06: Legendy nikdy neumierajú

Táto misia sa odohráva pred dvanástimi rokmi, keď je Rorke stále súčasťou Duchov. Budete ovládať Eliasa Walkera. Po vysadení z helikoptéry nasledujte svojich spoluhráčov a kryte sa za spojeneckým tankom, kým vyčistíte nepriateľskú pozíciu cez ulicu. Po krátkej chvíli dorazí pár nepriateľských tankov a zničí váš spojenecký tank. Zostaňte v úkryte a počkajte, kým dorazí ďalší spojenecký tank a zapojte dve nepriateľské brnenia.

Vybehnite k zrútenej budove a pokračujte dovnútra. Dostanete sa na nepriateľský kontrolný bod. Pred zapojením nepriateľov nižšie počkajte na spojenecký letecký úder. Uprednostnite vytiahnutie vojakov RPG na balkón dopredu. Ďalej musíte vypnúť mobilný raketomet. Vylezte na nákladné auto a zabite vojaka, ktorý otvoril poklop.

Prebojujte sa ulicou, aby ste sa dostali k ďalšiemu mobilnému raketometu. Raketa vystrelí a zasiahne priehradu, keď sa chystáte vypnúť odpaľovač. Utečte do uličky a potom vstúpte do budovy, pretože ulice mesta sú zaplavené. Pokračujte v pohybe, kým nenájdete schody. Hneď ako sa otvoria dvere na strechy, zapojte nepriateľov a zabite tango vpredu.

Trofej / úspech: Prišlo to zdola! Akonáhle je mesto zaplavené, prídete na časť misie, kde sa musíte pod vodou vkradnúť za nepriateľov a zabiť ich nožom. Kedykoľvek narazíte na nepriateľov vo vode, uprednostnite ich bok po boku a ich pobodanie pod vodou, kým nezískate 6. zabitie pomocou tejto metódy.

Budova sa zrúti a vy sa budete umývať silným prúdom. Rorke vás nakoniec chytí a vytiahne z vody. Nepriateľská hliadka bude kontrolovať budovu, takže sa skryte pod vodou a počkajte, kým Rorke dokončí chlapíka vzadu. Choďte trochu po chodbe a Rorke vás nechá ísť pod vodou vo vedľajšej miestnosti, aby ste dokončili jedného z nepriateľov. Po vytiahnutí hliadky zdvihnite zbraň od mŕtvych a pokračujte za Rorkeom hore. Uvidíte, že sa mesto rýchlo rozpadá, takže rýchlo prejdite po neďalekom moste a zamierte k ďalšej budove. V ďalšej miestnosti nájdete dvoch nepriateľov, tak ich zlikvidujte a zozbierajte informácie na stole. Pokračujte hore a zabite všetkých nepriateľov na streche.

Zberateľská zbierka: Rorke File 6 Potom, čo vás Rorke zachráni po tom, čo vás unáša prúd, budete musieť prejsť cez most, aby ste sa dostali do ďalšej budovy. V ďalšej miestnosti nájdete kancelársku stanicu obsadenú dvoma strážcami. Zabite ich a potom získajte informácie o stole.

Budete počuť núdzovú správu od Merricka. Nasledujte Rorke a zamierte do neďalekého hotela. Cestou však už padajú nepriateľské sily. Zapojte ich a vyberte ich. Prejdite z krytu do krytu - dokonca aj pod vodou, aby ste sa vyhli úderom nepriateľskej paľby. Pred pohybom sa uistite, že zabijete všetkých nepriateľov na dosah. Pokračujte dopredu a nakoniec sa preskupíte s Merrickom. Bojujte s nepriateľmi v druhej budove. Po vyčistení prejdite cez provizórny most tvorený nahromadenými odpadkami a vozidlami zmietanými prúdom.

Akonáhle sa dostanete do ďalšej budovy, skryte sa a bojujte s nepriateľským odporom dopredu. Môžete ich obísť bokom tak, že obídete zvyšky vľavo. Pokračujte, kým v hotelovom prístrešku nenájdete ďalších nepriateľov. Vyčistite priestor a pokračujte po chodbe, aby ste sa pri štarte dostali k vrtuľníku.

Vystrite ručnú zbraň z ruky osobného strážcu cieľa a potom ho dokončite. Almagro vás zrazí a pokúsi sa vás zakončiť, ale Rorke sa na neho bude môcť vrhnúť. Zoberte zbraň a dokončite cieľ. Potom, čo sa vrtuľník zrúti, sa začnete skĺznuť z vraku. Stlačením L2+R2/ LT+RT uchopte drôt a natiahnite Rorkeho ruku. Neostáva vám nič iné, ako pustiť; inak skončíš tiež dole. Misia bude dokončená, akonáhle Rorke klesne na nižšie uvedený prúd.