivé semeno. Choďte hore po schodoch a okolo malej vodnej fontány. Môžete zhora spadnúť do fontány a vyzdvihnúť drahokam Radiant Life z mŕtvoly vo vnútri. Vyskočte z fontány a pokračujte po schodoch. Predtým, ako prejdete dverami na vrchu, dajte sa doľava do malého výklenku a nájdite telo, ktoré sa drží Twilight Herb. Vráťte sa k dverám a choďte dovnútra. To spustí fantómovú inváziu Aslatiela (Lucatielovho brata). Napriek svojmu pôvodu vykonáva iba jednoduché útoky na blízko a je veľmi náchylný na útoky na diaľku. Postavy na blízko budú chcieť na jeho rýchle porazenie použiť štíty s vysokou fyzickou obranou alebo zbrane so širokým oblúkovým oblúkom. Akonáhle je z cesty, zamierte do ďalších dverí (ignorujte hojdací vozík, pretože obsahujú bazilišky). Pred vami sú veľké kovové dvere, ktoré sa otvoria a odhalia obrovskú sadu dračích kostí. Keď sa priblížite ku kostiam, niekoľko sekúnd sa pohnú a potom narazia dole k dverám. Aby ste sa vyhli tejto pasci, keď sa začne pohybovať, vráťte sa dverami, ktorými ste práve prešli, a počkajte, kým kosti nezmiznú.

Teraz je pasca mimo cesty, môžeme si trochu vziať do miestnosti. Mŕtvola na zemi tu drží Fading Soul. Na úpätí schodov vyhľadajte tri oblúky rovno. Vľavo a vpravo sa bude rozvetvovať chodba. Páka po ľavej ceste je dvojsečný meč. Jeho zatiahnutím uvoľníte NPC s názvom Navlaan, ktorý potom bude pokračovať ako invázia ako fantóm na niekoľkých miestach, a taktiež vám zabráni v tom, aby ste si vzali vedľajší quest a nejakú korisť. Tak či onak, zamierte do pravej chodby na druhej strane a cestujte hmlovými dverami v ústrety Navlaanovi. Ak ste zatiahli za páku, predá vám nejaký tovar. Ak ste tak neurobili a ste vydlabaní, ponúkne vám sidequest.

Vráťte sa späť na schodisko a vystúpte na ďalšie pristátie. Choďte na pravú stranu a zamierte do miestnosti so zrkadlami na stene v blízkosti. Keď sa približujete, vpravo sa pozrite na nízky múr, ktorý na konci skrýva hruď, ktorá obsahuje zázrak Veľkej magickej bariéry. Opatrne sa vráťte späť do miestnosti so zrkadlami, pretože keď sa priblížite, zo zrkadiel sa vylomia tri fantómy. Uvidíte, ako búšia a praskajú do skla, než sa vynoria (sú podobné tým, ktoré vyšli z vyzerajúceho skleneného rytierskeho štítu). Hneď ako bude o všetky tri postarané, vyrabujte mŕtvolu opretú o stĺp tu pre severný rituálny pás +2 a skamenenú dračiu kosť. Vráťte sa na pristátie a vyberte sa na vrchol schodiska, kde nájdete skamenené kyklopy. Pred mrhaním vetvou sa môžete vydať bočným priechodom na ľavej strane predchádzajúceho pristátia, aby ste našli ďalšie schody vedúce okolo kyklopov. Po tejto alternatívnej ceste uvidíte pred sebou veľkého baziliška v klietke. Môžete to nechať úplne tak a bude to hrozba iba vtedy, ak nepriateľ zaútočí na klietku. Prípadne môžete na klietku zaútočiť a spôsobiť, že sa bazilišek rozbije a zničí z dosahu, aby mal šancu zdvihnúť bezplatný magický kameň, ktorý môže zhodiť. Vedľa klietky je telo držiace Crimson Water. Zamierte na balkón na druhej strane a nájdite truhlu obsahujúcu Bonfire Ascetic. Vráťte sa do klietky a prejdite neďalekými dverami (všimnite si spínač v stene vedľa týchto dverí).

V malej miestnosti je dračia socha s retiazkou v ústach. Potiahnutím reťaze otvoríte protiľahlé dvere (zatvoríte za sebou dvere). Chodba za malou miestnosťou je veľmi tmavá a po celú dobu je plná klietok obsahujúcich nepriateľov (vrátane cyklopa vo veľkej klietke na konci). Pharrov prístroj v stene vpravo aktivuje svetlá v tejto chodbe, preto sa pred použitím rozhodnite, či to stojí za to. Veľké obrazy v tejto miestnosti skrývajú dvoch tmavých akolytov, ktorí zaútočia, keď idete okolo, alebo ak zaútočíte na obrazy, ktoré ich skrývajú. Je tu aj jej mŕtvola, na ktorej je zbieraný drahokam Radiant Life.

Na opačnom konci haly buďte opatrní, keď sa približujete k veľkým dverám, pretože nimi vtrhne kyklop, ktorý v prípade zásahu spôsobí obrovské škody. Potom, čo sa vyhnete počiatočnému náboju, ho môžete nalákať na reťazové dvere na ľavej strane haly a nechať ho zlomiť svojim útokom, aby odhalil hruď obsahujúcu zdeformovanú škrupinu. Buďte veľmi opatrní, pokiaľ ide o to, aby sa kyklop dotkol ktorejkoľvek z klietok, pretože vypustí monštrá dovnútra (ktoré tiež okamžite zaútočia). Akonáhle kyklopi zmiznú, vráťte sa chodbou späť do miestnosti so sochou. Pri tom hľadajte malé dvere na pravej stene (pri pohľade do miestnosti sochy draka). Otvorte ho a vstúpte do laboratória plného žiarivých zelených liekoviek a kadičiek. Zostúpte po schodisku v blízkosti, ale zastavte sa v polovici cesty. Tu sa dajú otvoriť skryté dvere, ktoré odhaľujú táborák. Späť na schodisko pokračujte dole na poschodie nižšie. V miestnosti je obrovský kyslý bazén obklopený klietkou, v ktorej sa pohybujú zmutované psy. Zabite psov útokmi na diaľku, ak je to možné, alebo otvorte dvere a vylákajte ich z klietky skôr, ako ich zabijete na blízko. Akonáhle sú mimo cesty, odstráňte všetko svoje vybavenie a zamierte do korozívneho kalu. Vezmite kľúč Aldia od prvej mŕtvoly. Tento kľúč vám umožní otvoriť dvere vpravo na chodbe vyššie. Čoskoro ho použijeme. Vyrabujte z druhej mŕtvoly v bazéne čarodejníctvo Soul Geyser a Petrified Dragon Bone.

Vyskočte z kyseliny a vráťte svoje vybavenie a potom sa vráťte do chodby vyššie. Zamierte na kyklopský koniec chodby a zadajte dvere napravo kľúčom aldia, ktorý sme práve zdvihli. Priamo pred vami pri vstupe je akolyta chrbtom k vám. Bodnite ho do chrbta alebo ho len zaútočte, aby ste ho zabili. Ďalší akolyt bude vľavo v tej istej miestnosti. Veľká chyba spór bude v klietke aj na druhom konci miestnosti. Zabite aj plošticu (aby ste sa uistili, že ju nevypúšťa kyklop. Vyzdvihnite dušu hrdého rytiera z mŕtvoly, ktorú skúmal prvý akolyt. Ďalšie telo na druhom konci miestnosti drží Veľkú dušu Odvážny bojovník. Otvorte dvere na vzdialenom konci miestnosti a zistite, že stojíte za kyklopom (ak ste ho nezabili skôr). Dvere napravo sa otvárajú do malej miestnosti s dverami, ktoré otvorí druhý kyklop. prerazte, keď ste blízko. Vyhnite sa rútivému nepriateľovi a zabite ho. Mŕtvola pri múre drží Simpletonovo korenie a súmrak. Priamo za novou dierou v stene sú hmlové dvere, ktoré vedú k bossovi oblasti.

_________________________________________________________________

Boss: Guardian Dragon

Osobný počet úmrtí: 0

Útoky -

Hrýsť : Drak pohne hlavou k vám v snahe uhryznúť vás. Posuňte sa dozadu alebo sa odkotúľajte, keď uvidíte, že jeho hlava smeruje k vám.

Plameňový dych : Šéf sa postaví na zadné nohy, potom klesne a uvoľní mohutný prúd ohňa smerom k vám. Tento útok môže vykonať aj pri zavesení na stenu klietky. Nakloní hlavu k vám a vypustí z úst prúd. Keď spadne, otočte sa na stranu, aby ste sa vyhli výbuchu alebo šprintu z vašej pozície, ak používa variant steny.

Ohnivá bomba : Drak vyletí do vzduchu a niekoľko sekúnd sa vznáša, než na vaše miesto vystrelí obrovskú ohnivú guľu. Rolujte do strany alebo šprintujte, aby ste sa vyhli plameňom.

Stomp nohy : Ak stojíte pri nohách draka, zdvihne ten najbližší a dupne k vám. Vráťte sa dozadu, aby ste sa vyhli útoku.

Hojdačka chvosta : Drak bude švihať chvostom v oblúku, ak stojíte za ním. Akonáhle uvidíte, ako sa chvost navíja, vráťte sa z jeho dosahu.

Guardian Dragon začne boj na hromade priamo pred vami. Postavy na diaľku môžu využiť čas na vzchopenie sa a vziať šéfovi obrovský kus zdravia (mne sa podarilo zobrať polovicu jeho zdravia, než sa mu podarilo prvý raz zaútočiť). Postavy na blízko sa tiež budú chcieť ponáhľať dopredu a urobiť pár švihov, kým bude šéf pripravený bojovať. Pred súbojom s bossom sa ubezpečte, že je vaša protipožiarna ochrana čo najvyššia (kvôli jeho plameňovým útokom), fyzická obrana tiež pomáha pri jeho základných útokoch na blízko. Postavy na blízko sa budú chcieť priblížiť a navnadiť jeho útoky (ako obvykle pre väčšinu nepriateľov) a potom zaútočiť počas obdobia zotavenia.

Postavy na diaľku môžu buď zostať v tesnej blízkosti a používať rovnakú taktiku ako na blízko, alebo sa držať bokom a kryť ho útokmi, keď používa svoje palebné útoky alebo letí do vzduchu. Ak vylezie na steny klietky, presuňte sa na okraje oblasti a sledujte jeho hlavu. Ak používa svoj plameňový dych, odíďte, aby ste sa tomu vyhli. Ak použije svoj požiarny bombový útok, zameria ho v strede oblasti, takže by sa vám mal ľahko vyhnúť. Keď pristane, uistite sa, že nie ste pod ním, aby ste sa vyhli škodám. Po niekoľkých dobrých zásahoch by mal šéf ísť dole.

_________________________________________________________________

Potom, čo je boss porazený, zamierte cez ostatné dvere do ohrady. Vedie k krátkemu chodníku s výťahom na konci. Otočte sa a všimnite si mŕtvolu, ktorá drží Dračiu váhu. Vystúpte výťahom (pri pohľade na výhľad), aby ste sa dostali do kruhovej miestnosti. Dvere v stene vedú do krátkej chodby, ktorá vedie von do Dragon Aerie. Sprievodca pokračuje v tejto časti.